Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl

Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:

51
Hotel Elbrus ***
Polska » Szczyrk
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Hotel Elbrus ***
Słoneczna 8
Szczyrk, 43-370
Województwo: śląskie
Telefon: + 48 33 826 13 00
Fax:
E-mail:
WWW:

LOKALIZACJA:

Szczyrk, którego otoczenie stanowią malownicze góry Beskidu Śląskiego jest obecnie jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości wypoczynkowych w kraju .Usytuowany w dolinie potoku Żylica, pomiędzy dwoma szczytami Klimczokiem i Skrzycznym, zaledwie 15 km od Bielska-Białej stanowi idealną bazę do całorocznego wypoczynku i relaksu. O jego walorach rekreacyjnych świadczy świetnie rozbudowana infrastruktura oraz bogata oferta możliwości spędzania czasu wolnego. 

Szczyrk Mountain Resort jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Zlokalizowany w Beskidzie Śląskim na zboczach szczytów Małe Skrzyczne 1211 m n.p.m. i Wierch Pośredni 1000 m n.p.m. Jest doskonałą propozycją dla turystów z aglomeracji Śląskiej i Małopolskiej, jak i południowych sąsiadów z Czech i Słowacji.

Ośrodek posiada przeszło 22 km zróżnicowanych tras zjazdowych (w tym 5 km oświetlonych) co sprawia, że każdy fan białego szaleństwa znajdzie tutaj coś dla siebie. Od sezonu 2017 dzięki współpracy z Centralnym Ośrodkiem Sportu i Beskid Sport Arena klienci ośrodków mogą korzystać ze wspólnego skipassu na 40 km tras.

Szczyrk Mountain Resort jest obecnie po pierwszym etapie modernizacji i od sezonu 2017 dysponuje nową 10-osobową koleją gondolową oraz dwoma 6-osobowymi  kolejami kanapowymi. Ośrodek obsługuje również sześć wyciągów orczykowych. Wybudowany całkiem nowy system naśnieżania z dużym zbiornikiem o pojemności 100 000 m3 (40 basenów olimpijskich) na Hali Skrzyczeńskiej zasila w wodę 230 lanc i armatek śnieżnych. 

Latem Szczyrk staje się rajem dla amatorów rowerów górskich i turystyki pieszej oraz miejscem wielu imprez kulturalnych i folklorystycznych. Szczyrk jest współorganizatorem jednej z najpopularniejszej w Europie imprezy folklorystycznej Tygodnia Kultury Beskidzkiej, odbywającej sie co roku na przełomie lipca i sierpnia. 

POŁOŻENIE OBIEKTU:
Centrum miasta: "Szczyrk" - 150 m
Dworzec autobusowy: "Szczyrk" - 150 m
Dworzec kolejowy: "Bielsko Biała" - 15 km
Lotnisko: "Pyrzowice" - 80 km
Od wyciągu narciarskiego: "Skrzyczne" - 1,5 km
POŁOŻENIE OBIEKTU INNE:
Centrum handlowe: "Gemini" - 10 km
Centrum sportowe: "COS Szczyrk" - 1,5 km
Kino: "Cinema City - Gemini" - 10 km
Teatr: "Bielsko Biała" - 14 km
MAPA:
Obiekty w pobliżu: