Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Elbrus*** Spa&Wellness
Jedyne takie miejsce w Szczyrku
POLECANY HOTEL
Talaria Resort & SPA
LETNIE SPA SZYTE NA MIARĘ
POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
3
Wybierz stronę:
1
Hotel SPA Faltom
Polska » pomorskie » Gdynia
Quadrille Hotel & Spa
Polska » pomorskie » Gdynia
Wybierz stronę:
1
Więcej o Gdynia

Miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, w województwie pomorskim, położone nad Morzem Bałtyckim, na Pobrzeżu Gdańskim i Pojezierzu Wschodniopomorskim. Wchodzi w skład Trójmiasta. Jest jednym z miast aglomeracji gdańskiej. Według danych GUS-u z 31 grudnia 2010 Gdynia liczy, 247 324 mieszkańców, a jej powierzchnia zajmuje 135km².

Miasto powstało w 1926 jako jedyny polski port.

Unikalna lokalizacja Gdyni powoduje, że znajdziesz tam zapierające dech w piersiach widoki na morze i największą marinę w Polsce. Gdynia jest jednym z nielicznych miast w Europie z tak długą linią brzegową. Turystycznym centrum Gdyni jest Skwer Kościuszki. Gdyńskie statki takie jak niszczyciel ORP Błyskawica czy żaglowiec Dar Pomorza są jedną z większych atrakcji.

W sezonie wysokim(letnim) można skorzystać z rejsu statkiem „Dragon”, który w ciągu dnia odbywa turystyczne rejsy po Zatoce Gdańskiej natomiast wieczorem zmienia się w statek-restaurację.

Bez wątpienia atrakcją, która przyciąga tysiące turystów jest sceneria głębin oceanów prezentowana w  Akwarium Gdyńskim. Wyprawa do tego muzeum to wielkie przeżycie zarówno dla dorosłych jaki i dzieci. Jednym z bardziej polecanych miejsc przez Gdyńszczan jest   Kamienna Góra, z której można podziwiać przepiękny widok na port, miasto. Kamienna Góra jest łatwa do rozpoznania z powodu ogromnego stalowego krzyża na jej szczycie. Kolejnymi ciekawymi miejscami są: Muzeum Miasta Gdyni, skansen broni morskich Muzeum Marynarki Wojennej oraz Teatr Muzyczny, w którym grane są światowej sławy musicale.

Gdynia to również miasto wielu festiwali i koncertów oraz miejsce gdzie odbywa się jeden z największych europejskich festiwali Heineken Open’er Festival.