Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Elbrus*** Spa&Wellness
Jedyne takie miejsce w Szczyrku
POLECANY HOTEL
Talaria Resort & SPA
LETNIE SPA SZYTE NA MIARĘ
POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
2
Wybierz stronę:
1
Namisz Day SPA
Polska » łódzkie » Łódź
Salon Pielęgnacji Urody COEN
Polska » łódzkie » Łódź
Wybierz stronę:
1
Więcej o Łódź

Miasto na prawach powiatu w środkowej Polsce, położone na Wzniesieniach Łódzkich, nad rzeką Ner. Siedziba władz województwa łódzkiego, powiatu łódzkiego wschodniego oraz gminy Nowosolna. Łódź jest trzecim miastem w kraju pod względem liczby ludności zameldowanej-737 098 osób i czwartym pod względem powierzchni 293,25 km².

Łódź to jeden z największych w Polsce ośrodków akademickich, znajduję się tam 6 uczelni państwowych oraz 20 prywatnych. Sześć kilometrów od centrum Łodzi znajduje się Międzynarodowy Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta. Łódź to również ośrodek kulturalny, pełen różnego rodzaju imprez muzycznych, teatralnych, literackich, plastycznych i filmowych. W mieście funkcjonuje jedyne w swoim rodzaju  Centralne Muzeum Włókiennictwa, oraz Muzeum Sztuki – posiadające najbogatsze w Polsce zbiory sztuki współczesnej.

Miasto, często określane jest mianem „HollyŁódź”, stanowi ono największy w Polsce ośrodek produkcji filmowej. W Wytwórni Filmów Fabularnych zrealizowano w drugiej połowie XX w. większość polskich filmów fabularnych.

W Łodzi warto również przespacerować się Piotrkowską – najdłuższym deptakiem w Europie a przy tym główną ulicą tego miasta, przy której wznoszą się secesyjne i eklektyczne kamienice i pałace dawnych właścicieli fabryk.

O przeszłości „Ziemi Obiecanej" przypominają pięknie odnowione kamienice, wille i pałace w których zachwyca każdy precyzyjnie wykonany detal. Nie sposób przejść obojętnie obok symbolu miasta - Pałacu Poznańskiego w którym obecnie mieści się Muzeum Historii Miasta.

W tym mieście poza wymienionymi wyżej znajduje się także wiele innych obiektów wartych odwiedzenia.