Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Myszków

Miasto i gmina w województwie śląskim, siedziba powiatu myszkowskiego. Położone nad rzeką Wartą, należy historycznie do Małopolski. Według danych z 30 czerwca 2009 roku, miasto miało 32 796 mieszkańców.

Dzięki cennemu położeniu na terenie Myszkowa występują dwa zasadnicze typy krajobrazu, z których każdy charakteryzuje się swoistym bogactwem florystyczno-faunistycznym. Najciekawszymi z przyrodniczego punktu widzenia terenami są: dolina Warty w pobliżu Nowej Wsi Żareckiej.

Zabytki miasta Myszków:

Sanktuarium p.w. Wniebowzięcia NMP w Myszkowie. Ufundowany i wybudowany został przez ówczesnego dziedzica, kasztelana krakowskiego Stanisława Warszyckiego w XVII w. Wpisany do rejestru zabytków nieruchomych oraz do rejestru zabytków archeologicznych.

Pałac Fabrykanta. Zbudowany w latach 1883 - 1897 dla rodziny Schmelzerów. Budynek posiada bogate detale architektoniczne, z oryginalnymi witrażami.

Zespół dworski z początku XX w. w Myszkowie. W jego skład wchodził dwór drewniany, parterowy na wysokiej podmurówce, z użytkowym poddaszem, zbudowanym na rzucie prostokąta, z gankiem od frontu, wspartym na drewnianych słupach.

Zespół dworca kolejowego z XIX w. Linia kolejowa powstała w połowie XIX wieku i nosi nazwę: kolei warszawsko - wiedeńskiej. Jej wybudowanie można uznać za główny atut dawnego i teraźniejszego przemysłowego rozwoju miasta.