Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Jastrzębia Góra

Część miasta Władysławowa. Najbardziej wysunięta na północ jednostka osadnicza Polski. Liczba mieszkańców według danych z 2009 roku wynosiła 1068.

Nadmorska miejscowość wypoczynkowa pięknie położona na wysokim, klifowym urwisku, otoczona Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym.

Jastrzębia Góra to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych polskiego wybrzeża. Urok tej miejscowości  przyciąga co roku tysiące turystów. Jastrzębia Góra stanowi również doskonałą bazę wypadową do pobliskich miejscowości takich jak Rozewia, Władysławowo, Karwia czy Dąbki. Jastrzębia Góra słynie z wysokiego klifowego brzegu.

Jastrzębia Góra to jednak nie tylko nadmorski krajobraz ale również interesujące zabytki.

W latach 1938-39 wybudowano wieżę wyciągową Światowid. Wieża działała 5 lat, przewożąc rocznie ok. 60 tys. Ludzi jednak przez działanie morza podmywającego klif morski, przechylająca się wieża przestała być użytkowana aż w końcu runęła. Obecnie na plażę prowadzą strome, liczące ok. 300 stopni, schody.

W 1984 roku w Jastrzębiej Górze wybudowano kościół pod wezwaniem św. Ignacego Loyoli. W kościele znajduje się zabytkowy, pochodzący z 1850 roku obraz z podobizną patrona.

Obelisk Gwiazda Północy to najdalej wysunięty na północ punkt Polski.

Wąwóz Lisi Jar. W 1932 roku koło wejścia do wąwozu Lisi Jar ustawiono obelisk, zwieńczony kulą z orłem wzbijającym się do lotu, upamiętnia on miejsce lądowania króla Zygmunta III Wazy. W 1939 okupanci niemieccy zniszczyli obelisk: orzeł został wywieziony w głąb Niemiec, tablicę pamiątkową przechowali mieszkańcy Jastrzębiej Góry. I rzeźba orła ponownie stanęła na swoim miejscu  w 1995 roku.

Atuty przyrodnicze tej miejscowości  oraz mnóstwo innych atrakcji gwarantują udany wypoczynek.