Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Elbrus*** Spa&Wellness
Jedyne takie miejsce w Szczyrku
POLECANY HOTEL
Talaria Resort & SPA
LETNIE SPA SZYTE NA MIARĘ
POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
1
Wybierz stronę:
1
Hotel Lidia SPA & Wellness
Polska » zachodniopomorskie » Darłówko
Wybierz stronę:
1
Więcej o Darłówko

Darłówko to nadmorska dzielnica miasta Darłowo. Kąpielisko morskie. Liczba ludności wynosi ok. 1500 osób.

Darłówko jest dzielone na Wschodnie i Zachodnie. Czasem są one postrzegane jako odrębne dzielnice. Darłówko Wschodnie z Darłówkiem Zachodnim łączy zbudowany w latach 80. XX wieku most rozsuwany, który obecnie jest zamknięty dla ruchu kołowego.

Darłówko położone jest u ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku. Co roku odbywa się tu Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych – największa tego typu impreza w Europie. Znajdują się tu również pozostałości stanowiska po największej poruszającej się po torach armacie świata, zbudowanej przez Niemców.

Darłówko to znany ośrodek wczasowy i port rybacki przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku. Szeroka plaża, lasy sosnowe i wspaniały mikroklimat sprawiają, że wypoczywa tu wielu turystów. Darłowo i Darłówko pełni funkcję większego ośrodka wczasowego, kąpieliska morskiego i mini portu. Darłowo to miasto nie tylko wczasowe ale pełne również wspaniałych zabytków, których historia łączy wiele nadbałtyckich państw. Odznacza się ono  też korzystnym mikroklimatem charakteryzującym się dużym nasłonecznieniem i sporą wilgotnością powietrza nasyconego leczniczymi cząsteczkami jodu. Okazałe obszary leśne i brak większych zakładów przemysłowych  gwarantują czyste powietrze. Symbolem czystości środowiska są położone za miastem wielkie farmy wiatrowe produkujące ekologiczną energię. W Darłówku znajdują się również:

  • Port Darłowo
  • Latarnia Morska Darłowo

A więc w Darłówku czeka na turystów(tych dużych i małych) wiele atrakcji, które pozwolą na wspaniały wypoczynek.