Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Bielsko Biała

Miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, w województwie śląskim, na Pogórzu Śląskim, u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego, nad rzeką Białą. Jest stolicą powiatu bielskiego, Euroregionu Beskidy. Bielsko-Biała ma 170 988 mieszkańców, a jego powierzchnia wynosi 121 km2.

W rejonie Bielska-Białej znajduje się bardzo gęsta sieć górskich szlaków turystycznych. Prowadzą one na wszystkie szczyty w mieście i okolicach. Łącznie jest ich aż 16, a ich długość wynosi 81 km. Atrakcje dla turystów w Bielsko-Białej:

  • Rezerwat przyrody Stok Szyndzielni
  • Rezerwat przyrody Jaworzyna
  • Dolina Wapienicy
  • Gościnna Dolina
  • Kolej linowa na Szyndzielnię
  • Teatr Polski
  • Dom Tkacza
  • Muzeum w Bielsku-Białej - Zamek Książąt Sułkowskich
  • Muzeum Motoryzacji

Jedną z najsłynniejszych atrakcji turystycznych Bielska Białej jest Kolej Linowa na Szyndzielnię zbudowana w 1952 roku. Wycieczka kolejką pozwala podziwiać wspaniałe krajobrazy Beskid oraz  panoramę miasta. Dla amatorów  pieszych wycieczek proponujemy  górskie wędrówki na wzgórza położone na obrzeżach miasta miedzy innymi na:  Błatnią. Szlaki prowadzące na nią zaczynają się w pobliskim Jaworzu i w Wapienicy. Wapienica jest najcenniejszym pod względem przyrodniczo-krajobrazowym zakątkiem miasta, znajduje się tutaj Park Ekologiczny z 22 gatunkami chronionych roślin. Na Błatnią  można również dojść szlakiem  z Szyndzielni, która prowadzi również  na  Klimczok. Ulubionymi miejscami spacerów i wypoczynku dla mieszkańców i turystów jest dzielnica Bielska-Białej - Straconka i bulwary wzdłuż potoku, które  prowadzą szlak na Magurkę Wilkowicką. Podobnym miejscem wymarzonym dla  spędzania wolnego czasu jest Cygański Las gdzie można rozpocząć wędrówkę na nieco niższe wzniesienia Beskid: Dębowiec oraz Kozią Górę.

Bielsko-Biała to jedno z najpiękniejszych miast na Podbeskidziu. Turyści mogą zobaczyć tutaj wspaniałe zabytki, piękne krajobrazy, i wiele innych atrakcji.