Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Muszyna

Miasto w woj. małopolskim, w powiecie nowosądeckim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Muszyna. Ludność Muszyny według danych z 2008 roku wynosiła 4 959 osób, natomiast gęstość 208,2 os./km2.

Muszyna posiada status miejscowości uzdrowiskowej, ponieważ znajdują się tam liczne odwierty i rozlewnie wód mineralnych.

Poza tymi atrakcjami w Muszynie znajduję się szeroki wachlarz atrakcji rekreacyjno-sportowych, m.in.: kompleks basenów oraz lodowisko w dzielnicy uzdrowiskowej, oddane zostały różnego typu spacerniki ławki.

Teren Miasta i Gminy Muszyna ma pod dostatkiem liczne atrakcje historyczne, przyrodniczo-krajoznawcze, sportowo-rekreacyjne i uzdrowiskowe. Szczególnie polecane są:

  • Ruiny XIV wiecznego zamku. Nad miastem górują od wieków ruiny średniowiecznego zamku, usytuowanego na południowym grzbiecie Koziejówki. Miejsce to zwane Basztą jest licznie odwiedzanym punktem widokowym na miasto, Dolinę Popradu i Dolinę Muszynki.
  • Las Lipowy Obrożyska.  Rezerwat powstał w 1919 r., jako jeden z pierwszych w niepodległej Polsce. Obecnie zajmuje powierzchnię 100,38 ha. Przez rezerwat prowadzi 4,2 km ścieżka dydaktyczna. Ten rezerwat warto odwiedzić o każdej porze roku, jest on bardzo blisko, niemal w centrum Muszyny.
  • W sezonie narciarskim, na terenie gminy Muszyna funkcjonuje 5 wyciągów narciarskich.  Dla miłośników narciarstwa przygotowano trasy o długości 3,8 km.
  • Wody o wyjątkowych walorach smakowych i leczniczych
  • Źródła dostępne dla każdego bezpłatnie– Anna, Antoni, Grunwald, Iwona, Józef, Kazimierz, Milusia, Stanisław, Wapienne, Za Cerkwią, Złockie i inne

Odkryte na terenie miasta i okolic źródła o właściwościach leczniczych uczyniły Muszynę modnym uzdrowiskiem i idealną bazą turystyczną nie tylko dla kuracjuszy.