Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Ostróda

Miasto i gmina w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim. Położone na Pojezierzu Iławskim, nad Jeziorem Drwęckim. Przez miasto przepływa rzeka Drwęca. Według danych z 31 grudnia 2009 roku miasto miało 33 191 mieszkańców.

Gmina Ostróda jest malowniczo położona wśród licznych jezior, rzek i kanałów, wśród wspaniałych lasów.

Dla turystów preferujących czynny wypoczynek na terenie Gminy Ostróda wyznaczone są trasy rowerowe. Przebiegają one przez najpiękniejsze tereny gminy, co daje możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów. Podróżując rowerem i nie tylko podziwiać można znajdujące się na terenie gminy Ostróda liczne zabytki w większości sakralne. Najważniejsze z nich to:

  • Kościół w Ornowie

Kościół zbudowany w XV wieku. Kościół murowany z użyciem kamieni polnych . Wieża kościoła pochodzi z XIX wieku. Na wieży znajduje się dzwon i nieczynny zegar.

  • Kościół w Pietrzwałdzie

Kościół drewniany z XVIII wieku. Z tego okresu zachowały się części tryptyku ołtarza zakupionego w Grotau. Ołtarz kościoła ma barokowy charakter.

  • Kościół w Glaznotach

Historia kościoła ewangelicko-metodystycznego w Glaznotach sięga roku 1400. Przebudowany w XVIII wieku, a odrestaurowany w 1899 roku obiekt pełnił funkcje sakralne dla mieszkańców Glaznot i okolic do 1980 roku.

  • Kościół w Durągu

Pierwotny kościół został wybudowany jeszcze w XIV wieku. W czasie reformacji został zamieniony na zbór ewangelicki. Obecnie istniejący kościół wzniesiono w 1713 roku przez protestantów.

  • Cmentarz w Zajączkach

Cmentarz ewangelicko-augsburski związany z wsią i majątkiem w Zajączkach. Cmentarz założony w drugiej połowie XIX wieku. na cmentarzu warto obejrzeć kilkadziesiąt oryginalnych pomników nagrobnych mieszkańców wsi.