Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Pogorzelica

Wieś, nadmorska miejscowość wypoczynkowa i kąpielisko morskie, położone w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, w gminie Rewal nad Morzem Bałtyckim. Według danych z 1. półrocza 2009 roku wieś miała 119 mieszkańców.

 

W Pogorzelicy wyznaczone jest letnie kąpielisko obejmujące 100 m linii brzegowej. Posiada ono piękne i czyste piaszczyste plaże. Pogorzelica jest miejscowością uzdrowiskową. Duże obszary lasów sosnowych w połączeniu z morskim powietrzem tworzą w Pogorzelicy jedyny w swoim rodzaju mikroklimat doskonale poprawiający samopoczucie oraz wspomagający leczenie chorób układu oddechowego i kostnego. Niewątpliwym jej walorem jest położenie wśród lasów  a jednocześnie bliskość Niechorza. Oprócz niewątpliwych atutów estetycznych jakie zapewniają spacery po wydmach wśród wysokich sosen, warto również wspomnieć o ich korzystnym wpływie na zdrowie.

Dużą atrakcją turystyczną jest możliwość przejażdżki kolejką wąskotorową "Ciuchcia - Retro - Expres" wyjeżdza rano z Gryfic i przez cały dzień kursuje przez nadmorskie miejscowości. Ciekawy klimat wąskotorowej Ciuchci RETRO  sprawi, że będziemy się czuć  jak w przeszłości.