Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl
Szukaj hotelu
Wpisz dane hotelu który chcesz zarezerwować
Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:
Szukaj hotelu
Szukaj Pakietu
Szukaj na mapie

Promocja
RABAT na pakiety SPA nawet do 50%
Zarezerwuj pakiet z oferty promocyjnej SpaHotele.pl
Zadzwoń teraz: 512 233 070

Więcej

Wybierz coś na walentynki

14 luty – ta data stała się już prawdziwie wyjątkowa, także w Polskim kalendarzu. Postaramy się więc ustalić co takiego jest w magii Walentynek oraz poszukamy niebanalnych sposobów na ich spędzenie.

Gdzie narodziła się tradycja Walentynek

Można uznać, że Walentynki mają swoje źródło w wielu różnych wiekowych, zachodnioeuropejskich zwyczajach związanych z celebrowaniem stanu zakochania lub sprzyjającym poszukiwaniom "drugiej połowy".

Nazwa święta pochodzi od św. Walentego, który jest patronem zakochanych, epileptyków i... szaleńców. W południowej i zachodniej części Europy obchodzone są od bardzo dawna, to jest od średniowiecza, kiedy to pojawiają się pierwsze wzmianki o tym święcie miłości. Jednak jego źródło znajduje się w znacznie starszych obrzędach, które niewiele mają wspólnego z pochodzącym z tradycji kościoła katolickiego kultem świętych. Przykładem mogą być wywodzące się ze starożytnego Rzymu Luperkalia. Były one obchodzone w tym zbieżnym kalendarzowo terminie – 14 i 15 lutego, a podczas święta oddawano cześć Junonie, bogini małżeństwa i kobiet.

Współcześnie prawo do autorstwa Walentynek uzurpują sobie Brytyjczycy twierdząc, iż do jego globalnej popularności przyczynił się w XVIII wieku Walter Scott. Dla mieszkańców Zjednoczonego Królestwa dzień 14 lutego jest prawdziwym symbolem miłości, ponieważ właśnie w tym czasie ptaki rozpoczynają swoje gody i przygotowują się do przyjścia potomków na świat.

Walentynki na Polskim gruncie

Pod wpływem napływających do Polski elementów kultury i zwyczajów francuskich, angielskich i niemieckich Walentynki pojawiły się także w naszym kraju, szybko zyskując ogromną popularność. Nasze rodzime, wywodzące się ze słowiańskich tradycji święto Sobótki obchodzone w najkrótszą noc w roku ustąpiło pod koniec XX wieku pierwszeństwa „konkurencji” zza zachodniej granicy. Utarło się, że w ten dzień wyznanie miłości czy podnoszenie temperatury już istniejącego związku znajduje się w dobrym tonie. Najczęściej więc zakochani obdarowują się okolicznościowymi kartkami, słodyczami i innymi sympatycznymi prezentami, przypominającymi o znaczeniu miłości w naszym życiu. W tym czasie prawdziwy boom przeżywają również kina, teatry restauracje i hotele, które oferują wiele interesujących pomysłów na spędzenie tego wyjątkowego dnia zarówno starszym, jak i młodszym parom. Warto bowiem wiedzieć, że w Polsce święto te szczególnie upodobała sobie młodzież, jako okazja do podkreślenia łączących młodych ludzi dorosłych uczuć.

Tutaj pojawia się również kwestia, iż wiele osób w naszym kraju narzeka na Walentynki jako święto skopiowane bezmyślnie z zachodnich wzorców, choć – jak już wspomnieliśmy w naszej słowiańskiej tradycji znajduje się równie atrakcyjny jego odpowiednik. Z całą pewnością popularność Walentynek podsycają media oraz biznes, ponieważ to święto oznacza prawdziwy zarobek, porównywalny niemalże z wielkim szałem zakupowym poprzedzającym Boże Narodzenie.  Wiele osób podkreśla często kiczowate i przerysowane oblicze Walentynek oraz fakt, że single lub osoby samotne często „odchorowują” ten dzień, który tym mocniej podkreśla, że brak partnera w naszej kulturze wciąż jest odbierany jako fanaberia i pewnego rodzaju dziwactwo.

Walentynki w hotelu SPA

To czy warto obchodzić walentynkowe święto czy też nie, pozostawiamy Państwa wyłącznej ocenie. Jakkolwiek jednak nie mówić o Walentynkach, z pewnością każda okazja jest dobra, aby pokazać osobom, które kochamy – nie tylko naszym partnerom, ale także rodzinie i przyjaciołom, że są naprawdę ważni w naszym życiu. Takie nawet najdrobniejsze gesty sprawią przyjemność i podkreślą, że myślimy o drugiej osobie ciepło i z uśmiechem.

Wspomnieliśmy już nieco o walentynkowych kartkach, kinie czy wieczorze w restauracji. Jednak nie zapominajmy także o wspaniałej ofercie, jaką rokrocznie przygotowują dla nas obiekty hotelowe. Wychodzą one z propozycją jak w wyjątkowy sposób spędzić ten dzień lub cały weekend  poprzedzający w tym roku święto miłości.

Ponieważ Walentynki zbliżają się wielkimi krokami, dla wszystkich osób, które chcą je spędzić w naprawdę niebanalny sposób polecamy ofertę hoteli SPA. To tutaj  nie tylko spędzimy mile czas w naszą drugą połową, ale także wspaniale się zrelaksujemy i zregenerujemy. Zmysłowe rytuały, przyjemna atmosfera oraz luksusowe wnętrza zachęcają, aby nawet najwięksi walentynkowi sceptycy skorzystali ze specjalnej oferty dla dwojga.

Spójrzmy zatem co na 14 lutego przygotowali dla nas specjaliści od SPA & Wellness. Hitem tego roku będzie nocleg w pokoju, w którym do dyspozycji jest wanna dla dwojga, a wspólną kąpiel umilą owoce i wino. W świat zmysłów przeniesie nas relaksacyjny masaż z użyciem czekolady, który z pewnością ułatwi nam oderwanie się od codziennych problemów i wszechobecnego pośpiechu. Śniadanie do łóżka o wyznaczonej przez nas godzinie podkreśli wyjątkowość chwil spędzonych z najbliższą osobą. Taką ofertę proponuje m.in. Hotel Podkowa SPA & WELLNESS w Siewierzu.

Kto zamierza poświecić weekend na podniesienie nieco temperatury związku, zapewne chętnie skorzysta z oferty, która umożliwia nie tylko zjedzenie wykwintnej, romantycznej kolacji, ale również pozwala korzystać z dobrodziejstw SPA w ciągu całego dnia. Kąpiele w basenie, sauna lub ćwiczenia fitness to doskonały pomysł dla osób, które w Walentynki nie tylko myślą o uczuciach, ale pamiętają również o zdrowiu. W końcu serce w dobrej kondycji kocha dłużej... Walentynkowy weekend spędzimy m.in. w Hotelu DUO SPA w Janowie Lubelskim.

Równie intrygująca jest propozycja, która oprócz noclegu w hotelu, okraszonego wieloma atrakcjami, pozwala na skorzystanie z walentynkowego kina czy nauki tańca dla par, której efekty sprawdzimy na wieczorku z romantyczną muzyką. Taką propozycję znajdziemy m.in. w ofercie Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim.

W takim miejscu nie może oczywiście zabraknąć relaksacyjnych zabiegów SPA. Zbawienne dla całego naszego ciała, a przede wszystkim kondycji naszej skóry rytuały każdemu z gości pozwolą poczuć się atrakcyjniej, a jednocześnie umożliwią ucieczkę myślami od codziennych trosk właśnie w kierunku uczucia, na którego pielęgnację być może nie mamy zazwyczaj zbyt wiele czasu.

Jeśli jednak nie mamy możliwości spędzić całej nocy w hotelu, równie dobrym pomysłem będzie rezerwacja strefy SPA choćby na kilka godzin, które wystarczą, aby przenieść się w prawdziwie romantyczną atmosferę.