Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Kosakowo

To miejscowość położona w województwie pomorskim w powiecie puckim. Jest siedzibą gminy Kosakowo. Wieś znajduje się 1,5 km od Zatoki Puckiej i 10 km od Centrum Gdyni. Usytuowana jest na terenie Kępy Oksywskiej.  Jest to typowa miejscowość wypoczynkowa, idealne miejsce na wakacje czy po prostu na odpoczynek. Niedaleko wsi w Mechelinkach  znajduje się hotel SPA - Dworek SPA „Osada Wędrowca”. Jest to obiekt świadczący usługi SPA na najwyższym poziomie. Goście mogą zrelaksować się  w hotelu SPA korzystając z różnych zabiegów i masaży.

Kosakowo to gmina nadmorska. Znajdują się tu piękne piaszczyste plaże, idealne na słoneczne kąpiele. Wieś Kosakowo to także wymarzone miejsce na uprawianie przeróżnych sportów. Na plaży bardzo popularną formą aktywnego spędzania czasu jest siatkówka plażowa. Miejscowość dysponuje boiskami do siatkówki. W Kosakowie organizowane są także cykliczne turnieje piłki siatkowej, więc oprócz grania można także kibicować zawodnikom walczącym o zwycięstwo w turnieju. Kolejną aktywną formą polecaną turystom będącym w miejscowości jest windsurfing. W nieopodal leżącej od Kosakowa wiosce Rewa znajduje się szkółka żeglarska, gdzie początkujący windsurferzy nauczą się wszystkiego od podstaw. Jeśli już ktoś natomiast opanował ten sport, to w samym Kosakowie znajduje się sklep sportowy sprzedający sprzęt do windsurfingu. Malowniczy krajobraz sprzyja też wędrówkom pieszym po gminie Kosakowo. Spacerowicze i biegacze będą zachwyceni widokami jakie oferuje im Kosakowo. Rowerzyści także są mile widziani. Penetracja gminy na rowerze to bardzo przyjemne przedsięwzięcie. W Kosakowie znajduje się staw rybny, udostępniony wędkarzom.

Na terenie gminy Kosakowo znajdują się liczne atrakcje przyrodnicze. Jedną z nich są dwa jesiony liczące ponad 250 lat. Zostały one wpisane w 1971 roku do rejestru Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody  jako grupowy pomnik przyrody. W 2006 roku nadano im imiona Mściwoj i Świętopełek. Jesiony liczą sobie 28 i 26 metrów wysokości oraz 475 i 330 centymetrów w obwodzie.

Kolejną atrakcją są rezerwaty przyrody. Jeden z nich to rezerwat Mechelińskie Łąki. W rezerwacie tym chronione są obszary miejsc lęgowych oraz bytowania błotnych i  wodnych gatunków ptaków. Na terenie rezerwatu znajduje się punkt widokowy, który umożliwiając obserwację ptaków stanowi nie lada atrakcję dla odwiedzających. Innym wartym zobaczenie rezerwatem jest rezerwat Beka. Jest to miejsce występowania nadmorskich słonaw, czyli łąk halofilnych (lubiących słone środowisko). To bardzo cenny rezerwat, gdyż w Polsce istnieją tylko trzy takie miejsca. Rezerwat Beka zlokalizowany jest u wylotu pradoliny Redy, przy ujściu do Zatoki Puckiej. Ostatnim już rezerwatem na terenie gminy Kosakowo jest Rezerwat Czapli Siwej. Znajduje się on w niewielkim lasku w dolinie rzeki Redy pomiędzy Mostami, a Mechelinkami. Czaple do rezerwatu przylatują na przełomie lutego i marca aby złożyć jaja. Pozostają mniej więcej do końca lipca.

Będąc w gminie Kosakowo warto wybrać się do Rewy, aby zobaczyć Ogólnopolską Aleję Pamięci dedykowaną Zasłużonym Ludziom Morza. Jest to aleja z wbudowanymi w chodnik tablicami pamiątkowymi w kształcie róży wiatrów. Na tablicach znajdują się nazwiska osób Zasłużonych oraz lata ich życia. Od  2009 roku w Alei Zasłużonych decyzją ówczesnego wójta gminy zaczęto stawiać postumenty.