Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl




Szukaj hotelu
Wpisz dane hotelu który chcesz zarezerwować
Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:
Szukaj hotelu
Szukaj Pakietu
Szukaj na mapie

Promocja
RABAT na pakiety SPA nawet do 50%
Zarezerwuj pakiet z oferty promocyjnej SpaHotele.pl
Zadzwoń teraz: 512 233 070

Więcej

Savoir Vivre w SPA

1. Czego można oczekiwac korzystając z usług hoteli SPA?
2. Co trzeba ze sobą zabrać udając się do SPA?
3. Czego nie zalecamy ze sobą zabierać?
4. Czy przebywając w SPA można używać telefonu komórkowego?
5. Czy powinno się rezerwować wcześniej zabiegi?
6. Czy można zrezygnować z zabiegu SPA?
7. Czy przed zabiegiem należy się ogolić?
8. Jak przygotować się do zabiegu?
9. Jak zachowywać się w trakcie zabiegów?
10. Jak czerpać przyjemność z zabiegów?
11. Co robić po zabiegach?
12. Co się stanie jeśli spóźnimy się na zabieg?
13. Czy podczas zabiegów trzeba się rozebrać?
14. Czy wypada dać terapeucie napiwek?
15. Czy można wybrać płeć swojego terapeuty?
16. Jak zachowywać się na terenie hotelu po wyjściu ze SPA?
17. Jak zapewnić opiekę dzieciom podczas gdy korzystamy z zabiegu w hotelu SPA?

 


  1. Czego można oczekiwać korzystając z usług hoteli SPA?

    Hotele SPA proponują nam wiele atrakcji, dzięki którym poczujemy się zrelaksowani. Są to m.in.:
    • zabiegi przy użyciu wyspecjalizowanych urządzeń: wanien do hydroterapii, kapsuł parowych, kapsuł do masażu, saun, masażerów, łóżek do masażu, urządzeń kosmetycznych;
    • zabiegi manualne: masaże ręczne, zabiegi na twarz i ciało z użyciem kosmetyków SPA, manicure, pedicure;
    • zajęcia grupowe;
    • sprzyjające relaksowi, przyjazne środowisku, dobrze zaprojektowane i ciche wnętrza, spokojne i naturalne otoczenie obiektu;
    • przyjacielska i pomocna obsługa – począwszy od obsługi recepcji poprzez gastronomię, część kosmetyczną aż po ekipę sprzątającą;
    • niezwykła czystość, a wręcz sterylność;
    • atmosfera, w której niezwykłą rolę odgrywają: spokojna, wyciszająca muzyka, przyjemne oświetlenie, delikatne zapachy natury oraz pełny luksus.


  2. Co trzeba ze sobą zabrać udając się do SPA?

    Przede wszystkim wygodne ubrania. W zależności od rodzaju pakietu należy zabrać obuwie i odzież sportową, strój kąpielowy i klapki basenowe, czasami też czepek kąpielowy. W większości dobrych SPA hotel zapewnia szlafrok i klapki, a także ręczniki, szampony czy suszarki do włosów. Jeżeli na stronie internetowej hotelu nie wyszczególniono, co goście otrzymują w standardowym wyposażeniu, należy zapytać o to robiąc rezerwację.

  3. Czego nie zalecamy ze sobą zabierać?

    Biżuterii i drogocennych rzeczy. W hotelach co prawda często dostępne są sejfy, ale właściciele w większości przypadków nie chcą ponosić odpowiedzialności za zaginione lub skradzione rzeczy. Cenniejsze przedmioty zostawiajmy raczej w sejfie przy recepcji niż w sejfach pokojowych.

  4. Czy przebywając w SPA można używać telefonu komórkowego?

    Ponieważ SPA to miejsce relaksu i wyciszenia oczekuje się, że goście zrezygnują z używania telefonów i innych urządzeń elektronicznych ( w miejscach publicznych) by nie zakłócać spokoju innym osobom – a także samym sobie.

  5. Czy powinno się rezerwować wcześniej zabiegi?

    W większości polskich hoteli, szczególnie w weekendy, salony SPA są zapełnione gośćmi. Jeśli przyjedziesz do hotelu w piątek wieczorem trudno będzie Ci umówić się na Twój ulubiony zabieg. Jeżeli planujesz skorzystać z konkretnego pakietu usług SPA, warto zadzwonić kilka dni wcześniej i zarezerwować czas, który będzie dla Ciebie najlepszy.

  6. Czy można zrezygnować z zabiegu SPA?

    Tak, ale należy to zrobić odpowiednio wcześniej, w przeciwnym razie można zostać obciążonym pełnym rachunkiem za zamówioną usługę. Sprawdź w hotelu, kiedy możesz odwołać zabieg, ewentualnie czy możesz zamienić dany zabieg na inny.

  7. Czy przed zabiegiem należy się ogolić?

    Panom planującym zabiegi na twarz zaleca się golenie, nie jest to jednak obowiązkowe. Należy to zrobić co najmniej na 2 godziny przed planowaną wizytą u kosmetyczki, by uniknąć podrażnienia skóry. Panie, które zaplanowały zabiegi na całe ciało powinny to zrobić najpóźniej dobę przed zamówionym masażem, maską czy peelingiem.

  8. Jak przygotować się do zabiegu?

    Przed pierwszym zabiegiem zostaniesz skierowana do lekarza lub kosmetologa, który przeprowadzi z Tobą niezbędny wywiad na temat stanu zdrowia, alergii itp., doradzi jakie zabiegi są dla Ciebie niewskazane. Zwróć terapeucie uwagę jeśli jesteś w ciąży, regularnie zażywasz leki, odczuwasz jakikolwiek ból przed zabiegiem lub jesteś na stałe pod opieką lekarza. Później możesz też zwrócić się do niego, jeśli jesteś niezadowolona z przebiegu zabiegu.

    Przed zabiegami i po nich dobrze jest się wyciszyć. Hotele SPA posiadają specjalne pomieszczenia do relaksu (tepidaria), z których można skorzystać. Jeżeli planujemy pielęgnację skóry, warto przed takimi zabiegami wejść do sauny (pobyt w niej rozszerza pory, co sprzyja lepszemu wchłanianiu się kosmetyków). Do masażu czy wizyty na basenie lub w saunie nie należy przystępować zaraz po posiłku – trzeba odczekać co najmniej godzinę. Picie alkoholu jest niewskazane, należy jednak pić dużo wody przed i po zabiegach – sprzyja to pogłębieniu ich efektów terapeutycznych.

  9. Jak zachowywać się w trakcie zabiegów?

    Zajmij wygodną pozycję, poproś terapeutę o zachowanie odpowiedniej temperatury, aby nie było Ci zbyt gorąco lub zimno (problemem często spotykanym w gabinetach SPA jest zbyt silnie działająca klimatyzacja) – nieodpowiednia temperatura wywoła dyskomfort i sprawi, że nie będziesz w stanie skoncentrować się na zabiegu. Obsługa może także włączyć odpowiednią dla Ciebie muzykę czy zapalić kadzidełka zapachowe. Terapeuci w większości przypadków odkrywają tą część ciała, która jest aktualnie poddawana zabiegowi. Reszta ciała powinna być przykryta, aby było Ci przyjemnie. Podczas zabiegów wykonuj polecenia obsługi. Dobry rehabilitant lub kosmetyczka dokładnie wyjaśnią Ci działania podczas zabiegu.

  10. Jak czerpać przyjemność z zabiegów?

    Przede wszystkim należy poddawać się im będąc otwartym na nowe doświadczenia. W trakcie terapii starajmy się zapomnieć o problemach dnia codziennego i skupić się na zabiegu oraz swoim oddechu – należy oddychać głęboko i powoli. Jeśli jesteś osobą otwartą możesz rozmawiać z terapeutą, część osób woli się jednak wyciszyć – zajmujący się nami profesjonalista skupi się wtedy bardziej na wykonywaniu zabiegu.

  11. Co robić po zabiegach?

    Po kąpieli w basenie należy dokładnie umyć ciało. Chlor może wejść w reakcję z kosmetykami, których terapeuta użyje później podczas zabiegów. Po zabiegach ponownie skorzystaj z prysznica i dokładnie umyj ciało (choć po niektórych z nich, np.: masażach olejkami, najlepiej to zrobić dopiero po kilku godzinach, aby całkowicie wykorzystać ich dobroczynne działanie). Niektóre zabiegi wymagają kąpieli saunowej, aby przedłużyć ich efekt. Po tych czynnościach odpocznij w wygodnym fotelu.
    Zapewne po zabiegu terapeuta zaproponuje Ci też zakup kosmetyków, które pomogą utrzymać osiągnięty zabiegiem efekt w domu. W większości są to profesjonalne kosmetyki SPA do użytku domowego – nie tak intensywnie działające jak w gabinetach, ale warte zakupu. Przeważnie można je nabyć wyłącznie w tego typu gabinetach.

  12. Co się stanie jeśli spóźnimy się na zabieg?

    W takim wypadku potrwa on krócej – musi skończyć się o zaplanowanym czasie tak, by następni goście nie byli poszkodowani przez nasze spóźnienie. Ponadto warto pamiętać, że jeśli przyjdziemy zbyt późno, czas przygotowań będzie wliczony w czas zabiegu, a jest on przecież bardzo cenny. Najlepiej przyjść około 15 minut wcześniej – to wystarczająca ilość czasu, aby wziąć prysznic, przebrać się i zrelaksować przed masażem czy maseczką.

  13. Czy podczas zabiegów trzeba się rozebrać?

    Generalnie najlepiej jest mieć na sobie jak najmniej (także po to, by nie zabrudzić garderoby np. glinką czy olejkiem), jednak nikt nie zmusi nas do pełnej nagości, jeśli sobie tego nie życzymy. Główną zasadą panującą w SPA jest przecież komfort gościa. W dobrych ośrodkach SPA do zabiegu wymagającego niemal pełnego negliżu otrzymamy jednorazową bieliznę. Jeśli masz obawę przed rozebraniem się do naga przy terapeucie, poproś aby opuścił na moment pomieszczenie, a Ty w tym czasie rozbierz się. Z reguły jednak przed rozpoczęciem zabiegu mamy czas na rozebranie się na osobności, ułożenie się na stole do masażu czy leżance i okrycie intymnych części ciała ręcznikiem bądź prześcieradłem. Pracownicy SPA będą tak operować okryciem, by nie odsłaniać niepotrzebnie tych części ciała, które nie są poddawane zabiegowi.

  14. Czy wypada dać terapeucie napiwek?

    W Polsce nie ma obowiązku płacenia dodatkowego napiwku za usługi SPA, nie jest to też powszechnie przyjęty zwyczaj. Oczywiście terapeucie będzie niezwykle miło, gdy zadowolona z zabiegu zapłacisz niewielką sumę (15-20%) w tej postaci. W większości zagranicznych hoteli SPA taka gratyfikacja jest doliczona do ogólnego rachunku i wynosi zwykle około 18%.

  15. Czy można wybrać płeć swojego terapeuty?

    W większości przypadków tak, należy to jednak zrobić w trakcie rezerwacji; w innym przypadku może się po przyjeździe okazać, że przydzielono nam np. masażystę, choć bardziej komfortowo czulibyśmy się w rękach terapeutki płci pięknej.

  16. Jak zachowywać się na terenie hotelu po wyjściu ze SPA?

    Tak jak już wspomniano, główną zasadą rządzącą w SPA jest relaks i komfort, dlatego poza salą zabiegową należy zachowywać się tak, by nie przeszkadzać innym gościom. Ponadto, mimo że podczas zabiegów stawiamy na wygodę, nie wypada np. pojawić się wieczorem w hotelowej restauracji w szlafroku i klapkach.

  17. Jak zapewnić opiekę dzieciom podczas gdy korzystamy z zabiegu w hotelu SPA?

    Zanim dokonamy rezerwacji sprawdźmy, czy hotel zapewni nam na czas zabiegu nianię oraz czy oferuje pokoje dla dzieci. Większość zabiegów jest bowiem niedostępna dla klientów poniżej 18. roku życia. Niektóre SPA mają jednak propozycje dla młodzieży w wieku 13-17 lat (delikatne zabiegi na twarz, układanie włosów, manicure, pedicure). Niektóre części hoteli SPA, w których należy zachować spokój (np. sauny) mogą być niedostępne dla osób poniżej 18 roku życia.
    Wiele hoteli dba jednak o zagospodarowanie dzieciom wolnego czasu, podczas gdy ich mamy przebywają u kosmetyczki lub masażysty: animatorzy organizują dla nich zabawy i ćwiczenia ruchowe, niepełnoletni mogą spędzać czas w osobnych basenach, serwuje się też odpowiednie do wieku menu. Warto jednak zastanowić się, czy nie lepiej byłoby zostawić dzieci w wieku wczesnoszkolnym w domu pod opieką dziadków, nawet jeśli hotel, do którego się wybieramy, zapewnia pobyt dla całej rodziny. Przecież do SPA jedziemy aby wypocząć...