Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Głęboczek

To wieś położona w województwie kujawsko – pomorskim w powiecie brodnickim, w gminie Brzozie. Otoczona jest lasami i jeziorami. Wielki Głęboczek to idealne miejsce dla osób ceniących sobie wiejskie, spokojne życie. Znajdują się tu drewniane chaty z połowy XIX wieku z dachami siodłowymi  krytymi strzechą.

Niedaleko wsi zlokalizowany jest Brodnicki Park Krajobrazowy. Jest to bardzo malowniczy park o pagórkowatym ukształtowaniu terenu i dużym zalesieniu. Na terenie parku występuje ponad 60 jezior, w tym sześć o powierzchni ponad 100 hektarów. Brodnicki Park Krajobrazowy jest idealnym miejscem na spacer. Utworzono tu bardzo dużo pieszych i rowerowych ścieżek edukacyjnych. Trasy te są dobrze oznakowane i przebiegają prze najatrakcyjniejsze miejsca parku. Pełnią funkcje dydaktyczno – poznawcze, uczą one turystów z zakresu przyrody i ekologii. Inną atrakcją Brodnickiego Parku Krajobrazowego jest rzeka Skarlanka, a w zasadzie organizowane na niej spływy kajakowe. Na terenie parku występuje dziewięć rezerwatów przyrody. Cztery z nich to rezerwaty torfowiskowe, chroniące obszary bagienne będące ostoją ptactwa i specyficznej bagiennej roślinności. W parku są po dwa rezerwaty leśne oraz florystyczne  jeden ichtiologiczny. Ten ostatni zlokalizowany jest na rzece Drwęcy i chroni ryby łososiowate, certy, a także jest miejscem występowania  rzadkiego minoga rzecznego.

Jeśli znudzą się turyście wiejskie klimaty, to warto wybrać się do położonej niedaleko  Brodnicy. Otrzymała prawa miejskie w XIII wieku, a jej historia związana jest z krzyżakami. Miasto posiada dość nietypowy, jak na średniowieczne założenia urbanistyczne, rynek w kształcie trójkąta. Na środku rynku znajduje się ośmioboczna gotycka wieżyczka z tarczą zegarową. Jest to pozostałość po dawnym ratuszu miasta.  Sztandarową atrakcją miasta jest kościół parafialny pod wezwaniem św. Katarzyny. Jest to bardzo cenny zabytek architektury gotyckiej. Powstał na przełomie XIII i XIV wieku. Znaleźć w nim można gotyckie, renesansowe i barokowe malowidła, stanowiące perłę polskiej sztuki zdobniczej. W kościele można również podziwiać gotyckie rzeźby, krucyfiks oraz barokowe portrety trumienne.  W Brodnicy znajdują się tak zwane Brama Chełmińska z XIV wieku oraz Wieża Bociania, będąca pozostałością po Bramie Mazurskiej. Możemy tu również zwiedzić pozostałości po dawnym zamku Krzyżackim, które obecnie jest własnością Brodnickiego Muzeum. Brodnica jest bardzo ciekawym wartym zwiedzenia miastem z wieloma zabytkami.

Wieś Wielki Głęboczek oraz jej okolice to idealne miejsce na odpoczynek. Można tu miło spędzić czas, napawając się urokami polskiej wsi. To miejsce, gdzie można pospacerować  w otoczeniu lasów i jezior albo wybrać się na przejażdżkę rowerem. W okolicy istnieją stadniny koni, więc jeśli ktoś będzie miał ochotę, to będzie mógł konno przemierzyć pojezierze brodnickie.  Dodatkowym atutem miejscowości jest zlokalizowany tutaj obiekt świadczący usługi SPA. Jest to czterogwiazdkowy hotel SPA Głęboczek Vine Resort & SPA. W okolicy brakuje hoteli SPA, także oferta Głęboczka jest naprawdę atrakcyjna pod tym względem.