Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Osieczna

Miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, przy drodze Leszno - Śrem, nad Jeziorem Łoniewskim. Według danych z 31 grudnia 2009 miasto liczyło 2132 mieszkańców.

Osieczna to bogactwo przyrody oraz zabytków zarówno sakralnych jak i historycznych.

Na terenie gminy Osieczna znajduje się dziesięć jezior. Osieczna leży u stóp największego z jezior – jeziora Łoniewskiego, które zajmuje powierzchnię 102 ha. Jezioro powstało kilkadziesiąt tysięcy lat temu.

Nad Jeziorem Łoniewskim usytuowana jest plaża, na której każdego lata można zobaczyć tłumu plażowiczów. Stoi tam również siatka, można tam pograć w siatkówkę plażową. Plaża w sezonie letnim jest strzeżona. Zbudowano także pomost z platformą widokową. Jest to największy pomost w regionie, tzw. małe molo oraz pomost cumowniczy z przystanią kajakową.

Każdego roku na końcu czerwca przy plaży organizowane są obchody Nocy Świętojańskiej z puszczaniem wianków na wodę, występami artystycznymi i pokazem fajerwerków.

Po stronie północnej jeziora leży Stanisławówka z kilkunastohektarowym obszarem lasu o wyjątkowych atutach przyrodniczo-krajobrazowych. Występuje tam pięć zespołów leśnych, wiele gatunków roślin, a wśród nich gatunki chronione. Jest to miejsce niezwykłe, nie tylko ze względu na ukształtowanie terenu, ale także ze względu na występowanie tutaj rzadkich gatunków roślin i okazałego drzewostanu.

Kolejną atrakcją są Osieckie wiatraki, należą do bardzo rzadkich okazów tego typu architektury w Polsce. Jest to jedyny w kraju kompleks trzech wiatraków stojących w niedalekiej odległości od siebie. Drewniane budowle były świadkami bitwy stoczonej pod ich skrzydłami w 1919 roku  z pruskim najeźdźcą, bitwy wygranej przez powstańców z Osiecznej, Krzywinia i Śmigla.

Na terenie Osiecznej leży również położony w pięknym miejscu nad jeziorem Łoniewskim zamek. Pierwsza wzmianka na temat zamku pochodzi z 1472 roku. Zamek w obecnej formie, składa się z trzech części - skrzydła północnego ze salą rycerską, skrzydła południowego i trzeciej części łączącej oba skrzydła, częściowo wypiętrzonej przez wzniesioną wieżę. Zamek otoczony jest dwuhektarowym parkiem, w którym dominuje starodrzew.

Magnesem przyciągającym rzesze turystów i pielgrzymów do klasztoru ojców franciszkanów w Osiecznej, jest słynący łaskami obraz Matki Boskiej Bolesnej z Dzieciątkiem. Obraz znajdował się w kościele już w pierwszej połowie XVII wieku. Obraz ten należy do bardzo rzadko spotykanych typów obrazów Matki Boskiej.