Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Augustów

Miasto w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim. Czwarty co do wielkości ośrodek województwa podlaskiego. Według danych z 30 czerwca 2008 miasto liczyło 30 384 mieszkańców. Gęstość zaludnienia mieszkańców na km2 wynosi ogółem 374,9 natomiast wg płci, kobiety 198,70 oraz mężczyźni 176,73.  Powierzchnia miasta Augustowa wynosi 80,90 km2.

Wg podziału fizycznogeograficznego miasto jest położone w zachodniej części Równiny Augustowskiej. Augustów od wschodu, południa i północy otoczony jest Puszczą Augustowską.  Malowniczy krajobraz miasto zawdzięcza właśnie  Puszczy Augustowskiej jak również okalającym je jeziorom: Sajno, Necko, Białe, Rospuda i wielu innym mniejszym akwenom. Augustów od dawna jest stolicą sportów wodnych i turystyki aktywnej. W sezonie letnim na tychże jeziorach spotykają się miłośnicy żeglarstwa, kajakarstwa, wioślarstwa, narciarstwa wodnego i motorowodniarstwa. Dużą popularnością cieszą się wycieczki statkami białej floty i gondolami, podczas których można podziwiać uroki Ziemi Augustowskiej.

Bogaty kalendarz imprez sportowo - kulturalnych zapewnia turystom i mieszkańcom mnóstwo wrażeń. Latem odbywają się tu m. in. Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym, Weekendy z Radiową Trójką, Międzynarodowe Mistrzostwa w Skokach Narciarskich. Dużą popularnością w Augustowie cieszy się elektryczny wyciąg nart wodnych na jeziorze Necko. Jego długość wynosi 740 m. Maksymalna prędkość, jaką może rozwinąć wynosi 58 km/h.

Lokalizacja, otoczenie miasta i klimat mają znaczne walory klimatyczno-balneologiczne. Czynnikiem leczniczym są tu oleje eteryczne i fitocydy wydzielane przez drzewa iglaste – działają one bakteriobójczo oraz wpływają korzystnie na drogi oddechowe. W Augustowie leczy się choroby układu krążenia, reumatologiczne, schorzenia narządów ruchu i wiele innych schorzeń.