Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Miłomłyn

Miasto w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim. Położone nad Kanałem Elbląskim. Według danych z 2008 roku miasto liczyło 2336 mieszkańców.

Miłomłyn to wiele niezmiernie interesujących i ciekawych zabytków, wśród których na szczególną uwagę zasługują:

Neogotycki Kościół Parafialny pod wezwaniem św. Bartłomieja, zbudowany został w latach 1898-1901, z wykorzystaniem oryginalnej, północnej ściany kościoła z XIV. Godne obejrzenia są również ręcznie rzeźbiona ambona z początków XVIII w. oraz gotycka chrzcielnica. Gotycka dzwonnica z XIV w. spełniająca niegdyś funkcje obronne. Dziś połączona jest z resztą kościoła św. Bartłomieja. Fragmenty dawnych fortyfikacji miejskich z XIV w. Do dziś zachowały się resztki murów obronnych wzniesionych z kamienia polnego i czerwonej cegły.

Miłomłyn jest jedną z najbardziej atrakcyjnych i wartych odwiedzenia miejscowości w zachodniej części Mazur. Można tu znakomicie wypocząć, aktywnie spędzić wolny czas, lub zostać na dłużej korzystając z bogatej oferty turystycznej. Na terenie Miasta i Gminy wiele jest miejsc, gdzie można cieszyć oczy niczym nieskażoną przyrodą. Miłomłyn położony jest na trasie kanału Ostródzko-Elbląskiego. Tylko tu można zobaczyć statek poruszający się po trawie. Aby w pełni docenić wielkie dzieło sprzed niemal 150 lat warto przebyć trasę kanału kajakiem.  Kanał Ostródzko-Elbląski, rzeka Drwęca i liczne jeziora kuszą amatorów wędkarstwa.