Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Nałęczów

Miasto w woj. lubelskim, w powiecie puławskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Nałęczów. Ludność według danych z 2010 roku wynosiła 4 250 ludzi a 307,5 os./km2.

Nałęczów to jedyne w Polsce uzdrowisko o profilu wyłącznie kardiologicznym. Leczy się tu przede wszystkim choroby serca oraz stany ogólnego wyczerpania psychofizycznego.

Niewątpliwie najcenniejszym zabytkiem Nałęczowa jest pałac Małachowskich otoczony pięknym, starym parkiem. Autorem piętrowej budowli był architekt Ferdynand Nax. Pałac został wybudowany w całości prawdopodobnie w latach 1771-1775 dla Stanisława i Marianny z Potockich Małachowskich. W czasie II wojny światowej pałac został w znacznym stopniu zniszczony, jednak zaraz po wojnie odbudowano go. We wnętrzu pałacu zaskakuje bogactwo wystroju reprezentacyjnego piętra w bogatym stylu rokokowym i późno klasycystycznym. Obecnie w pałacu mieści się Muzeum Bolesława Prusa. W muzeum znajdują się liczne zbiory dotyczące jego osoby.

W pochodzącym z połowy XVIII wieku parku, powiększonym w następnym stuleciu dla potrzeb kuracjuszy, znajdują się zabudowania uzdrowiska - m.in. najstarsze sanatorium oraz zabytkowe łazienki nad stawem.

Niezapomnianym przeżyciem może być spacer ulicą Lipową, która zachwyca niemalże wiekowymi drzewami, między innymi prawie stoma kilkusetletnimi lipami.

Do zabytków miasta należy także znajdujący się na przedmieściach kościół barokowy pochodzący z lat 1730-72.