Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Aquapark Panorama Morska
Więcej niż hotel
POLECANY HOTEL
Hotel Verde Montana****
Doskonały dla rodziny, profesjonalny dla biznesu, wyjątkowy dla ciała i duszy.
POLECANY HOTEL
Talaria Resort & SPA Trojanów
Miejsce, gdzie śni się więcej, niż zazwyczaj I dzieje więcej, niż na co dzień.
POLECANY HOTEL
KRASICKI HOTEL RESORT & SPA ***
Świeradów Zdrój
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
1
Wybierz stronę:
1
Wybierz stronę:
1
Więcej o Krynica Zdrój

Miasto w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Krynica-Zdrój. Według danych z 31 grudnia 2006 miasto liczyło 12 868 mieszkańców.

Krynica-Zdrój to ośrodek turystyczny leżący na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Miasto jest jednym z największych polskich ośrodków sportów zimowych.

Mieszkańcy Krynicy-Zdroju są miłośnikami w hokeju na lodzie. Odbywają się tam międzynarodowe turnieje EIHC. W 1931 roku rozegrane zostały w Krynicy Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie sportu – były one jednocześnie mistrzostwami Europy.

Krynica-Zdrój jest również kolebką polskiego saneczkarstwa. Na wybudowanym w 1929 roku, nieistniejącym już torze na Górze Parkowej  rozegrane zostały pierwsze Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy  oraz dwukrotnie Mistrzostwa Świata w saneczkarstwie.

Krynica Zdrój  jest w czołówce ośrodków narciarstwa zimowego w Polsce, który oferuje nieograniczone możliwości rozwoju w tej dziedzinie. Oferta aktywnego wypoczynku w Krynicy, obejmuje m.in. stacje narciarski, snowpark dla snowboardzistów, kryte lodowisko, skutery śnieżne, quady oraz tor saneczkowy.

Krynica Zdrój poza sezonem zimowym ma jednak równie dużo do zaoferowania, liczne szlaki turystyczne, trasy rowerowe, baseny kryte oraz odkryty, korty tenisowe, stadniny koni z nauką jazdy i wiele innych  równie ciekawych atrakcji.