Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Elbrus*** Spa&Wellness
Jedyne takie miejsce w Szczyrku
POLECANY HOTEL
Talaria Resort & SPA
LETNIE SPA SZYTE NA MIARĘ
POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
1
Wybierz stronę:
1
Hotel Krasicki
Polska » warmińsko-mazurskie » Lidzbark Warmiński
Wybierz stronę:
1
Więcej o Lidzbark Warmiński

To miasto i gmina w województwie warmińsko – mazurskim, historyczna stolica Warmii. Pierwsze wzmianki  o Lidzbarku datowane są na rok 1240, kiedy to na teren grodu zajęły wojska krzyżackie. Gród niebawem został odbity i oddany we władanie biskupów warmińskich. W 1308 roku otrzymał prawa miejskie. Malownicze położenie miasta i jego średniowieczne zabytki zachęcają turystów do przyjazdu. Lidzbark usytuowany jest w pagórkowatym terenie, w widłach rzek Łyna  i jej dopływu Symsarny. Posiada swoisty urok typowy dla miast Warmii i Mazur.

Będąc w Lidzbarku warto dokładnie go zwiedzić. To miasto ma naprawdę sporo do zaoferowania. Sztandarową atrakcją Lidzbarka jest słynny na całą Polskę Zamek Biskupów Warmińskich. Stanowi on pamiątkę po biskupach warmińskich, panujących niegdysiejszym grodem. Ta okazała budowla została  wzniesiona z czerwonej cegły w stylu gotyckim. Swoją bryłą przypomina zamki krzyżackie. Obecnie w zamku znajduje się muzeum. Kolejnym gotyckim zabytkiem Lidzbarka jest kościół pod wezwaniem Ap. św.  Piotra i Pawła. Pracę nad budową świątyni rozpoczęto w połowie XIV wieku. Jednak zanim powstał murowany kościół  istniał już wcześniej drewniany. Na uwagę w kościele zasługuje wieża, która na początku XVIII wieku została pokryta hełmem. We wnętrzu natomiast znajduje się neogotycki ołtarz, przy którym stoją dwie rokokowe figury aniołów. Ponadto w kościele znajdują się inne zabytkowe ołtarze. W Lidzbarku znajdziemy jeszcze dwie zabytkowe świątynie. Są to barokowy kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża i Cerkiew Prawosławna pod wezwaniem Ap. św. Piotra i Pawła. Cerkiew została wybudowana w latach 1818 – 1823. Kolejnym zabytkiem miasta są pozostałości murów obronnych oraz Wysoka Brama. Obiekty te niegdyś broniły miasto przed najazdem nieprzyjaciela.

Miasto posiada rozbudowaną ofertę kulturalną. Odbywają się tutaj między innymi Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry oraz Lidzbarskie Starcia Kabaretowe. Organizowana jest także impreza Gwiazdozbiór Piotra Szwedesa. Są to koncerty charytatywne. Miasto pod względem wydarzeń kulturowych ostatnio bardzo się rozwinęło i ciągle się rozwija. W Lidzbarku istnieje szereg obiektów noclegowych. Znajduje się tu także hotel SPA. Jest to czterogwiazdkowy Hotel SPA Krasicki, oferujący usługi na najwyższym poziomie. Każdy turysta zmęczony zwiedzaniem miasta jest tu mile widziany. Miasto posiada także bogata ofertę usług gastronomicznych. Znajdują się tu liczne punkty gastronomiczne typu restauracje, puby, fast food, pizzerie. Dla chcących się zrelaksować w rytmie muzyki któryś z lidzbarskich klubów na pewno będzie odpowiedni.

Lidzbark Warmiński zlokalizowany jest w pięknych okolicznościach przyrody, pośród lasów i jezior. Dla osoby poszukującej ukojenia na łonie natury, wycieczka na obrzeża miasta będzie idealnym rozwiązaniem. Pagórkowaty teren stanowi doskonałe podłoże do pieszych wędrówek. Dla piechurów zostały wytyczone bardzo atrakcyjne szlaki, przebiegające przez najciekawsze miejsca Lidzbarka Warmińskiego i jego okolic. Idealnym rozwiązaniem jest także wycieczka Nordic Walking lub przejażdżka rowerem. Zimą natomiast nie lada gratka może się okazać Góra Krzyżowa zlokalizowana w obrębie miasta. Jest to miejsce przystosowane do uprawiania narciarstwa. Zostały tu zainstalowane dwa wyciągi narciarskie oraz wytyczone są dwie trasy zjazdowe. Dla amatorów saneczkarstwa został stworzony tor saneczkarski. Na Górze Krzyżowej znajduje się także skocznia narciarska. Latem natomiast Góra Krzyżowa wykorzystywana jest przez moto – crossowców. Co roku odbywają się tu mistrzostwa Polski w moto – crossie.