Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Gdańsk

Miasto portowe w Polsce nad Morzem Bałtyckim, położone u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską, na Pobrzeżu Gdańskim. Wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego.

Gdańsk z 456 967 mieszkańcami zajmuje szóste miejsce w Polsce pod względem liczby ludności, a także szóste miejsce pod względem powierzchni – 261,96 km². Aglomerację gdańską zamieszkuje ok. 1,2 mln.

W Gdańsku rozpościerają się urokliwe uliczki. Jest tu również wiele nastrojowych restauracji i kawiarni, gdzie można przyjemne odpocząć. W mieście funkcjonuje kilka teatrów, filharmonia, scena operowa, letnia scena muzyczna. Liczne muzea, koncerty, jarmarki, wystawy, uliczne spektakle teatralne, dzięki  którym każdy, zależnie od zainteresowań i nastroju, znajdzie coś interesującego dla siebie. Jest tu również wiele możliwości aktywnego wypoczynku, takie jak: przejażdżki po gdańskich ścieżkach rowerowych, wycieczka do ogrodu zoologicznego, do Parku Oliwskiego, Parku Kulturowego Fortyfikacji Miejskich "Twierdza Gdańsk", do rezerwatu Wyspy Sobieszewskiej i wiele wiele innych. Miłośnicy sportów wodnych mogą uprawiać je na wodach Zatoki Gdańskiej lub na Opływie Motławy, znakomicie nadającym się na wyprawy kajakowe. Znajdziemy tam również czyste plaże ciągnące się na dwadzieścia trzy kilometrowej powierzchni, czyste kąpieliska oraz molo-to oferta dla amatorów relaksu nad morzem. Na gdańskich plażach  czynnych jest kilka stacjonarnych zjeżdżalni wodnych i zjeżdżalni dmuchanych przeznaczonych dla najmłodszych. Na plaży znajdziemy również boiska do siatkówki plażowej, a na plaży w Stogach, także do piłki nożnej.

Ciekawostką jest, że Gdańsk zyskał miano stolicy bursztynu. Nie byle jaką rolę odgrywa w mieście specyficzna branża obróbki bursztynu. Pierwsze kolekcje bursztynu powstawały tutaj już w drugiej połowie XVII w. Tamtejsi bursztynnicy stworzyli własną szkołę obróbki bursztynu, a jakość ich wyrobów nie ma sobie równej w świecie. Warto również odwiedzić pawilony targowe podczas corocznej wielkiej imprezy poświęconej bursztynowi.

Gdańsk to oferta zarówno dla singli, jak i rodzin, dla młodych i starszych.