Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Leszno

Miasto na prawach powiatu w województwie wielkopolskim, położone w zachodniej części Polski, pomiędzy dwoma dużymi centrami gospodarczymi – Poznaniem i Wrocławiem. Według danych ze stycznia 2011 roku liczba mieszkańców wynosiła 64 432 osoby natomiast gęstość 2022,3 os./km².

Położenie Leszna między Poznaniem i Wrocławiem, zapewnia łatwy dojazd z terenu całej Polski. Leszno posiada również wiele obiektów sportowo-rekreacyjnych. Warto odwiedzić m.in. pływalnię "Akwawit", jedną z najnowocześniejszych w kraju, największe w Europie lotnisko Centralnej Szkoły Szybowcowej oraz inne obiekty sportowo-rekreacyjne. Natomiast okolice Leszna skłaniają do wypoczynku na łonie natury. Sprzyjają temu dwa parki krajobrazowe, kilkanaście rezerwatów przyrody i ścieżek dydaktycznych. Region leszczyński sprzyja również uprawianiu sportów wodnych: kajakarstwa, żeglarstwa, windsurfingu i wędkarstwa, dzięki dużej ilości jezior.

W Lesznie i w regionie bardzo popularna i lubiana jest turystyka rowerowa. Dzieje się tak za sprawą ścieżek rowerowych. Oznakowana została sieć tras rowerowych, które prowadzą przez najpiękniejsze obszary powiatu leszczyńskiego. Dużym atutem turystycznym regionu są również stadniny koni, które zapraszają na wczasy w siodle, przejażdżki bryczką i rajdy konne. Spore obszary lasów i łąk oraz leśnie ścieżki i bezdroża tworzą wymarzone warunki do czynnego spędzania czasu w siodle.