Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Lublin

To prawie 350 - tysięczne miasto w województwie lubelskim, stolica województwa. To miasto z magicznym klimatem o średniowiecznym rodowodzie, chętnie odwiedzane przez turystów. Posiada rozbudowaną bazę noclegową z obiektami o różnym standardzie. Znajdują się tu także hotele SPA. Jednym z nich jest Hotel Korona SPA & Wellness.

Lublin to miasto średniowieczne z licznymi zabytkami. Będąc w Lublinie warto wybrać się na stare miasto pełne urokliwych uliczek i kamienic. Jednym z bardziej charakterystycznych obiektów starego miasta jest Brama Krakowska. Została wybudowana w połowie XIV wieku wraz z nieistniejącymi już murami obronnymi. Na początku był to niski obiekt z wykopaną wokół fosą, dopiero pod koniec XVIII wieku dobudowano na niej ośmioboczną nadbudówkę. Obecnie znajduje się w niej Muzeum Historii Miasta Lublina. Bardzo charakterystycznym i unikatowym na skalę kraju jest Zamek Lubelski. Wybudowany został w XIX wieku na polecenie cara. Obecny Zamek tak na dobra sprawę zamkiem  nigdy nie był. Było to carskie więzienie. Jednakże  parę wieków temu w tym miejscu znajdował się gotycki zamek. Od XVII wieku zamek był zajmowany po kolei przez wojska kozackie, moskiewskie, szwedzkie i węgierskie. Najeźdźcy nie przejmowali się budynkiem i doprowadzili go do ruiny. Dlatego też obecny budynek, będący niegdyś więzieniem dostał „zamkowy” wygląd. Car chciał się odwołać do poprzedniej budowli. Obecnie zamek jest siedzibą Muzeum Lubelskiego. Znajdują się tu między innymi dwa obrazy Jana Matejki „Unia lubelska” i „Przyjęcie Żydów do Polski”.    Innym równie znanym obiektem w Lublinie jest Gmach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Budynek uniwersytetu powstał W XVIII wieku. Znajdował się tu wtedy klasztor Dominikanów. Uniwersytet natomiast zaczął funkcjonować od 1918 roku. Lublin posiada znacznie więcej zabytków, które trzeba zwiedzić. Te wymienione  w tekście to tylko garstka.

Mówiąc o Lublinie warto powiedzieć o renesansie lubelskim. Jest to styl architektoniczny specyficzny w budownictwie sakralnym w tym regionu. Charakteryzuje się smukłością i lekkością bryły. Prezbiteria są węższe od naw głównych. Dodatkowo renesans lubelski charakteryzuje się przepięknymi stiukowymi dekoracjami, z precyzyjnie wykonanymi detalami. Kościoły w stylu renesansu lubelskiego to między innymi Bazylika Relikwii Krzyża Świętego pw. św. Stanisława, Kościół św. Józefa czy Kościół Matki Bożej Zwycięskiej.

Lublin to także miasto z licznymi terenami zielonymi. W swoich granicach miasto ma trzy lasy: Las Dąbrowa, Las Stary Gaj i Las Prawiedniki. Są to idealne miejsca na dla mieszkańców i turystów na spacer lub przejażdżkę rowerem. Lublin posiada w swoich granicach ważne z przyrodniczego punktu widzenia miejsce – Górki Czechowskie. Stanowią one zespół wąwozów i muraw z bardzo rzadką roślinnością. Dodatkowo w samym mieście znajdują się liczne parki, zieleńce i skwery.

Lublin posiada również bogata ofertę kulturalną. Co roku licznie odbywają się tu różnego typu festiwale i koncerty. W mieście funkcjonują również filharmonie, opery , teatr i kina. Znajduje się tu również sporo muzeów. Lublin jest miastem  uniwersyteckim. Swoją siedzibę tutaj mają aż cztery wyższe uczelnie państwowe i aż dziewięć prywatnych.