Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

Baseny Mineralne Solec-Zdrój
Polska » Solec Zdrój
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Baseny Mineralne Solec-Zdrój
Partyzantów 18
Solec Zdrój , 28-131
Województwo: świętokrzyskie
Telefon: 502 900 303
Fax:
E-mail:
WWW:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
AQUAPARK:

Baseny Mineralne to jedyny w Polsce nowoczesny kompleks uzdrowiskowo-rekreacyjny z leczniczą wodą mineralną!

Obiekt oferuje szeroką gamę możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Do dyspozycji Państwa oddajemy Basen Rekreacyjny z atrakcjami wodnymi, Mineralny Basen leczniczy z najsilniejszą na świecie wodą siarczkową ze źródła „Malina” oraz kompleks saun ze strefą Wellness i wanną SPA.
Wszystkich chcących poprawić swoje samopoczucie zapraszamy do Centrum Zdrowia, gdzie można skorzystać z zabiegów z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego ( kąpiele siarczkowe, borowinowe, fizykoterapia, kinezyterapia, terapia manualna, masaże).
Jak wiadomo ruch, a zwłaszcza pływanie pobudzają apetyt, dlatego po mokrych szaleństwach zapraszamy do Baru lub Restauracji, która oferuje pyszne dania w bardzo atrakcyjnych cenach.

GODZINY OTWARCIA AQUAPARKU:

Kompleks Basenów Mineralnych czynny jest codziennie od 9:00 do 21:00.

Basen rekreacyjny temp. wody: ok. 32℃

Basen rekreacyjny o wymiarach 16,5 x 16,5 m i głębokości 130 cm składa się z części pływackiej i części rekreacyjnej.

 • Część pływacka to 4 tory
 • Część rekreacyjna to nowoczesne urządzenia hydroterapeutyczne takie jak:
  - ławki masujące
  - leżanki masujące
  - masaże pionowe i gejzer
  - 2 zjeżdżalnie typu kamikadze o długości 15 m

Dla najmłodszych oddajemy do dyspozycji brodzik o wymiarach 35 m2, głębokości od 15
do 30 cm, temperaturze do 34℃, zjeżdżalnię typu słoń oraz jeża wodnego z wodnymi zabawkami. W basenie odbywają się zajęcia fitness oraz kinezyterapia wodna.
W lecie korzystać można z otwartego basenu zewnętrznego 16 x 8 m z plażą i leżakami. Czepki kąpielowe nie są obowiązkowe.

Mineralny basen leczniczy
Seans w mineralnym basenie siarczkowym przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci powyżej 13 roku życia będących pod opieką rodziców/opiekunów i nie wymaga wcześniejszej konsultacji lekarskiej. Pierwszy i jedyny w Polsce tego typu basen siarczkowy. Woda w basenie leczniczym ma ok. 3 % zasolenia, poprzez wykorzystanie w nim stężonej solanki z Ciechocinka w połączeniu z najsilniejszą na świecie solanką siarczkową. Solanka siarczkowa pochodząca ze źródła „Malina” wg klasyfikacji jest to silnie zmineralizowana woda chlorkowo-sodowa (solanka) siarczkowa, bromkowa, jodkowa, borowa o zawartości aktywnych związków siarki ok. 900 mg/l, która w warunkach naturalnych posiada najwyższe stężenie tych związków na świecie. Basen ma głębokość 90 cm.
Woda w Mineralnym basenie leczniczym nie jest chlorowana.
Działanie lecznicze i rehabilitacyjne: Woda siarczkowa ma działanie wielokierunkowe

 • Działanie ogólne: Po przeniknięciu przez warstwy skóry siarkowodór, tworzy wielosiarczki, będące fizjologicznym składnikiem tkanki łącznej i substratem, do syntezy kwasu chondroityno-siarkowego (składnika chrząstek stawowych) oraz aminokwasów (cystyny i metioniny). Kąpiele siarczkowe wykazują również działanie przeciwzapalne uczestnicząc w procesach obrony antyoksydacyjnej organizmu. Efektem tego jest zmniejszenie dolegliwości bólowych, zmniejszanie się obrzęków i poprawa ruchomości stawów. Kąpiel siarczkowa wpływa korzystnie również w chorobach przemiany materii, obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów, kwasu moczowego i glukozy.

  Wskazania: 
 • Choroba zwyrodnieniowa stawów i kręgosłupa
 • Reumatoidalne zapalenie stawów
 • Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
 • Dyskopatie
 • Zespoły bólowe kręgosłupa
 • Stany pourazowe i przeciążeniowe narządu ruchu
 • Neuralgie
 • Dna moczanowa
 • Zaburzenia tętniczego krążenia obwodowego
 • Miażdżyca
 • Cukrzyca 
 • Działanie miejscowe/profilaktyczne: Wpływ kąpieli na organizm zaczyna się już od momentu kontaktu skóry z wodą poprzez łagodne złuszczanie naskórka ( działa jak naturalne peeling), a następnie stymulację procesów odnowy. Działanie to wspomagają bakteriobójcze i grzybobójcze właściwości wody siarczkowej. Działanie miejscowe polega również na pobudzeniu mikrokrążenia, lepszym ukrwieniu objawiające się odczynem naczynioruchowym – zaczerwienieniem skóry, które może utrzymywać się do około 2 godzin po kąpieli. Poprawa metabolizmu skóry sprzyja leczeniu wielu schorzeń dermatologicznych. 

Sauny & Wellness
Saunarium składa się z:

 • Sauny ziołowej BIO- to sauna parowa z dodatkiem olejków eterycznych oprócz właściwości olejków, ma działanie odświeżające
 • Sauny parowej - temperatura wynosi 50 st., ale ze względu na panującą wilgotność wydaje się, że jest znacznie wyższa: pobudza krążenie i oczyszcza organizm
 • Sauny fińskiej - panuje w niej temperatura 70-90°C, a wilgotność, uzyskana poprzez polewanie kamieni wodą, osiąga 35 %. Niezwykłe działanie sauny polega na kontrolowanej, intensywnej zmianie temperatury z bardzo wysokiej do bardzo niskiej.

Centrum Zdrowia

W Centrum Zdrowia korzystać można z szerokiej gamy zabiegów z zakresu hydroterapii, balneoterapii, kinezyterapii czy różnych form masażu. Szczególnie polecamy kąpiele lecznicze w najsilniejszej na świecie, leczniczej wodzie siarczkowej ze źródła Malina. To naturalne tworzywo lecznicze stosowane jest w leczeniu i rehabilitacji m.in: schorzeń narządu ruchu. Centrum Zdrowia wyposażone jest również w salę do kinezyterapii oraz dużą salę fitness wyposażoną w urządzenia do ćwiczeń cardio. Wybrane zabiegi lecznicze wymagają wcześniejszej konsultacji lekarskiej.

Lunch & Music Bar
Wszystkich, którzy są głodni po mokrych szaleństwach lub po prostu chcą miło spędzić czas
z rodziną i znajomymi zapraszamy na pyszne jedzenie i odpoczynek w naszym Lunch&Music Barze. W przytulnych, nowoczesnych wnętrzach w których klasyka łączy się z nowoczesnymi akcentami, będziesz mógł rozkoszować się w tradycyjnych daniach kuchni polskiej
a jednocześnie włoskiej i amerykańskiej. W ciągu dnia zapraszamy na pyszny, domowy i tani obiad.

PARKING:
Parking niestrzeżony (w cenie pobytu) zł/doba
Obiekty w pobliżu: