Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Jaworze

To gmina wiejska w południowej części województwa śląskiego, w południowo-zachodniej części powiecie bielskim, na granicy z powiatem cieszyńskim. Gmina położona jest w krainie historycznej Śląska Cieszyńskiego i przynależy do euroregionu Śląsk Cieszyński.

Według Danych z 30 czerwca 2004 liczba mieszkańców ogółem wynosiła 6453 osób, kobiet 3311 natomiast mężczyzn 3142. Gęstość zaludnienia wynosiła 302 os./km2.

Obszar Jaworza odznacza się bogatym krajobrazem, znajduje się tam ponad 15 ha terenów parkowych, z dużą ilością drzew pomnikowych, które podnoszą urok tej okolicy.

Cztery doliny przecinające Jaworze, Dolina Potoku Kamiennego, Dolina Potoku Wysokiego, Dolina Potoku Szerokiego i Dolina Jesionki to miejsca z bujną roślinnością, bogatą w gatunki chronione. Są wspaniałymi i często odwiedzanymi miejscami spacerowymi.

Ale gmina Jaworze odznacza się nie tylko piękną przyrodą ale również zabytkami, jednymi z nich są małe obeliski w kształcie amfor (XVIII wiek). Na jednej z amfor jest napis "Amicorum optimo" w przetłumaczeniu- Przyjaciołom wszystko. Prawdopodobnie powstały łącznie z budową zamku. Usytuowane zostały na dziedzińcu naprzeciwko głównego wejścia do budynku. Obiekt, o który mowa to Pałac Klasycystyczny w Jaworzu, został wybudowany w 1793 r. przez ród Saint-Genois, wówczas jeszcze baronów.

W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie!