Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Dobiegniew

To miasto położone w północno – wschodniej części województwa lubuskiego w powiecie strzelecko - drezdeneckim na Pojezierzu Dobiegniewskim.  Znajduje się tu siedziba gminy wiejsko – miejskiej Dobiegniew. Liczba ludności Dobiegniewa wynosi ponad 3000. Kiedyś była ta mała wioska rybacka, obecnie Dobiegniew jest ośrodkiem turystyczno – wypoczynkowym. Znajduje się tu między innymi hotel SPA Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort. Jest to jedyny taki obiekt w miejscowości. W okolicy brakuje hoteli SPA, jednakże hotel SPA Pałac Mierzęcin Wellness  & Wine Resort w zupełności rekompensuje te braki.

Dobiegniew uzyskał prawa miejskie w XIII. Na przestrzeni lat miasto było wielokrotnie niszczone przez liczne wojny i pożary. Jednak mimo tego ciągle możemy podziwiać pozostałości po średniowiecznym mieście. Jedną z takich atrakcji Dobiegniewa jest gotycki kościół pod wezwaniem św. Chrystusa Króla z XIV wieku. Niestety we wnętrzu kościoła nie zachowały się żadne oryginalnego fragmenty dawnego wyposażenia, ale za to możemy podziwiać oryginalny portal i witraże.   W XIX wieku świątynia została przebudowana. Innym godnym uwagi obiektem jest fragment muru obronnego wraz z basztą. Pochodzą one z XIV wieku. W Dobiegniewie znajduję się jeszcze jeden kościół. Jest to kościół pod wezwaniem św. Józefa. Obiekt został zbudowany w 1934 roku. Dla zainteresowanych II wojną światową Dobiegniew oferuje muzeum historyczne, a dokładniej Muzeum Woldenberczyków. Powstał on na pamiątkę jenieckiego obozu, który funkcjonował w mieście w okresie II wojny światowej.

Mówiąc o Dobiegniewie jako miejscowości turystyczno – wypoczynkowej należy zwrócić uwagę na jego malownicze położenie. Znajduje się on na skraju Puszczy Drawskiej na pojezierzu Dobiegniewskim. Jego jedną z największych atrakcji jest Jezioro Wielgie. Znajduje się tam piaszczysta plaża, na której można uprawiać wszelkie formy sportów plażowych. W pobliżu zbiornika znajduje się zespół boisk sportowych wraz z halą sportową, gdzie odbywają się Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej Dobiegniew Cup. Przez jezioro Wielgie przepływa rzeka Mierzęcka Struga, która jest dopływem Drawy. Na Mierzęckiej organizowane są spływy kajakowe, bardzo popularne wśród turystów. Szlak kajakowy przebieg przez większość jezior dobiegniewskich, umożliwiając tym samym zapoznanie się z pięknem przyrody Dobiegniewa i okolic.

Będąc w Dobiegniewie warto wybrać się do Drawieńskiego Parku Narodowego. Jest on oddalony od miasta o około 10 kilometrów. Drawieński Park Narodowy jest jednym z 23 parków narodowych w Polsce. Chroni środowisko wodne rzeki Drawy i jej niektórych dopływów. Zlokalizowany jest na terenie Puszczy Drawieńskiej. Do najcenniejszych okazów fauny parku należą ryby żyjące w bardzo czystych wodach. Są to między innymi: troć wędrowna i  jeziorowa, pstrąg, lipień, głowacz białopłetwy, certa, sieja czy sielawa. W parku występują również rzadkie i zagrożone wyginięciem gatunki ptaków takie jak bielik, rybołów, orlik krzykliwy i wiele innych. Szacuje się, że w Drawieńskim Parku Narodowym żyje około 130 gatunków ptaków. Natomiast jeżeli chodzi o świat ssaków, w parku można spotkać około 50 gatunków. Do najważniejszych z nich należy wydra, która jest symbolem parku. Park jest ostoją około 900 gatunków roślin.

Drawieński Park Narodowy jest wymarzonym miejscem dla osób ceniących sobie ciszę i spokój. Można tu w pełnym skupieniu, bez masy turystów, podziwiać przyrodę. Dla turystów chcących poznać przyrodę od strony naukowej stworzono ścieżki dydaktyczne, które maja za zadanie przybliżyć istniejące życie w parku. Organizowane są także zajęcia edukacyjne, połączone z biwakowaniem.