Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Kazimierz Dolny

Miasto w woj. lubelskim, w powiecie puławskim, nad Wisłą. Jest siedzibą władz miejsko-wiejskiej gminy Kazimierz Dolny. Należy do części trójkąta turystycznego: Puławy – Kazimierz Dolny – Nałęczów. Według danych z 31 grudnia 2008 miasto miało 3485 mieszkańców.

Kazimierz Dolny z uwagi na atrakcyjne położenie, bogatą historię, unikatowy krajobraz oraz niepowtarzalną architekturę jest znany w kraju i na świecie.

Unikalny zespół urbanistyczno - architektoniczno - krajobrazowy Kazimierza Dolnego został zaliczony do najwyższej klasy zabytków na świecie. W roku 1994 Kazimierz Dolny został uznany Pomnikiem Historii.

Nieskażone niczym środowisko przyrodnicze zarówno okolic miasta jak i gminy sprzyja występowaniu wielu  często rzadkich gatunków flory i fauny. Dla ochrony wartości tej niesamowitej przyrody, z dobrami kultury materialnej włącznie, w 1979 roku ustanowiono Kazimierski Park Krajobrazowy, obejmuje on swoim zasięgiem teren całej gminy. Na obszarze całego Kazimierskiego Parku Krajobrazowego wytyczone są szlaki turystyczne zachęcające do pieszych wędrówek i podziwiania tego unikatowego krajobrazu.

W centrum miasta można również podziwiać wiele renesansowych kamienic, a z ruin Zamku i Góry Trzech Krzyży można zobaczyć cały Kazimierz. To jak jest pięknie wkomponowany w krajobraz tego miejsca.

Jednak Kazimierz Dolny to nie tylko piękno krajobrazu i architektury. W sezonie turystycznym w Kazimierzu Dolnym odbywa się wiele imprez o charakterze kulturalno - artystycznym , takich jak np. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych, Letnie Wieczory Muzyczne w kazimierskiej Farze, Rajd Starych Samochodów, Festiwal Filmowy i wiele innych.