Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Kowary

Miasto i gmina leżące na Dolnym Śląsku, w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim, na pograniczu Karkonoszy, Rudaw Janowickich i Kotliny Jeleniogórskiej w Sudetach Zachodnich. Wg danych GUS z 30 czerwca 2010 miasto liczyło 11 524 mieszkańców.

Atrakcje turystyczne

* Kowarska Starówka

* Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

* Podziemna Trasa Turystyczna "Sztolnie Kowary"

* Dom Tradycji Miasta Kowary

Kowary położone są pomiędzy dwoma unikalnymi pod względem przyrodniczym obszarami chronionymi: Karkonoskim Parkiem Narodowym i Rudawskim Parkiem Krajobrazowym. Tereny tych Parków szczególnie nadają się  do rodzinnych pieszych wycieczek, zarówno latem jak i zimą.

Panują tam również doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego i zjazdowego oraz sportów lotniarskich. Loty na paralotniach w Kowarach to codzienność. Gęsta sieć szlaków rowerowych oraz wyznaczane szlaki konne cieszą się duża  popularnością.

Inną ciekawostką tego miasta jest "Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska", który powstał na terenie bezpośrednio przylegającym do dawnej fabryki dywanów. Odwiedzający Park mają możliwość zobaczyć obiekty, reprezentujące bogactwo architektury Dolnego Śląska, odwzorowane w skali 1:25. Modele pałacy, klasztorów, kościołów i starówek miast dolnośląskich.

Pałac i pozostałości folwarku to kolejne zabytki Kowar. Są to budynki klasycystyczne, które wybudowano na początku XIX wieku. Ten nieco dziś zapomniany dworek należał przed laty do znamienitych rodów: Radziwiłłów oraz Czartoryskich.

Kompleks graniczy z małym romantycznym parkiem krajobrazowym z cennymi gatunkami drzew. Nad Pałacem wznosi się wzgórze, na szczycie którego w leśnej gęstwinie odnazleźć można ruiny zamku myśliwskiego z końca XVIII wieku.

W tym samym leśnym kompleksie, w odległości kilkudziesięciu metrów, znaleźć można miejsce pochówku Marii Klementyny Reuss, której grobowiec wyróżnia piękna liliowa dekoracja ozdabiającą wysoki kamienny krzyż.