Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl
Szukaj hotelu
Wpisz dane hotelu który chcesz zarezerwować
Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:
Szukaj hotelu
Szukaj Pakietu
Szukaj na mapie

Promocja
RABAT na pakiety SPA nawet do 50%
Zarezerwuj pakiet z oferty promocyjnej SpaHotele.pl
Zadzwoń teraz: 512 233 070

Więcej

Ferie zimowe - nie tylko w górach

Zimowe ferie trwają już w niektórych województwach, w pozostałych najmłodsi oczekują niecierpliwie na swoją kolej na zasłużony wypoczynek. I choć górskie kurorty standardowo przygotowały wiele atrakcji dla całych rodzin, warto zastanowić się nad tym, czy w tym roku – tak dla odmiany - nie wybrać się na ferie nad morze.

Zalety zimowej przerwy

Zarówno dla uczniów, jak i studentów, ale także i dorosłych zimowe ferie są bardzo potrzebne. O letnim wypoczynku nasz organizm już dawno zapomniał, dlatego potrzebna mu jest kolejna okazja do regeneracji.

Kilka dni wolnego przyniesie bardzo dobre efekty, tym bardziej, że zimą trudniej nam jest gromadzić nowe siły do działania. Krótki dzień, niewiele słonecznych dni, mróz i śnieżyca za oknem nie sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu, ani tym bardziej dobremu samopoczuciu. Nie bez znaczenia jest również dieta, w tym czasie uboga w świeże owoce i warzywa. Wszystko to sprawia, że na regenerację zimą musimy poświęcić nieco więcej czasu niż podczas sprzyjającej aury.

Potężna dawka energii, jaką zgromadzić można także podczas zimowego odpoczynku, szczególnie zachęca nas do wyjazdu i spędzenia kilku dni w sposób bardzo aktywny.

Uroki plażowania zimą

Oczywiście nie proponujemy Państwu kąpieli słonecznych nad Bałtykiem na przełomie stycznia i lutego. Jednak warto pamiętać o tym, że także zimą wypoczynek nad morzem przynosi wiele pozytywnych efektów dla naszego zdrowia. Przede wszystkim jest to doskonała okazja do odbudowania odporności po przebytych jesienią infekcjach czy terapiach antybiotykowych. Świeże powietrze, zawierające dużą dawkę jodu przyda się nie tylko osobom skłonnym do częstych chorób, ale także wszystkim którym zależny na dobrym zdrowiu i kondycji.

Jeśli więc nie przepadamy za szusowaniem na nartach czy snowboardzie, a jazda wyciągiem krzesełkowym przyprawia nas o zawrót głowy, może właśnie spokojny spacer zaśnieżoną plażą będzie dla nas najlepszą alternatywą.

Pomorze zawsze gościnne

Nadmorskie kurorty zaczynają coraz prężniej przygotowywać się nie tylko do letniego, ale także do zimowego sezonu. Trójmiasto, Kołobrzeg, Świnoujście czy inne, mniejsze miejscowości prześcigają się w atrakcjach na święta, a także po nich, gdy na całego rozpoczynają się w Polsce dwutygodniowe ferie. Ma to wiele dobrych stron, nie tylko dla biznesu, który nie przeżywa w tym czasie martwego okresu, ale przede wszystkim dla turystów, którzy mogą liczyć na coraz to atrakcyjniejsze oferty.

Atrakcje Gdańska, Gdyni, Sopotu czy Helu przyciągają także w śnieżnym krajobrazie, a wiele imprez cyklicznych odbywających się właśnie zimą umila czas osobom odwiedzającym nadmorskie miejscowości.

Coraz lepsza infrastruktura, oferująca usługi o zróżnicowanym standardzie sprawia, że w nadbałtyckich kurortach zarówno osoby majętne, jak i te liczące się z wydatkami, znajdą z pewnością doskonałą ofertę dla siebie.

Ambitny plan na wypoczynek

Zamiast trwonić w ferie czas i spędzać je przed telewizorem lub komputerem, lepiej  zaplanować aktywny wypoczynek.  Dla wszystkich, którzy zdecydują się na zimowy pobyt nad morzem, obiekty hotelowe działające w branży SPA & Wellness przygotowały naprawdę ciekawą ofertę.

W propozycjach tych dominują oczywiście zajęcia sportowe, artystyczne, a także profesjonalna opieka dla najmłodszych, podczas gdy dorośli korzystać będą z przygotowanych dla nich zabiegów.

I tak, obserwując oferty hoteli możemy znaleźć, między innymi, atrakcyjny program Kormoran Wellness Medical Spa. Dostępne są w nim zajęcia fitness zapobiegające różnorodnym dolegliwościom kręgosłupa, które niestety są plagą zarówno u młodszego, jak i starszego pokolenia. Rodzice mogą bez ograniczeń korzystać z sauny, jacuzzi czy basenu, podczas gdy dzieci przeżyją fantastyczne chwile w specjalnie dla nich przygotowanym pokoju zabaw. Bardzo ważnym punktem programu są wszystkie te zajęcia, które na celu mają integrację członków rodziny i pozwalają dzieciom spędzić szalone chwile z zapracowanymi na co dzień rodzicami. Bilard, ognisko, wieczorne spacery po plaży, zawody sportowe – to tylko niektóre z wielu atrakcyjnych propozycji słupskiego hotelu Kormoran Wellness Medical Spa.

Równie ciekawie przedstawia się program ferii w MEDICAL SPA SANATORIUM UNITRAL w Mielnie. W ramach aktywnego wypoczynku goście będą mogli skorzystać z sali fitness, trzech sesji nordic walking, a także masaży ciała i głowy, które pomogą zapomnieć o codziennej rutynie. Najmłodsi skorzystają chętnie z z sali zabaw, zagrają w gdy planszowe czy wezmą udział w rodzinnych turniejach. Dzieci będą również mogły poznać podstawowe zasady korzystania z sauny, a także zajęć korekcyjnych. Te ostatnie są bardzo wartościowe, choćby ze względu na fakt, że coraz większy odsetek dzieci w naszym kraju cierpi na wrodzone i nabyte wady postawy.

Równie atrakcyjnie przedstawia się program na ferie w MARENA SPA w Międzywodziu. Wypoczywający tutaj goście będą mogli skorzystać z nielimitowanych wejść do bogatej strefy SPA, która funkcjonuje basen, jacuzzi, sauna fińska, sauna parowa, grota aromatyczna oraz strefa relaksu. Nie zabraknie również sesji nordic walking, po których zmęczeni goście będą mieli okazję  rozkoszować się wyszukanymi smakami w oferowanej w hotelu kuchni wellness. Na najmłodszych czekać będą zajęcia na basenie, kino popołudniowe, snack bar oraz pokój gier i zabaw, w którym z pewnością rozegra się wiele emocjonujących turniejów.

Z kolei w Hotelu Haffner w Sopocie przygotowano prawdziwie rodzinne atrakcje. Podczas czterodniowego pobytu rodzice skorzystają z leczniczych kąpieli i masaży oraz rabatowych zabiegów w działającym na terenie obiektu  Instytucie SPA & Salon. Istnieje możliwość wybrania się na lodowisko funkcjonujące na sopockim molo, a także z wspólnych zajęć aqua aerobicu. Na najmłodszych gości czekają specjalnie dla nich przygotowane sale zabaw, w których z pewnością spędzą niezapomniane chwile i zregenerują swoje siły przed kolejnymi tygodniami wytężonej nauki w szkole.

Jak widzimy, każdy kto zdecyduje się skorzystać z zimowej oferty hoteli SPA nad morzem na brak atrakcji nie będzie narzekał.