Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
POLECANY HOTEL
Hotel Jantar ***
RELAKS NAD MORZEM
POLECANY HOTEL
POLECANY HOTEL
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
0
Wybierz stronę:
1

Nie znaleziono obiektów...

Prosimy zmienić parametry wyszukiwania

Wybierz stronę:
1
Więcej o Pluski

Wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim, w gminie Stawiguda, w kompleksie Lasów Łańskich nad jeziorem Pluszne Wielkie

Została założona w 1407 roku jako osada rybacka u brzegu jeziora Plusznego. Dzisiaj Pluski to kilka zabytkowych chałup z XIX wieku, stary drewniany kościół i gospodarstwo rybne. Dodatkowo, w okresie letnim funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu pływającego.

Wieś Pluski jest  niezwykle popularna za sprawą  unikalnego położenia oraz spokoju, jaki może gwarantuje swoim gościom. Największą atrakcją jest piękne jezioro Pluszne oraz otaczające wieś lasy. Ogromnym walorem jeziora są szerokie przybrzeżne płycizny, dzięki którym nawet dzieci mogą czuć się w wodzie bezpiecznie. Tym bardziej, że nie ma tu hałasu, fal i zagrożenia ze strony motorówek, gdyż na jeziorze obowiązuje zakaz używania silników spalinowych.

Pluski są dla tych, którzy chcą odpocząć od miejskiego hałasu i stresu, wieś i okolice są oazą ciszy i spokoju. Jezioro można podziwiać podczas spacerów brzegiem, ale nieporównanie piękniejszym przeżyciem jest wypłynięcie na wodę. A możliwości jest wiele. Przewaga wiatrów zachodnich i położenie Plusk na wschodnim brzegu jeziora stwarzają doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu. Nie tylko latem, ale też poza sezonem, można obserwować wyczyny doświadczonych windsurferów. Ale to nie jedyna wodna atrakcja w Pluskach. Na tym jeziorze można również uprawiać kitesurfing a także nurkowanie!