Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl
Szukaj hotelu
Wpisz dane hotelu który chcesz zarezerwować
Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:
Szukaj hotelu
Szukaj Pakietu
Szukaj na mapie

Promocja
RABAT na pakiety SPA nawet do 50%
Zarezerwuj pakiet z oferty promocyjnej SpaHotele.pl
Zadzwoń teraz: 512 233 070

Więcej

Hotel Sheraton Sopot z kompleksem SPA

W Sopocie ruszyła budowa pięciogwiazdkowego Sheratona
(20 Czerwca 2006)
W poniedziałek wmurowano kamień węgielny pod budowę pięciogwiazdkowego hotelu. Dwustumiejscowy pięciokondygnacyjny Sheraton ma stanąć między Grand Hotelem a molem.

Gerc Bauer, prezes Sheraton Hotel, powiedział podczas uroczystości: - Do budowy tego hotelu w Sopocie zmierzaliśmy od wielu lat. Dopięliśmy swego. To dla nas bardzo ważny dzień.

- Cieszę się, że znowu będziemy mieli bardzo dobry hotel sieci, o której marzyliśmy - odpowiedział Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. - Ważne też, że powstanie kilkaset nowych miejsc pracy.

Sheraton przyjmie pierwszych gości jeszcze przed sezonem letnim w 2008 roku. Będzie częścią Domu Zdrojowego. - Jego atutem będzie centrum SPA, na poziomie jakiego jeszcze nie ma w Polsce - chwali się Krzysztof Bielak, reprezentujący firmę NDI. - Do opracowania koncepcji centrum ściągnęliśmy z Wielkiej Brytanii konsultanta mającego duże doświadczenie w budowie takich miejsc.

Bielak zapewnia, że nie będzie to tylko basen połączony z siłownią i sauną, ale starannie przygotowany kompleks, w którym obok rekreacji duży nacisk położony będzie także na odnowę biologiczną.

Centrum Haffnera to inwestycja warta 93 mln euro. Zbuduje go spółka o tej samej nazwie, której właścicielami są NDI, gmina Sopot i PKO BP. To właśnie bank wyłoży - w postaci kredytu - większość funduszy na centrum. Zajmie ono teren o powierzchni dwóch hektarów po lewej stronie dolnej części Monciaka (idąc w stronę mola). W skład Centrum Haffnera, oprócz Domu Zdrojowego z Sheratonem i SPA, wejdą też budynki handlowo-usługowe, z biuram, sklepami, restauracjami, pubami, oraz niewielki apartamentowiec z mieszkaniami. Zbudowany zostanie też wielopoziomowy parking. W przyszłym roku rozpocznie się też budowa 200-metrowego tunelu w ciągu ulicy Grunwaldzkiej. Dzięki niemu, tłumy gości odwiedzających kurort latem będą mogły swobodnie przemieszczać się w górę i w dół Monciaka. Samochody mają pokonywać pod ziemią niewielki odcinek. Zjazd znajdzie się na wysokości pawilonu szpitala reumatologicznego, a wyjazd kilkanaście metrów przed stacją benzynową.

A w Grandzie remont

Grand Hotel, przy którym będzie stał Sheraton, nie daje za wygraną w walce o palmę pierwszeństwa w polskim kurorcie. Od listopada ub. roku w hotelu z 1927 r. trwa generalny remont, po którym będzie on także pięciogwiazdkowy. Pierwsze wyremontowane pokoje już oddano, docelowo będzie ich 128. Do hotelu "wróci" sala balowa, a za kilka tygodni goście będą mogli zjeść śniadanie w ogrodzie i spędzić czas w SPA, w którym będzie sala fitness, siłownia, salon piękności i basen z brodzikiem dla dzieci.


Autor: Sławomir Sowula, Gazeta Wyborcza