Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Gliwice

To miasto na prawach powiatu, leżące w województwie śląskim. Liczba ludności mieszkańców wynosi ponad 190 tysięcy, co daje mu 18 miejsce na liście największych polskich miast. Jest częścią Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Historia Gliwic sięga XIII wieku. Przez większość czasu Gliwice były pod władaniem Niemiec, dopiero w 1945 roku zostały włączone do Polski. Miasto posiada urokliwy rynek z klasycystycznym ratuszem. Na skutek wielu pożarów, które nękały miasto nie zachował się niestety oryginalny średniowieczny budynek.  Dzisiejsze kamienice okalające rynek również nie są tymi, które znajdowały się tu przed laty. Obecne budynki pochodzą z XIX i XX wieku.

Gliwice mimo małego zainteresowania turystów są warte odwiedzenia. Można tu zwiedzić liczne kościoły, muzea, budynek Poczty Głównej wybudowany na początku XX wieku, Ruiny Teatru Wielkiego. Miasto pod względem turystycznym jest bardzo ciekawe. Na szczególną uwagę zasługuje Radiostacja Gliwicka – zabytek techniki. Jest to 111- metrowa konstrukcja wykonana z drzewa modrzewiowego. Na chwilę obecną jest to najwyższa drewniana konstrukcja na świecie. Radiostacja powstała w 1935 roku by rozszerzyć sygnał rozgłośni wrocławskiej. Gliwiczanie są tak dumni z zabytku, że postanowili zamieścić go w swoim herbie. Kolejna atrakcją Gliwic jest gotycki zamek piastowski, najstarsza budowla w mieście. Został on wybudowany w XIV wieku, jednak swój obecny wygląd zawdzięcza przebudowie w XVI wieku.

W Gliwicach znajdują się liczne placówki kulturalne. Będąc w mieście można się wybrać do jednej z Galerii Sztuki lub do Teatru. Dla fanów kinematografii polecana jest wizyta w Kinie Amok albo Kino – Teatr X w Starej Hucie , a dla chcących spędzić czas w sportowej atmosferze na pewno udana będzie wizyta w jednym z gliwickich obiektów sportowych. Niezapomnianym przeżyciem będzie na pewno wizyta w Miejskiej Palmiarni. Dla dzieci i młodzieży organizowane są prelekcje na temat flory i fauny innych stref klimatycznych. Dla ludzi dorosłych jest to natomiast miejsce odpoczynku i relaksu pośród egzotycznych roślin. Gliwice oferują też miejsca , gdzie można pośród zieleni odetchnąć od miejskiego zgiełku. Są to parki miejskie. W Gliwicach znajduje się ich 5. W mieście znajdziemy także liczne zieleńce i skwery a nawet lasy komunalne.

Jako miasto Gliwice oferują różnorodną bazę noclegową. Znajdują się tu liczne hotele, motele czy hostele. Jednak na uwagę zasługuje trzygwiazdkowy hotel SPA Trzy Światy, jedno z najbardziej relaksujących miejsc w mieście. Mimo , iż Gliwice nie należą do typowych miejscowości SPA, to z pewnością taki obiekt jest tu potrzebny. Hotel SPA jest idealną odskocznia od szarej rzeczywistości.

Gliwice w swojej ofercie posiadają urozmaiconą listę obiektów gastronomicznych. Można tu wybrać się do zwykłego pubu lub pizzeri albo spróbować dań kuchni z całego świata takich jak indyjska, japońska, turecka, węgierska, włoska czy po prostu polska. Koneserzy wina też znajdą coś dla siebie. W mieście funkcjonują dwie winiarnie. Osoby chcące zaznać rozrywki mogą wybrać się do jednego z ośmiu gliwickich klubów.

Gliwice są miastem przemysłowym z bardzo ciekawą historią. Znajduje się tu między innymi fabryka General Motors, gdzie produkuje się samochody. Jest tu także park technologiczny – Technopark Gliwice oraz Podstrefa Gliwice. Na terenie miasta działa też kopalnia węgla kamiennego, jedna z największych w Europie.

Do Gliwic naprawdę warto przyjechać. Stanowią interesującą mieszankę historii z współczesnością. Średniowieczne zabytki przeplatają się z przemysłowymi.