Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Elbrus*** Spa&Wellness
Jedyne takie miejsce w Szczyrku
POLECANY HOTEL
Talaria Resort & SPA
LETNIE SPA SZYTE NA MIARĘ
POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
1
Wybierz stronę:
1
Hotel Białowieski
Polska » podlaskie » Białowieża
Wybierz stronę:
1
Więcej o Białowieża

Duża wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, na Równinie Bielskiej, w powiecie hajnowskim, w gminie Białowieża, nad Narewką, o charakterze małomiasteczkowym. Liczba ludności wg danych z 2002 roku wynosiła 2670 osób.

Wieś jest siedzibą gminy Białowieża oraz Białowieskiego Parku Narodowego, obejmującego 17% polskiej części Puszczy Białowieskiej. Białowieża swą popularność zawdzięcza przede wszystkim Puszczy Białowieskiej i Białowieskiemu Parkowi Narodowemu, który wraz z częścią Puszczy Białowieskiej na terenach Białorusi jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Do stolicy Puszczy Białowieskiej zjeżdżają turyści z całego świata, by móc podziwiać dziką, pierwotną przyrodę. Białowieża jest miejscowością w Polsce wyjątkową. Leśnicy uważają tę wieś za leśną stolicę Polski. Pomimo, że Białowieża jest wsią liczba naukowców na jednostkę powierzchni jest tu największe w Polsce. W Białowieży żyją obok siebie wyznawcy aż czterech religii: prawosławnej, katolickiej, świadkowie Jechowy i baptyści.

Do najciekawszych obiektów w samej Białowieży należą:

  • Park Pałacowy O powierzchni 47 hektarów. Jest to park w stylu angielskim z główną osią widokową skierowaną na Białowieski Park Narodowy. Występuje tu 90 gatunków drzew i krzewów.
  • Skansen z kilkunastoma budynkami z terenu Podlasia.
  • Cerkiew Świętego Mikołaja Cudotwórcy o dwóch kopułach z unikatowym ikonostasem z chińskiej porcelany, który jest jedynym tego typu zabytkiem w Polsce.
  • Cmentarna kaplica św. Cyryla i Metodego z 1873 roku z XVIII wieczną ikoną Opieki Najświętszej Marii Panny.
  • Białowieża nęci swymi urokami przez cały rok, jesień jest jednak taką porą roku, w której las przedstawia się wyjątkowo pięknie. To doskonała oferta dla firm, instytucji, czy po prostu większych grup towarzyskich, które pragną przy okazji pobytu w pięknym, przyrodniczym centrum Europy - spędzić miło czas w gronie znajomych czy przyjaciół.