Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Dąbki

Wieś uzdrowiskowa w północno-zachodniej Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w gminie Darłowo. Położona jest na Wybrzeżu Słowińskim, nad Morzem Bałtyckim oraz nad brzegiem jeziora Bukowo w odległości 7 km od Darłowa. Według danych z 28 września 2009 roku Dąbki miały 285 stałych mieszkańców.

Uzdrowisko Dąbki położone jest w centralnej części Pobrzeża Słowińskiego. Wybrzeże morskie w okolicy Dąbek jest płaskie, z szeroką piaszczystą plażą, otoczoną pasmem nadmorskich wydm.

W południowej części miejscowości znajduje się jezioro Bukowo o powierzchni 18 km2. Wzdłuż brzegu morza ciągnie się sześciokilometrowa promenada leśna. Dąbki położone są w strefie klimatu nadmorskiego, silnie oddziałującego na organizm ludzki. Ten szczególny klimat wykorzystuje się w leczeniu wielu schorzeń.

W sanatoriach w Dąbkach leczone są m.in. choroby układu oddechowego, choroby układu krążenia, schorzenia reumatyczne, choroby przewodu pokarmowego i wiele innych. Sanatoria, w których pracuje wykwalifikowana kadra medyczna, corocznie wzbogacane są o najnowocześniejsze urządzenia lecznicze.

Dąbki to wspaniały mikroklimat charakteryzujący się dużym nasłonecznieniem i bogatym w jod morskim powietrzem. Rozległe obszary leśne oraz brak przemysłu gwarantują dobre samopoczucie oraz zdrowy wypoczynek. Tamtejsze jezioro Bukowo z przystanią i szkółką windsurfingu stwarza idealne warunki do uprawiania sportów wodnych.

Nowo powstałe Uzdrowisko Dąbki ma więc szerokie perspektywy a urok Dąbek przyciąga co roku tysiące turystów.