Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Janów Lubelski

Miasto w woj. lubelskim, w powiecie janowskim. Według danych z 2008 roku liczba ludności wynosiła 11963 osób, natomiast gęstość 806 os./km2.

Miasto i gmina położone są pomiędzy przestrzeniami Lasów Janowskich i wzniesieniami Roztocza. Dzięki temu jest to bardzo malowniczy teren.

Położenie miasta na granicy dwóch regionów fizjograficznych decyduje o atrakcyjności krajobrazowej tego terenu, o różnorodności i bogactwie fauny i flory . Znajdujące się na terenie Janowa Lubelskiego rzeki nie są zagospodarowane turystycznie przez niski poziom wód oraz wąskie koryta rzek. Jednak występujące rzeki na tym terenie są  czyste, zarybione i często wykorzystywane przez wędkarzy. Rzeka Bukowa ponadto, ze względu na swoje piaszczyste dno, wykorzystywana jest jako kąpielisko.

Bez wątpienia bogactwo flory i fauny stanowi jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych ziemi Janowskiej. Należy jednak nadmienić, że Ziemia Janowska to nie tylko piękne widoki. Powiat Janowski to również wiele miejsc pamięci. Mowa tu o Muzeach. Warto wybrać się do Muzeum Regionalnego w Janowie Lubelskim i do Muzeum wiejskiego w Batorzu. A więc Powiat Janowski, to nie tylko urzekające krajobrazy, to również wyżej wspomniane muzea a także urzekające zabytki sakralne. Ponadto interesujące pod względem turystycznym są  miejsca, w których możemy uzupełnić swoją wiedzę na temat folkloru ludowego, czy zakosztować miejscowych przysmaków kulinarnych.