Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl
Szukaj hotelu
Wpisz dane hotelu który chcesz zarezerwować
Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:
Szukaj hotelu
Szukaj Pakietu
Szukaj na mapie

Promocja
RABAT na pakiety SPA nawet do 50%
Zarezerwuj pakiet z oferty promocyjnej SpaHotele.pl
Zadzwoń teraz: 512 233 070

Więcej

Ciekawe


Wiele branż nie może obecnie funkcjonować bez konferencji, które pozwalają na wymianę doświadczeń, nawiązywanie kontaktów i pozyskiwanie kontrahentów. Jeśli jednak chcemy zorganizować takie wydarzenie i zadbać w pełni o jego półprofesjonalność, musimy zadbać także o dobre zaplecze, aby nasi goście i prowadzący mieli jak najlepsze warunki. Bez względu na rozmiar przedsięwzięcia, jakie zamierzamy przygotować, wybór odpowiedniego miejsca, w jakim się ono odbędzie jest sprawą kluczową.


Dobry plan

Planowanie w pełni profesjonalnej konferencji należy rozpocząć co najmniej pół roku przed jej datą. Warto tutaj prześledzić wcześniej branżowy kalendarz i sprawdzić czy w tym samym czasie nie jest zaplanowana już inna impreza tego typu, która będzie dla nas konkurencyjna. Przemyślenie tej kwestii i wybranie odpowiedniej daty na konferencję to duża część naszego sukcesu. W ten sposób unikniemy sytuacji, że goście będą musieli wybierać między kilkoma równie atrakcyjnymi propozycjami, co już w pewnym sensie stawia ich w niekomfortowej sytuacji.

Mając już ustaloną datę, możemy rozpocząć pertraktacje z ośrodkiem, w którym chcemy konferencję zorganizować, a możliwości mamy na tym polu bardzo wiele. Niemalże każdy większy hotel dysponuje salami, które na potrzeby konferencji można wynająć, a także profesjonalnym zapleczem do takiego wydarzenia.

Dokonując wyboru najodpowiedniejszego hotelu, należy pamiętać, że miejsce, w którym zorganizujemy imprezę wpływa znacząco na jej prestiż. I tak, jeśli zaprosimy gości do obiektu, w którym standard usług jest bardzo wysoki, a w przerwach będą mogli się nacieszyć czy to wspaniałym krajobrazem, czy też dodatkowymi atrakcjami, będzie pozytywie wpłyną na ocenę całej konferencji.

Czasem okazuje się, że z danego regionu pochodzi ważna osobistość z naszej lub pokrewnej branży, którą warto zaprosić – taka wiedza jest również istotna. Nawet jeśli takie spotkanie miałoby charakter dodatkowego panelu dyskusyjnego, nie wchodzącego w część merytoryczną wydarzenia, może się to okazać bardzo ważnym punktem tego wydarzenia.

Oczywiście, wybór miejsca należy dostosować do osób, do których adresowane jest to wydarzenie. Należy sprawdzić czy hotel dysponuje miejscami parkingowymi, czy ma warunki odpowiednie dla osób niepełnosprawnych oraz czy oferuje różnorodne menu. Pamięć o tych bardzo istotnych szczegółach może nas uchronić przed nieprzyjemnymi niespodziankami w trakcie naszego eventu.

W zależności od tego, w jakim rejonie kraju chcemy przygotować konferencję, mamy do wyboru wiele ośrodków położonych nad morzem, w górach, nad jeziorem czy w lesie, a także w przestrzeni miejskiej. Wybór miejsca zależy tak naprawdę od tematyki i efektów, jaki chcemy uzyskać dzięki temu wydarzeniu.

Konferencję jednodniową lepiej zorganizować oczywiście w większym ośrodku miejskim, aby maksymalnie ułatwić dojazd. Jednak dłuższe, kilkudniowe spotkania warto zaplanować w miejscu, gdzie nasi goście będą mogli się zrelaksować i skorzystać z proponowanych im licznych atrakcji.

Bardzo wiele hoteli, poza zapleczem konferencyjnym, oferuje również usługi dodatkowe, które mogą dodać wydarzeniu splendoru.

Jeśli mamy wątpliwości co do wyboru hotelu, warto poprosić o referencje i sprawdzić dla jakich firm obiekt ten przygotowywał już imprezę tego typu. To z pewnością okaże się pomocne w dokonaniu ostatecznego wyboru.

Doskonała obsługa

Bardzo istotne jest wybranie odpowiedniej sali. Wybór hotelu powinien uwzględnić posiadanie przez niego zarówno małej, jak i dużej sali konferencyjnej i możliwość ich ewentualnej zamiany nawet tuż przed samym wydarzeniem. Jeśli bowiem otrzymamy mniej zgłoszeń, niż się tego spodziewaliśmy, duża i niezapełniona sala będzie wyglądać nieprofesjonalnie. To samo dotyczy odwrotnego problemu – jeśli powodzenie oraz liczebność gości nas zaskoczy, musimy zapewnić wszystkim osobom równie komfortowe miejsca.

Oferta hoteli, jeśli chodzi o sale, jest naprawdę ogromna. Począwszy od nowoczesnych, wspaniale wyposażonych sal, po sale stylizowane na historyczne, czy kameralne, luksusowe sale nastawione na maksymalny komfort wszystkich słuchaczy.

To samo tyczy się pokoi hotelowych. Często przy ich wyborze możemy także skutecznie negocjować cenę lub poprosić o dodatkowe elementy obsługi, które umilą jeszcze pobyt naszych gości. Wybór, zwłaszcza w obiektach cztero- i pięciogwiazdkowych jest bardzo bogaty, co pozwala nam dopasować warunki noclegu do poziomu i prestiżu organizowanej przez nas konferencji.

Wiele hoteli dysponuje profesjonalnym sprzętem audiowizualnym i nagłośnieniowym. Odpowiednie nagłośnienie to przecież klucz do powodzenia każdego z wystąpień. Jeśli prelegent nie będzie doskonale słyszalny nawet w najdalszym zakątku sali, może się okazać, że nawet najlepsze wystąpienie nie spotka się z ciepłym przyjęciem. Zamiast więc wozić ze sobą niesprawdzony sprzęt, lepiej wybrać ten już przetestowany, pozostający na stanie obiektu. To samo tyczy się takich urządzeń jak projektory, rzutniki.

Hotele oferują także kontakt do osób, które mogą zająć się profesjonalną konferansjerką, co nie jest bez znaczenia, jeśli organizujemy konferencję po raz pierwszy i nie mamy na ten element sprecyzowanego pomysłu.

Choć na wiele rzeczy podczas organizacji konferencji nie będziemy mieli wpływu (np. pogoda), możemy z przedstawicielem hotelu ustalić kilka opcjonalnych wersji obsługi wydarzenia, tak, aby na wszelki wypadek dysponować planem „B”. Jeśli chcemy, aby wszyscy goście zachowali jak najlepsze wspomnienia po zorganizowanym przez nas spotkaniu, warto przygotować się na każdą niemalże ewentualność.

Poza materiałami konferencyjnymi, publikacjami i folderami, w dobrym tonie jest wręczenie każdemu z gości upominku. Jeśli zamierzamy zorganizować prestiżową imprezę, warto w ramach prezentu umożliwić gościom nieodpłatne skorzystanie z atrakcji, jakimi dany hotel dysponuje – na przykład ze strefy SPA & Wellness.

Menu, jakie zaplanujemy na czas konferencji jest również bardzo ważnym elementem. Hotelowa obsługa powinna zapewnić nie tylko doskonałe śniadania, obiad czy kolację, ale także przystawki, które będą dostępne podczas krótszych przerw. To samo dotyczy możliwości korzystania przez gości z barku wyposażonego w świeże soki, wodę, czy ciepłe napoje. Takie elementy, które nam mogą wydać się nieistotne, są standardem podczas dobrze przygotowanych eventów.

Należy także pamiętać, że coraz więcej osób stosuje dietę Wellness, wegetariańską czy wegańską. Szczególnie gdy spodziewamy się przyjazdu osób z zagranicy, musimy uwzględnić upodobania tych gości jeśli chodzi o spożywane przez nich produkty. Taka wiedza pomoże nam okazać gościom, że najważniejsze dla nas jest ich dobre samopoczucie.

Nie tylko praca

Najważniejszą częścią konferencji jest oczywiście program merytoryczny, który w największym stopniu przyciąga chętnych. Jednak to, co oferujemy w przerwach lub po zakończeniu każdego z dni naszego wydarzenia, jest równie istotne.

Jeżeli nie mamy doświadczenia w organizacji takiego eventu, możemy z powodzeniem zająć się jedynie treścią merytoryczną, a pozostałe elementy zlecić obiektowi hotelowemu, do którego zamierzamy zaprosić naszych gości.

Posiadając informację o tym, ile osób do nas przyjedzie, jak wiele osób skorzysta z noclegu oraz preferencje dotyczące diety, możemy zlecić pozostałe przygotowania specjalistom zatrudnionym w hotelu. Catering, zaplecze konferencyjne, komfortowy nocleg to przecież domena obiektu, nam pozostaje dbałość o szczegóły dotyczące programu. Przenosząc odpowiedzialność na specjalistów od organizacji takich wydarzeń, możemy lepiej dopracować szczegóły, które bezpośrednio od nas zależą, ale przede wszystkim zaoszczędzić cenny czas i uniknąć niepotrzebnego zdenerwowania sprawami, które nie są naszą domeną.

Jeśli planujemy dostarczenie dodatkowych atrakcji gościom, wybór w tym względzie mamy naprawdę ogromny. Wiele hoteli ma już w swojej ofercie szeroki wachlarz propozycje, spośród których z pewnością wybierzemy takie, które będą zgodne z zainteresowaniami naszych odbiorców.

I tak ośrodki hotelowe można podzielić na takie, które oferują atrakcje związane z turystyką. Położenie w regionie, gdzie można zorganizować interesujące wycieczki, rejsy, zwiedzanie zabytków czy zapoznanie się z kolekcjami miejscowych muzeów czy galerii z pewnością zaciekawi naszych gości.

Dla młodszych gości lub jeśli nasza konferencja nie jest przewidziana jako bardzo poważne spotkanie na wysokim poziomie, możemy zaproponować w programie nieco „luźniejsze” gry czy zabawy. Przykładem mogą być popularne gry fabularne, terenowe, degustacje, ale także kulig, ognisko, paintball.

Jeśli nasi goście gustują w rozrywkach świadczących o prestiżu, konferencję można na przykład uatrakcyjnić polowaniem, sportami lotniczymi lub zawodami strzeleckimi. Wybór jest naprawdę ogromny. Wszystko zależy od tego, w jakim stopniu posiadamy wiedzę o osobach, które się na tym wydarzeniu pojawią.

Jak już wspomnieliśmy, jeżeli hotel wyposażony jest na przykład strefę SPA, warto zapewnić gościom nieodpłatny dostęp lub możliwość korzystania z niego na preferencyjnych warunkach. Możliwość regenerującego relaksu po godzinach wytężonej pracy spotka się zapewne z entuzjastycznym przyjęciem.

Konferencja zorganizowana nad morzem czy w górach lub w innym, bardzo atrakcyjnym miejscu daje nam szeroki wachlarz możliwości na dostarczenie gościom ciekawych przeżyć. Wszystko zależy od tego, ile czasu przewidujemy na część merytoryczną i jakim budżetem dysponujemy. Pracownicy hotelu, w którym planujemy zorganizować konferencję z pewnością pomogą nam dobrać jak najlepszy dodatkowy program i podzielą się swoją cenną wiedzą na ten temat.

Dobrze przygotowana konferencja pozwoli nam zdobyć bardzo cenne kontakty, omówić aktualne problemy, które dotyczą naszej branży, spotkać się z wybitnymi osobami, które na co dzień nie występują publicznie. Wszystko to sprawia, że organizując takie wydarzenie warto skorzystać z usług profesjonalnego obiektu hotelowego i te elementy, na których nie do końca się znamy, powierzyć już doświadczonym profesjonalistom. Dzięki temu przygotowany przez nas event zapadnie na długo w pamięć gości, a nam przyniesie dużo satysfakcji.


Zimowe ferie trwają już w niektórych województwach, w pozostałych najmłodsi oczekują niecierpliwie na swoją kolej na zasłużony wypoczynek. I choć górskie kurorty standardowo przygotowały wiele atrakcji dla całych rodzin, warto zastanowić się nad tym, czy w tym roku – tak dla odmiany - nie wybrać się na ferie nad morze.


Zalety zimowej przerwy

Zarówno dla uczniów, jak i studentów, ale także i dorosłych zimowe ferie są bardzo potrzebne. O letnim wypoczynku nasz organizm już dawno zapomniał, dlatego potrzebna mu jest kolejna okazja do regeneracji.

Kilka dni wolnego przyniesie bardzo dobre efekty, tym bardziej, że zimą trudniej nam jest gromadzić nowe siły do działania. Krótki dzień, niewiele słonecznych dni, mróz i śnieżyca za oknem nie sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu, ani tym bardziej dobremu samopoczuciu. Nie bez znaczenia jest również dieta, w tym czasie uboga w świeże owoce i warzywa. Wszystko to sprawia, że na regenerację zimą musimy poświęcić nieco więcej czasu niż podczas sprzyjającej aury.

Potężna dawka energii, jaką zgromadzić można także podczas zimowego odpoczynku, szczególnie zachęca nas do wyjazdu i spędzenia kilku dni w sposób bardzo aktywny.

Uroki plażowania zimą

Oczywiście nie proponujemy Państwu kąpieli słonecznych nad Bałtykiem na przełomie stycznia i lutego. Jednak warto pamiętać o tym, że także zimą wypoczynek nad morzem przynosi wiele pozytywnych efektów dla naszego zdrowia. Przede wszystkim jest to doskonała okazja do odbudowania odporności po przebytych jesienią infekcjach czy terapiach antybiotykowych. Świeże powietrze, zawierające dużą dawkę jodu przyda się nie tylko osobom skłonnym do częstych chorób, ale także wszystkim którym zależny na dobrym zdrowiu i kondycji.

Jeśli więc nie przepadamy za szusowaniem na nartach czy snowboardzie, a jazda wyciągiem krzesełkowym przyprawia nas o zawrót głowy, może właśnie spokojny spacer zaśnieżoną plażą będzie dla nas najlepszą alternatywą.

Pomorze zawsze gościnne

Nadmorskie kurorty zaczynają coraz prężniej przygotowywać się nie tylko do letniego, ale także do zimowego sezonu. Trójmiasto, Kołobrzeg, Świnoujście czy inne, mniejsze miejscowości prześcigają się w atrakcjach na święta, a także po nich, gdy na całego rozpoczynają się w Polsce dwutygodniowe ferie. Ma to wiele dobrych stron, nie tylko dla biznesu, który nie przeżywa w tym czasie martwego okresu, ale przede wszystkim dla turystów, którzy mogą liczyć na coraz to atrakcyjniejsze oferty.

Atrakcje Gdańska, Gdyni, Sopotu czy Helu przyciągają także w śnieżnym krajobrazie, a wiele imprez cyklicznych odbywających się właśnie zimą umila czas osobom odwiedzającym nadmorskie miejscowości.

Coraz lepsza infrastruktura, oferująca usługi o zróżnicowanym standardzie sprawia, że w nadbałtyckich kurortach zarówno osoby majętne, jak i te liczące się z wydatkami, znajdą z pewnością doskonałą ofertę dla siebie.

Ambitny plan na wypoczynek

Zamiast trwonić w ferie czas i spędzać je przed telewizorem lub komputerem, lepiej  zaplanować aktywny wypoczynek.  Dla wszystkich, którzy zdecydują się na zimowy pobyt nad morzem, obiekty hotelowe działające w branży SPA & Wellness przygotowały naprawdę ciekawą ofertę.

W propozycjach tych dominują oczywiście zajęcia sportowe, artystyczne, a także profesjonalna opieka dla najmłodszych, podczas gdy dorośli korzystać będą z przygotowanych dla nich zabiegów.

I tak, obserwując oferty hoteli możemy znaleźć, między innymi, atrakcyjny program Kormoran Wellness Medical Spa. Dostępne są w nim zajęcia fitness zapobiegające różnorodnym dolegliwościom kręgosłupa, które niestety są plagą zarówno u młodszego, jak i starszego pokolenia. Rodzice mogą bez ograniczeń korzystać z sauny, jacuzzi czy basenu, podczas gdy dzieci przeżyją fantastyczne chwile w specjalnie dla nich przygotowanym pokoju zabaw. Bardzo ważnym punktem programu są wszystkie te zajęcia, które na celu mają integrację członków rodziny i pozwalają dzieciom spędzić szalone chwile z zapracowanymi na co dzień rodzicami. Bilard, ognisko, wieczorne spacery po plaży, zawody sportowe – to tylko niektóre z wielu atrakcyjnych propozycji słupskiego hotelu Kormoran Wellness Medical Spa.

Równie ciekawie przedstawia się program ferii w MEDICAL SPA SANATORIUM UNITRAL w Mielnie. W ramach aktywnego wypoczynku goście będą mogli skorzystać z sali fitness, trzech sesji nordic walking, a także masaży ciała i głowy, które pomogą zapomnieć o codziennej rutynie. Najmłodsi skorzystają chętnie z z sali zabaw, zagrają w gdy planszowe czy wezmą udział w rodzinnych turniejach. Dzieci będą również mogły poznać podstawowe zasady korzystania z sauny, a także zajęć korekcyjnych. Te ostatnie są bardzo wartościowe, choćby ze względu na fakt, że coraz większy odsetek dzieci w naszym kraju cierpi na wrodzone i nabyte wady postawy.

Równie atrakcyjnie przedstawia się program na ferie w MARENA SPA w Międzywodziu. Wypoczywający tutaj goście będą mogli skorzystać z nielimitowanych wejść do bogatej strefy SPA, która funkcjonuje basen, jacuzzi, sauna fińska, sauna parowa, grota aromatyczna oraz strefa relaksu. Nie zabraknie również sesji nordic walking, po których zmęczeni goście będą mieli okazję  rozkoszować się wyszukanymi smakami w oferowanej w hotelu kuchni wellness. Na najmłodszych czekać będą zajęcia na basenie, kino popołudniowe, snack bar oraz pokój gier i zabaw, w którym z pewnością rozegra się wiele emocjonujących turniejów.

Z kolei w Hotelu Haffner w Sopocie przygotowano prawdziwie rodzinne atrakcje. Podczas czterodniowego pobytu rodzice skorzystają z leczniczych kąpieli i masaży oraz rabatowych zabiegów w działającym na terenie obiektu  Instytucie SPA & Salon. Istnieje możliwość wybrania się na lodowisko funkcjonujące na sopockim molo, a także z wspólnych zajęć aqua aerobicu. Na najmłodszych gości czekają specjalnie dla nich przygotowane sale zabaw, w których z pewnością spędzą niezapomniane chwile i zregenerują swoje siły przed kolejnymi tygodniami wytężonej nauki w szkole.

Jak widzimy, każdy kto zdecyduje się skorzystać z zimowej oferty hoteli SPA nad morzem na brak atrakcji nie będzie narzekał.


14 luty – ta data stała się już prawdziwie wyjątkowa, także w Polskim kalendarzu. Postaramy się więc ustalić co takiego jest w magii Walentynek oraz poszukamy niebanalnych sposobów na ich spędzenie.


Gdzie narodziła się tradycja Walentynek

Można uznać, że Walentynki mają swoje źródło w wielu różnych wiekowych, zachodnioeuropejskich zwyczajach związanych z celebrowaniem stanu zakochania lub sprzyjającym poszukiwaniom "drugiej połowy".

Nazwa święta pochodzi od św. Walentego, który jest patronem zakochanych, epileptyków i... szaleńców. W południowej i zachodniej części Europy obchodzone są od bardzo dawna, to jest od średniowiecza, kiedy to pojawiają się pierwsze wzmianki o tym święcie miłości. Jednak jego źródło znajduje się w znacznie starszych obrzędach, które niewiele mają wspólnego z pochodzącym z tradycji kościoła katolickiego kultem świętych. Przykładem mogą być wywodzące się ze starożytnego Rzymu Luperkalia. Były one obchodzone w tym zbieżnym kalendarzowo terminie – 14 i 15 lutego, a podczas święta oddawano cześć Junonie, bogini małżeństwa i kobiet.

Współcześnie prawo do autorstwa Walentynek uzurpują sobie Brytyjczycy twierdząc, iż do jego globalnej popularności przyczynił się w XVIII wieku Walter Scott. Dla mieszkańców Zjednoczonego Królestwa dzień 14 lutego jest prawdziwym symbolem miłości, ponieważ właśnie w tym czasie ptaki rozpoczynają swoje gody i przygotowują się do przyjścia potomków na świat.

Walentynki na Polskim gruncie

Pod wpływem napływających do Polski elementów kultury i zwyczajów francuskich, angielskich i niemieckich Walentynki pojawiły się także w naszym kraju, szybko zyskując ogromną popularność. Nasze rodzime, wywodzące się ze słowiańskich tradycji święto Sobótki obchodzone w najkrótszą noc w roku ustąpiło pod koniec XX wieku pierwszeństwa „konkurencji” zza zachodniej granicy. Utarło się, że w ten dzień wyznanie miłości czy podnoszenie temperatury już istniejącego związku znajduje się w dobrym tonie. Najczęściej więc zakochani obdarowują się okolicznościowymi kartkami, słodyczami i innymi sympatycznymi prezentami, przypominającymi o znaczeniu miłości w naszym życiu. W tym czasie prawdziwy boom przeżywają również kina, teatry restauracje i hotele, które oferują wiele interesujących pomysłów na spędzenie tego wyjątkowego dnia zarówno starszym, jak i młodszym parom. Warto bowiem wiedzieć, że w Polsce święto te szczególnie upodobała sobie młodzież, jako okazja do podkreślenia łączących młodych ludzi dorosłych uczuć.

Tutaj pojawia się również kwestia, iż wiele osób w naszym kraju narzeka na Walentynki jako święto skopiowane bezmyślnie z zachodnich wzorców, choć – jak już wspomnieliśmy w naszej słowiańskiej tradycji znajduje się równie atrakcyjny jego odpowiednik. Z całą pewnością popularność Walentynek podsycają media oraz biznes, ponieważ to święto oznacza prawdziwy zarobek, porównywalny niemalże z wielkim szałem zakupowym poprzedzającym Boże Narodzenie.  Wiele osób podkreśla często kiczowate i przerysowane oblicze Walentynek oraz fakt, że single lub osoby samotne często „odchorowują” ten dzień, który tym mocniej podkreśla, że brak partnera w naszej kulturze wciąż jest odbierany jako fanaberia i pewnego rodzaju dziwactwo.

Walentynki w hotelu SPA

To czy warto obchodzić walentynkowe święto czy też nie, pozostawiamy Państwa wyłącznej ocenie. Jakkolwiek jednak nie mówić o Walentynkach, z pewnością każda okazja jest dobra, aby pokazać osobom, które kochamy – nie tylko naszym partnerom, ale także rodzinie i przyjaciołom, że są naprawdę ważni w naszym życiu. Takie nawet najdrobniejsze gesty sprawią przyjemność i podkreślą, że myślimy o drugiej osobie ciepło i z uśmiechem.

Wspomnieliśmy już nieco o walentynkowych kartkach, kinie czy wieczorze w restauracji. Jednak nie zapominajmy także o wspaniałej ofercie, jaką rokrocznie przygotowują dla nas obiekty hotelowe. Wychodzą one z propozycją jak w wyjątkowy sposób spędzić ten dzień lub cały weekend  poprzedzający w tym roku święto miłości.

Ponieważ Walentynki zbliżają się wielkimi krokami, dla wszystkich osób, które chcą je spędzić w naprawdę niebanalny sposób polecamy ofertę hoteli SPA. To tutaj  nie tylko spędzimy mile czas w naszą drugą połową, ale także wspaniale się zrelaksujemy i zregenerujemy. Zmysłowe rytuały, przyjemna atmosfera oraz luksusowe wnętrza zachęcają, aby nawet najwięksi walentynkowi sceptycy skorzystali ze specjalnej oferty dla dwojga.

Spójrzmy zatem co na 14 lutego przygotowali dla nas specjaliści od SPA & Wellness. Hitem tego roku będzie nocleg w pokoju, w którym do dyspozycji jest wanna dla dwojga, a wspólną kąpiel umilą owoce i wino. W świat zmysłów przeniesie nas relaksacyjny masaż z użyciem czekolady, który z pewnością ułatwi nam oderwanie się od codziennych problemów i wszechobecnego pośpiechu. Śniadanie do łóżka o wyznaczonej przez nas godzinie podkreśli wyjątkowość chwil spędzonych z najbliższą osobą. Taką ofertę proponuje m.in. Hotel Podkowa SPA & WELLNESS w Siewierzu.

Kto zamierza poświecić weekend na podniesienie nieco temperatury związku, zapewne chętnie skorzysta z oferty, która umożliwia nie tylko zjedzenie wykwintnej, romantycznej kolacji, ale również pozwala korzystać z dobrodziejstw SPA w ciągu całego dnia. Kąpiele w basenie, sauna lub ćwiczenia fitness to doskonały pomysł dla osób, które w Walentynki nie tylko myślą o uczuciach, ale pamiętają również o zdrowiu. W końcu serce w dobrej kondycji kocha dłużej... Walentynkowy weekend spędzimy m.in. w Hotelu DUO SPA w Janowie Lubelskim.

Równie intrygująca jest propozycja, która oprócz noclegu w hotelu, okraszonego wieloma atrakcjami, pozwala na skorzystanie z walentynkowego kina czy nauki tańca dla par, której efekty sprawdzimy na wieczorku z romantyczną muzyką. Taką propozycję znajdziemy m.in. w ofercie Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim.

W takim miejscu nie może oczywiście zabraknąć relaksacyjnych zabiegów SPA. Zbawienne dla całego naszego ciała, a przede wszystkim kondycji naszej skóry rytuały każdemu z gości pozwolą poczuć się atrakcyjniej, a jednocześnie umożliwią ucieczkę myślami od codziennych trosk właśnie w kierunku uczucia, na którego pielęgnację być może nie mamy zazwyczaj zbyt wiele czasu.

Jeśli jednak nie mamy możliwości spędzić całej nocy w hotelu, równie dobrym pomysłem będzie rezerwacja strefy SPA choćby na kilka godzin, które wystarczą, aby przenieść się w prawdziwie romantyczną atmosferę.