Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Dźwirzyno

Wieś sołecka w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kołobrzeskim, w gminie Kołobrzeg. Miejscowość położona jest nad Morzem Bałtyckim, na Pobrzeżu Szczecińskim oraz nad jeziorem Resko Przymorskie. Według danych z 30 czerwca 2009 wieś miała 699 stałych mieszkańców. Dźwirzyno to urokliwa miejscowość położona pomiędzy Morzem Bałtyckim a północno-wschodnim brzegiem jeziora Resko Przymorskie.

W miejscowości, podobnie jak i w całym pasie nadmorskim gminy Kołobrzeg występuje wybrzeże typu wydmowego. Szeroka, dochodząca miejscami do 60 m plaża jest uważana za jedną z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu. Jedną z atrakcji dla wypoczywających w Dźwirzynie turystów jest jezioro Resko Przymorskie. W odległych czasach jezioro to było jedną z zatok Bałtyku. Jednak na skutek naniesień piasku morskiego zostało odcięte od niego mierzeją. Ciekawostką jest to, że dno jeziora znajduje się poniżej poziomu morza. Resko Przymorskie to raj dla żeglarzy i wędkarzy. Znajduje się tam przystań jachtowa, gdzie można wypożyczyć sprzęt pływający, jak i wykupić lekcje w szkółce windsurfingowej.

Dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu czeka ścieżka zdrowia o długości 1600 m z 15 oznakowanymi stanowiskami do ćwiczeń, jak również przebiegające przez Dźwirzyno ścieżki i trasy rowerowe. Przez miejscowość biegnie międzynarodowy Szlak Rowerowy Wokół Bałtyku (R-10), będący częścią sieci EuroVelo (EV10). Przez miejscowość przechodzi POL Szlak czerwony oraz pieszy Szlak Nadmorski.

Dogodne położenie nad morzem i jeziorze Resko Przymorskie sprawia, że oprócz wypoczynku na plaży można tam także wędkować, obserwować przyrodę i uprawiać sporty wodne.