Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Połczyn Zdrój

Miasto w północno-zachodniej Polsce, w woj. zachodniopomorskim, w powiecie świdwińskim, uzdrowisko lecznicze na Pomorzu Zachodnim, położone nad rzeką Wogrą. Według danych z 31 grudnia 2009 Połczyn-Zdrój zamieszkiwało 8463 osób.

Ośrodek turystyczny na Pojezierzu Drawskim, gdzie leczy się schorzenia reumatyczne, neurologiczne i niepłodność, ośrodek wytwórni wód mineralnych. Podstawą funkcjonowania uzdrowiska są złoża borowiny i solanki, dzięki którym leczy się schorzenia reumatyczne, neurologiczne, układu krążenia, osteoporozę, dolegliwości narządów ruchu i choroby kobiece. Dodatkowym powodem rozwoju uzdrowiska jest położenie miasta wśród terenów przyrodniczych i słabo zurbanizowanych.

Połczyn Zdrój dzięki zachowanemu tam średniowiecznemu układowi ulic,  jest wpisany do rejestru zabytków. Od kilku lat połczyńskie śródmieście jest sukcesywnie modernizowane. Klimat starówki znakomicie uzupełnia pięknie utrzymana zieleń, malownicze kamieniczki i nastrojowe kawiarenki.

Park zdrojowy to 80 hektarowy obszar i jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów spośród wszystkich polskich kurortów. Przede wszystkim zachwyca tam pięknie utrzymana zieleń. Występuje tam ponad 60 gatunków drzew i krzewów, z których około 7 tysięcy ma ponad 100 lat. Centralną część parku zajmuje zadaszony amfiteatr na 2500 miejsc. Muszla koncertowa to oryginalna budowla z początku XX wieku. Obecnie amfiteatr jest miejscem odbywania się większości połczyńskich koncertów, spektakli i wszelkich innych wydarzeń estradowych w ciągu sezonu letniego.