Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Bartoszyce

Miasto i gmina w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie bartoszyckim leżące na Nizinie Sępopolskiej w dolinie rzeki Łyny. Bartoszyce to miasto o wielowiekowej historii i tradycji, łączące w sobie wpływy polskie, niemieckie i wschodnie. Według danych GUS z 1 stycznia 2007, Bartoszyce mają 25 164 mieszkańców, powierzchnię 11 km2 i gęstość zaludnienia 2288 os./km2.

Wielokulturowość regionu Bartoszyce w połączeniu z licznymi zabytkami oraz bogactwem przyrody i różnorodnością krajobrazu tworzą wyjątkową atmosferę tego miasta i jego okolic. Zasoby dziedzictwa kulturowego tego miasta to nie tylko obyczajowość i odrębność ale również liczne obiekty zabytkowe i zabytki archeologiczne. A należą do nich:

  • Brama Lidzbarska. Najstarszy cenny zabytek architektury świeckiej z około 1468 roku, jeden z nielicznych ocalałych fragmentów murów obronnych Bartoszyc.
  • Kościół pw. św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej. Najstarsza zachowana budowa sakralna. Przypuszcza się, że budowę rozpoczęto w roku 1332.  Przebudowano go w roku 1676, zaś w roku 1732 wzniesiono wieżę kościoła.
  • Kościół św. Jana Chrzciciela. Położony w północno - wschodniej części miasta na lewym brzegu Łyny. Jest to jednonawowy kościół, założony na planie prostokąta.
  • Stare Miasto i Spichlerze. Stare miasto charakteryzuje się doskonale zachowanym układem urbanistycznym, który podlega ochronie konserwatora zabytków.
  • Kamienne Baby – „Bartki”. Dwa kamienne posągi, umieszczone wraz z kamienną misą na skwerze, są najstarszymi bartoszyckimi zabytkami. Posągi te popularnie nazywane są ,,Bartkami”.

Wśród wielu atrakcji Bartoszyc nie można pominąć Parku Elizabeth usytuowanego u podnóża Góry Zamkowej z malowniczym stawem w kształcie serca. Każdemu kto lubi czynny ale mało intensywny wypoczynek przypadnie do gustu spacer po parku lub dla nieco bardziej aktywnych spływ kajakowy po Łynie .