Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

Hotel Krasicki ****
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Hotel Krasicki ****
Pl.Zamkowy 1/7
Lidzbark Warmiński, 11-100
Województwo: warmińsko-mazurskie
Powiat: lidzbarski
Telefon: +48 89 537 17 00
Fax:
E-mail:
WWW:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
HOTEL:

„Miedzy dwoma rzekami płynącymi blisko
Wznosi się staroświeckie, obszerne zamczysko;
Długim wieków przeciągiem te wspaniałe gmachy
Dziwią oczy patrzących wyniosłymi dachy…”
bp. Ignacy Krasicki

Usytuowany w sercu Lidzbarka Warmińskiego, miasta od wieków określanego
Perłą Warmii. Bajkowo położony w widłach rzek Łyny i Symsarny, Hotel Krasicki**** stanowi historyczne przedzamcze rezydencji Biskupów Warmińskich - najcenniejszego, widzialnego świadectwa historii Warmii i Mazur.
Wytworne pokoje i apartamenty z gotyckiej i barokowej części hotelu, stylistyką nawiązują do pierwotnej estetyki obiektu. Ich nazwy przypominają o gościach lidzbarskiego zamku : królu Leszczyńskim, Zygmuncie III Wazie, Janie Zygmuncie Hehenzollernie, carze Pawle I Romanowie… Oddawali się tu, uciechom ciała i duszy – podziwiali przyrodę, obserwowali warmińskie niebo, pili wykwintne wino, słuchali koncertów, debatowali, czytali… Dziś, czynią to nasi goście. Do dyspozycji gości jest 122 pokoi dających ogółem 250 miejsc noclegowych.
BIBLIOTEKA CAFE oraz OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNE to unikatowe propozycje. Obszerny księgozbiór zaprasza do starannie wyselekcjonowanej literatury z całego świata. Książka z filiżanką kawy czy ulubioną przez „księcia poetów” – gorącą czekoladą zdecydowanie smakuje wyjątkowo.
Mieszczące się w zegarowej wieży, a dostępne dla gości obserwatorium astronomiczne, stanowi hołd dla twórcy teorii heliocentrycznej, rezydującego niegdyś na Zamku, wybitnego astronoma - Mikołaja Kopernika. TARAS WIDOKOWY na wieżypozwala w pełni rozkoszować się piękna scenerią Lidzbarka Warmińskiego i okolic.
Słynąca z niezwykłej urody Święta Katarzyna w starych księgach pozostawiła przepisy na zachowanie piękna i witalności. Znajduje się w przyziemiu SPA&WELLNESS pozwoli naszym gościom oddać się relaksacyjnym rytuałom, zregenerować siły, odnaleźć harmonię duszy i ciała. Miłośnicy kąpieli, wybiorą dla siebie basen, jacuzzi, salę fitness zaś amatorzy wysokich temperatur odwiedzą kompleks saun.
Inspirowana regionalnymi obyczajami, oparta zawsze o najwyższej jakości produkty kuchnia, łączy tradycyjne metody i nowoczesne techniki kulinarne. Oddaje istotę miejsca, ale i zahacza o wszystkie strony świata. Ubrana w sezonowe warzywa i owoce, daruje niezapomniane doznania, czekające na naszych gości we wnętrzach eleganckiej RESTAURACJI, SALI KLUBOWEJ Z WINIARNIĄ oraz LOBBY BARZE.
DREWNIANY MOST hotelu, wpisuje się w niezwykłą przestrzeń nad zamkową fosą. Hotelowa przystań oferuje REJSY GONDOLAMI, wzdłuż malowniczo położonej, pięknej rzeki Łyny.
Dla tych, którzy lubią łączyć odpoczynek z pracą, Hotel Krasicki przygotował szeroką ofertę usług konferencyjnych (7 sal klimatyzowanych wraz z wyposażaniem oraz obsługą techniczną). Wszak to właśnie tu - na Zamku - spotykali się i podejmowali decyzje wielcy przywódcy, dyplomaci z Polski i Europy: Jan Dantyszek, Stanisław Hozjusz, Marcin Kromer, Jan Olbracht Waza, Karol XII, czy Napoleon Bonaparte.
W Hotelu Krasicki tradycja spotyka się ze współczesnością, bo taki jest sam gospodarz - wybitny przedstawiciel oświecenia, poeta, prozaik, eseista. Swoimi zainteresowaniami i pięknym kształtem wypowiedzi wzrusza nie tylko polonistów, ale i dziennikarzy, polityków, duchownych, pedagogów, ekonomistów, miłośników sztuki, przedstawicieli wielu innych profesji.

Hotel Krasicki to sztuka życia i sztuka gościnności. Ta kulturalno-historyczna enklawa dziś ma zaszczyt gościć Państwa.
Bogata przeszłość Warmii, jej zabytki i przyroda, magia Lidzbarka Warmińskiego i okolic, czas spędzony podczas rejsu gondolami rzeką Łyną czy piesza wędrówka dolina rzeki Symsarny, dodają uroku temu miejscu, wzbudzając tym samym przepełnione emocjami chwile podczas pobytu w Hotelu Krasicki****.

RODZAJ OBIEKTU:
Resort SPA
Ślubne SPA
Holistyczne SPA
Konferencyjne SPA
Inne
DOBA HOTELOWA:
14:00 12:00
PARKING:
Parking strzeżony 20 zł/doba
OGÓLNE:
Pokoje dla niepalących
Pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych
Internet przewodowy
Internet bezprzewodowy
Hotel przyjmuje zwierzęta
WYPOSAŻENIE POKOJU:
Biurko
Dostęp do internetu wifi , dsl
Lodówka
Mini-bar
Ręczniki
Sejf pokojowy
Suszarka do włosów
Szlafroki
TV kablowa lub satelitarna
Telefon
Telewizor
Łazienka/prysznic
Łazienka/wanna
AKCEPTACJA WALUT ORAZ KART PŁATNICZYCH/KREDYTOWYCH:
American Express
Euro
Eurocard
Faktury dla firm
Maestro
Mastercard
Otwarte rachunki dla firm
VISA
VISA Electron
JĘZYKI RECEPCJI:
Angielski
Niemiecki
Rosyjski
GASTRONOMIA:

„Sterowni o dostatki, zbiór jadła, napojów,
Więcej piwnic, spichrzów mieli niż pokojów”
(bp. Ignacy Krasicki)

Autorska kuchnia- Szefa Kuchni Hotelu Krasicki**** inspirowana dawnymi obyczajami, bogactwem regionu, a także historią lidzbarskiego zespołu zamkowego stwarza okazję do niezapomnianych doznań kulinarnych.

Serwowane dania przygotowujemy dla Państwa ze specjalnie wyselekcjonowanych składników, które cechuje najwyższa jakość.
Do ich „metamorfozy” wykorzystujemy zarówno tradycyjne metody, jak również nowoczesne techniki kulinarne.

W naszej bogatej ofercie znajdą Państwo zarówno warmińskie „dzyndzałki z hreczką i skrzeczkami” , jak również przysmaki kuchni z czterech stron świata.
Sezonowe owoce i warzywa będą zaś inspiracją do tworzenia dla Państwa  niepowtarzalnych dzieł, stanowiących dodatek do naszej szerokiej „palety” smaków.

Klasyczne potrawy w nowoczesnej, często zaskakującej podniebienie oprawie spowodują, że będą Państwo pragnęli do nas powrócić,  by poznać naszą bogatą ofertę w całości.
Gdyby zaś nie znaleźli Państwo dla siebie nic atrakcyjnego w naszym menu, Szef Kuchni z pewnością chętnie doradzi i skomponuje dania według konkretnych życzeń i wymagań tak, by spełnić nawet najskrytsze marzenia kulinarne.


„Èdimus, ut vivamus, non vívimus, ut edamus”
(Jemy, aby żyć, nie żyjemy, aby jeść)
(Quintus Horatius Flaccus)Miejsca gastronomiczne w Hotelu Krasicki****:

•    Restauracja 250 os. tel +48 89 537 17 30, restauracja@hotelkrasicki.pl
•    Sala bankietowa 250 os.
•    Lobby bar tel. +48 89 537 17 36
•    Sala klubowa z winiarnią 150 os.
•    Biblioteka z czytelnią i kawiarnią
•    Punkt samoobsługowy w SPA
•    Dziedziniec 2200 m2
•    Sala Kopernika
•    Sala Krasickiego

KONFERENCJE:

Dla tych, którzy lubią łączyć odpoczynek z pracą, Hotel Krasicki przygotował szeroką ofertę usług konferencyjnych. Przedsięwzięcia odbywające się w różnych gronach, biorąc pod uwagę niezwykłe otoczenie, zawsze są przyjemnym doświadczeniem, służącym lepszej integracji. Myśląc o ludziach aktywnych zawodowo, stworzyliśmy ofertę dla firm. Wszak to właśnie tu - na Zamku - spotykali się i podejmowali decyzje wielcy przywódcy i dyplomaci z Polski i Europy Jan Dantyszek, Stanisław Hozjusz, Marcin Kromer, Jan Olbracht Waza, Karol XII, czy Napoleon Bonaparte.

Jesteśmy świadomi jak dynamicznie rozwija się rynek branży MICE (Meetings Incetives, Conferences, Events), usług dla biznesu. Tym samym wymagania i oczekiwania planistów oraz organizatorów konferencji wciąż rosną.
Hotel Krasicki**** na etapie tworzenia, bogaty w doświadczenia, wyszedł na przeciw tym potrzebom, tworząc jednocześnie szeroką infrastrukturę usług konferencyjnych i innych usług dla biznesu.

Kontakt; tel +48 89 537 17 25; 89 537 17 26; 89 537 17 27, marketing@hotelkrasicki.pl

SPORTY WODNE:
Kajakowanie
Pływanie
Spływ rzekami
AKTYWNY WYPOCZYNEK:
Aerobik
Aqua aerobik
Nordic Walking
Spacery
Wypożyczalnia rowerów
Wędrówki piesze
SPORTY ZIMOWE:
Łyżwiarstwo
Obiekty w pobliżu: