Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Bronisławów

Wieś w województwie łódzkim, w powiecie piotrkowskim, w  gminie Wolbórz. Bronisławów ze względu na swoje położenie jest bardzo atrakcyjnym miejscem na spędzenie wolnego czasu. Znajduje się tutaj hotel SPA. Zlokalizowana jest w samym centrum Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Niewątpliwym atutem miejscowości jest spokojna, pełna harmonii okolica otoczona lasami. Jest to idealne rozwiązanie dla turysty chcącego odpocząć od miejskiego zgiełku, rozkoszując się urokami polskiej wsi. Dopełnieniem tej harmonii może być znajdujący się tutaj hotel SPA Magellan. Jest to obiekt świadczący usługi na najwyższym poziomie, takie jakie powinien świadczyć najlepszy hotel SPA.  Dodatkowo Bronisławów znajduje się jakieś 700 metrów od Zalewu Sulejowskiego. Przez Bronisławów przebiega Szlak Rekreacyjny Rzeki Pilicy.

Zalew Sulejowski jest jedną z największych atrakcji województwa łódzkiego, przyciągających co roku rzesze turystów. Znajduje się na rzece Pilicy pomiędzy Smardzewicami i Sulejowem. Został utworzony w 1973 roku w celu zapewnienia wody pitnej mieszkańcom Łodzi. Powstał na skutek postawienie szerokiej na 1200 metrów i wysokiej na 16 metrów zapory w Smardzewicach. Zbiornik ma powierzchnię 2700 hektarów. Obecnie pełni funkcje rekreacyjne.  Można rzec, że zalew jest mekką łódzkich żeglarzy. Amatorzy tego sportu znajdą tu dla siebie odpowiednie zagospodarowanie. Przy zbiorniku funkcjonuje 8 portów jachtowych, zlokalizowane są przy nich pola namiotowe, kempingi oraz sanitariaty. Możliwe jest także wypożyczenie różnego typu sprzętu wodnego np. kajaki, łódki wiosłowe czy rowery wodne. Na zakończenie sezonu jachtowego organizowane są Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Sulejowskiego , w których można wygrać Puchar Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. A dla chcących nauczyć się pływania jachtem po spiętrzonych wodach zalewu istnieje możliwość zapisania się na szkolenia żeglarskie. Po takim szkoleniu można uzyskać patent żeglarza jachtowego. Jeśli komuś z kolei znudzi się jachting, zawsze może wypocząć na którejś z piaszczystych plaż Zalewu.

Zbiornik jest także nie lada atrakcją dla wędkarzy. Można tu spotkać wiele gatunków ryb. Są to między innymi bolenie, karasie, leszcze, karpie, szczupaki czy węgorze. Ale w sumie tak na prawdę Zalew Sulejowski słynie szczególnie z występowania sandacza, którego populacja tutaj jest naprawdę duża. Zbiornik nie był nigdy postrzegany jako najczystszy, chociażby z powodu nasilania się w okresie letnim rozwoju sinicy. Jednakże w ostatnim czasie zadomowiły się tu raki znane ze swojego zamiłowania do czystych wód. Dodatkowo zauważa się także rozwój populacji bobrów, które również miłują czystość.

Nad zalewem Sulejowskim można również spotkać liczne gatunki ptactwa wodnego. Dla miłośników ornitologii jest to dość istotna informacja, zważywszy na fakt, iż z roku na rok przybywa ich coraz więcej. Występują tu następujące gatunki: rybitwy , mewy małe , mewy śmieszki , kaczki nurkujące. Oprócz tego napotkamy także ptaki chronione. Są to: bąki , gągole , kropiatki oraz ryby białoczelne. Czasem nad zbiornik przywędrują kormorany, łabędzie nieme a nawet rybołowy. Taka liczna  reprezentacja ptactwa może być podstawą do rozwinięcia się ostatnio popularnego bird watchingu.

Jako że Bronisławów leży na terenie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego, napotkać tu można wiele gatunków roślin chronionych takich jak jodły pospolite, świerki, buki, klony i jawory. Do bardzo rzadkich gatunków należą widłaki i storczyki, zimoziół północny i długosz królewski. Ciekawą formacją roślinną w okolicach wsi są murawy nawapienne. Z kolei jeśli chodzi o faunę, prócz bobra, swoje żarowiska mają tutaj wydra i łoś wędrowny. Czasem do Parku zawitają nawet wilki.