Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Elbrus*** Spa&Wellness
Jedyne takie miejsce w Szczyrku
POLECANY HOTEL
Talaria Resort & SPA
LETNIE SPA SZYTE NA MIARĘ
POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
1
Wybierz stronę:
1
Hotel AQUARIUS SPA
Polska » zachodniopomorskie » Kołobrzeg
Wybierz stronę:
1
Więcej o Kołobrzeg

Miasto i gmina w północno-zachodniej Polsce, w północnej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie kołobrzeskim, położone na Pomorzu Zachodnim. Duże kąpielisko morskie oraz uzdrowisko. Według danych z 30 czerwca 2010 r. miasto miało 44 980 mieszkańców.

Kołobrzeg jest najbardziej malowniczym miastem Pomorza Zachodniego o ponad tysiącletniej tradycji. W ciągu stuleci miasto wielokrotnie ulegało zniszczeniom. Dlatego też zachowały się tylko nieliczne zabytki, które odbudowano i częściowo zrekonstruowano. Najważniejsze z nich to Ratusz, Bazylika Konkatedralna, Baszta Prochowa, Akademia Rycerska oraz Reduta Morast.

Kołobrzeg już od wielu lat znany jest jako uzdrowisko. Największą atrakcją dla kuracjuszy i turystów Kołobrzegu jest jego nadmorskie położenie, charakteryzujące się mikroklimatem o właściwościach leczniczych oraz piękną plażą wraz z morskim kąpieliskiem.

W mieście i okolicach występują źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny. W Kołobrzegu leczy się głównie choroby górnych dróg oddechowych, krążenia i choroby stawów.

Kołobrzeg jest także regionalnym ośrodkiem kulturalnym. Latem odbywają się w mieście liczne imprezy kulturalne, rekreacyjno - sportowe i rozrywkowe. Do najbardziej znanych należą Międzynarodowe Spotkania z Folklorem, Jarmark Solny oraz liczne koncerty gwiazd zarówno polskiej jak i zagranicznej estrady.

W tym mieście nie można się nudzić zarówno w ciągu dnia jak i po zachodzie słońca.