Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Masłów

Gmina wiejska w województwie świętokrzyskim, w powiecie kieleckim. Jedną z gmin aglomeracji kieleckiej. Według danych z 26 listopada 2009 gminę zamieszkiwały 9848 osoby.

W centrum gminy znajduje się Aeroklub Kielecki. jest idealnym miejscem dla lotniarzy, parolotniarzy i spadochroniarzy. Do dyspozycji korzystających z lotniska pozostaje oświetlony, asfaltobetonowy 900-metrowy pas startowy oraz trawiasty pas startowy długości 900 metrów. Kolejną atrakcją gminy jest Centrum Edukacyjne Szklany Dom. W kompleksie tym znajduje się rekonstrukcja stylowego dworu polskiego Muzeum Stefana Żeromskiego oraz Szklany Dom z salami szkoleniowymi i warsztatowymi. Na terenie posiadłości nad brzegiem zalewu wzniesiono amfiteatr, w którym odbywają się imprezy regionalne.

Diabelski Kamień, zwany również Wielkim Kamieniem, to pomnik przyrody nieożywionej znajdujący się w Masłowie. Miejsce wokół skały przysłania młody las, zaś na łące nieopodal można zobaczyć małe, urocze źródełko.

Będąc w Masłowie warto również zobaczyć Kościół parafialny pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego budowano go w latach 1927-37. Architekt stworzył koncepcję neogotyckiej budowli zachwycającej proporcjami, kształtem i idealnym wkomponowaniem w krajobraz.  Obok znajduje się obelisk jest pamiątką pobytu Jana Pawła II.

Gmina Masłów jest gminą szczególnie otwartą dla turystów. Walory krajobrazowe gminy, dobrze rozwinięta sieć szlaków turystycznych i rowerowych i  łagodne góry zachęcają do turystyki pieszej i rowerowej. W swojej atrakcyjnej ofercie znajdzie się coś dla każdego.