Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

POLECANY HOTEL
Hotel Elbrus*** Spa&Wellness
Jedyne takie miejsce w Szczyrku
POLECANY HOTEL
Talaria Resort & SPA
LETNIE SPA SZYTE NA MIARĘ
POLECANY HOTEL
Hotel Royal Baltic Luxury Boutique
Koralowy Relaks
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Liczba obiektów:
1
Wybierz stronę:
1
Wybierz stronę:
1
Więcej o Piwniczna Zdrój

Miasto w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Piwniczna-Zdrój. Według danych z 30 czerwca 2010 miasto liczyło 5 825 mieszkańców.

Piwniczna-Zdrój to malowniczo położona miejscowość w południowej części Beskidu Sądeckiego nad rzeką Poprad. Miasto ma w posiadaniu zalesioną górę Kicarz, z alejkami spacerowymi oraz punktem widokowym,  udostępniona jest również turystom wieża widokowa, ukazująca przepiękne widoki na Tatry, Gorce oraz Beskid Sądecki.

Miejscowość od 1999 roku ma status uzdrowiska. Leczy się tu choroby układu trawienia i układu oddechowego. Właściwości wód sprzyjają leczeniu chorób żołądka, jelit a także wspomagają leczenie cukrzycy. W Polsce występuje kilka źródeł głębinowych, z których wydobywana jest woda GeoMineralna. Jedno z nich znajduje się właśnie w miejscowości Piwniczna-Zdrój położonej w urokliwej dolinie Popradu w paśmie Beskidu Sądeckiego. "Piwniczanka" zawiera wszystkie istotne mikroelementy (magnez, wapń, wodorowęglowodany, sód i chlorki) w doskonałych dla naszego organizmu proporcjach. Ponadto spływ łodziami rzeką Poprad jest jedną z największych atrakcji regionu. Spływ rozpoczyna się na przystani w Piwnicznej, do którego można dojechać kierując się w kierunku przejścia granicznego. W trakcie tej przejażdżki można podziwiać przepiękne beskidzkie krajobrazy. Podczas "Spływu łodziami Doliną Popradu" gwarantowane są wspaniałe widoki i niezapomniane wrażenia.

Ponadto od października do marca organizowane są niesamowite spotkania z psim zaprzęgiem. Dla klientów indywidualnych propozycją jest traperska wyprawa na dystansie do kilkunastu kilometrów. Natomiast dla grup zorganizowanych oferowana jest krótka przejażdżka dla każdego uczestnika. Poza tym istnieje możliwość samodzielnego prowadzenia zaprzęgu pod okiem instruktora.

O atrakcyjności miasta stanowi dogodna komunikacja drogowa i kolejowa a także rozbudowana sieć noclegowa i gastronomiczna.