Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Poznań

Miasto na prawach powiatu, stolica województwa wielkopolskiego, położona nad rzekami Wartą i Cybiną, na Pojezierzu Wielkopolskim. Według danych z 31 grudnia 2010 r. miasto miało 551 627 mieszkańców. Poznań to miasto wielu zabytków, ale najważniejszymi z nich są:

  • barokowy kościół pojezuicki Św. Marii Magdaleny i Św. Stanisława z XVII wieku
  • katedra, w której znajdują się groby pierwszych władców Polski
  • ratusz w stylu renesansowym

Atrakcję turystyczną Poznania stanowią też liczne muzea, np. Muzeum Instrumentów Muzycznych. Odbywają się tu coroczne festiwale muzyki współczesnej, a co 5 lat Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego.

Znakomite warunki do wypoczynku można znaleźć nad czterema poznańskimi jeziorami znajdującymi się w mieście. Największe z nich – Jezioro Kierskie - jest znanym ośrodkiem żeglarskim. Inne - Jezioro Maltańskie– to znakomity tor regatowy, miejsce wielu prestiżowych zawodów sportowych. Zwolenników aktywnego wypoczynku z pewnością zainteresują liczne szlaki rowerowe  wśród jezior i lasów. W granicach miasta znajdują się dwa rezerwaty przyrody, z których unikalną atrakcją jest Rezerwat Meteoryt Morasko. Poznań uznawany jest jako drugie miasto w Polsce pod względem udziału obszarów zielonych w powierzchni miasta. Małe i większe parki znajdują się we wszystkich dzielnicach miasta,  ale niektóre z nich zasługują na szczególna uwagę. Wśród nich malowniczy Park Sołacki, położony w willowej dzielnicy miasta, oraz Park Wilsona, w którym znajduje się największa w Polsce i jedna z największych w Europie Palmiarnia, utworzona w 1910 r. Park Cytadela, 600 ha park w centrum miasta został utworzony na pozostałościach dawnej twierdzy pruskiej. Ogromna łąka pośrodku parku jest miejscem imprez i koncertów muzycznych.