Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Bytów

Miasto w woj. pomorskim, w powiecie bytowskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Bytów, położone na Pojezierzu Bytowskim, nad rzekami Borują oraz Bytową i jeziorem Jeleń. O powierzchni 8,72km2.

Według danych z 30 czerwca 2009 roku, miasto miało 16 733 mieszkańców i gęstość zaludnienia 1918,9 os./km2.

Lądolód zadbał o to, by tereny gminy Bytów zaliczyć do pięknych i atrakcyjnych krajobrazów zachodnich Kaszub.

Położenie na Kaszubach wśród pagórków, lasów i licznych jezior sprawia, że jest Bytów jest niezwykle atrakcyjny pod względem turystycznym, wędkarskim oraz łowieckim. Przyciąga turystów na weekendowy i wakacyjny wypoczynek. W okolicach miasta istnieje wiele ścieżek przyrodniczych i dydaktycznych, które można przejść pieszo, przejechać rowem, czy też wybrać się na spływ kajakowy. Wyjątkowością tego terenu jest największe skupisko jezior lobeliowych, charakteryzujących się czystą wodą i specyficzną roślinnością.

Jednak Bytów, to nie tylko imponująca przyroda. W mieście odnaleźć można wiele okazałych zabytków. Najbardziej znanym jest XIV-wieczny zamek, który góruje nad miastem. W dawnym Domu Książęcym przygotowano dla gości restaurację i hotel, zaś skrzydło północne zajmuje Muzeum Zachodnio-Kaszubskie, prezentujące ciekawe wystawy współczesnego malarstwa, fotografiki i sztuki ludowej. W salach bytowskiego zamku odbywa się również mnóstwo koncertów, wernisaży, spotkań, a na dziedzińcu wiele imprez muzyczno-rozrywkowych i turniejów rycerskich, co sprawia, że pobyt w tym miejscu jest jeszcze bardziej atrakcyjny. Niedaleko zamku znajduje się gotycka wieża, która jest pozostałością średniowiecznego kościoła pw. św. Katarzyny. Obecnie mieści się tam galeria sztuki użytkowej. Wśród pozostałych Bytowskich zabytków warto zwiedzić: kościół p.w. św. Katarzyny, cerkiew p.w. św. Jerzego, bytowskie kamienice oraz ceglany most kolejowy z herbami Bytowa, Prus i Pomorza.

Urozmaicona rzeźba terenu, jeziora, lasy ale również okazałe zabytki - zachwycą nawet najbardziej wybrednych turystów.