Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl
Szukaj hotelu
Wpisz dane hotelu który chcesz zarezerwować
Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:
Szukaj hotelu
Szukaj Pakietu
Szukaj na mapie

Promocja
RABAT na pakiety SPA nawet do 50%
Zarezerwuj pakiet z oferty promocyjnej SpaHotele.pl
Zadzwoń teraz: 512 233 070

Więcej

Targi SPA


Targi BEAUTY FORUM to najważniejsze wydarzenie targowe dla profesjonalistów z branży kosmetycznej w Polsce, organizowane regularnie od 1997. Ta wyjątkowa impreza o charakterze edukacyjnym i biznesowym stanowi jedyną w swoim rodzaju platformę komunikacyjną. To tu, podczas każdej edycji, wiodące na rynku polskim i zagranicznym firmy prezentują najnowsze trendy, produkty i zabiegi. Podczas targów BEAUTY FORUM, które odbyły się w marcu 2011 gościliśmy około 450 firm i marek, oraz odwiedziło nas 10 000 profesjonalistów. Targi BEAUTY FORUM na stałe wpisały się w kalendarz imprez branżowych skierowanych do profesjonalistów z branży kosmetycznej w Polsce.

Nowością na targach jest scena Green Point! Sekcja ta będzie poświęcona kosmetyce naturalnej. Tu znajdziecie marki i firmy związane z tą bardzo modną i inspirującą gałęzią kosmetyki profesjonalnej, które z pewnością zaskoczą Was bogatą ofertą. Green Point to także cykl prezentacji i prelekcji poświęconych produktom inspirowanym naturą, zdrowemu stylowi życia i idei eko w kompleksowym tego słowa znaczeniu.


W dniach 25–26 lutego w Hali Expo XXI w Warszawie odbędzie się 32 edycja Targów Kosmetyki Profesjonalnej Salon Wiosna 2012,  największej imprezy kosmetycznej w naszym kraju.  Na targach wystawią się najważniejsze firmy kosmetyczne, paznokciowe i solaryjne nie tylko z Polski, ale i z Hiszpanii, Maroka, Szwecji, Anglii, Czech, czy Łotwy. Na stoiskach i podczas licznych pokazów zapoznać się można z nowymi produktami, technologiami i zabiegami. Na pewno zaskoczą prezentacje dotyczące komórek macierzystych i ich roli w kosmetyce, fotodynamicznych laserów, czy nieinwazyjnych urządzeń będących alternatywą dla chirurgii plastycznej.
Targom towarzyszyć będzie Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny, podczas którego specjaliści z różnych dziedzin związanych z branżą kosmetyczna dzielą się swoją wiedzą ze słuchaczami. Nie zabraknie solidnej porcji wiedzy z dziedziny kosmetologii, dermatologii estetycznej, pielęgnacji paznokci, szeroko pojętego spa oraz nowoczesnego marketingu. Gośćmi specjalnymi wiosennej edycji targów będą Chandra Bhandari (Indie), który opowie o wpływie ayurvedy i jogi na zdrowie i urodę oraz Valentina Denisenko (Ukraina), znana i ceniona stylistka paznokci, założycielka Akademii Denisenko oraz twórczyni paznokciowej formy Edge. Z kongresem związany jest również Panel Edukacyjny. Tym razem będzie on poświęcony ryzyku wykonywania zabiegów. W dyskusji wezmą udział przedstawiciele kancelarii adwokackiej, którzy opowiedzą o odpowiedzialności prawnej, przedstawiciele towarzystwa ubezpieczeniowego oraz biura księgowo-rachunkowego. Wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad. Z dokładnym programem Kongresu można się zapoznać na stronie www.salon-wiosna.pl


Salon Wiosna to również rozrywka i emocje towarzyszące rywalizacji profesjonalistów. W tym roku odbędą się XI Mistrzostwa Polski Nail Design, Ogólnopolskie Mistrzostwa Makijażu Uczelni, Szkół Kosmetycznych i Wizażu Gold Star of Make-Up, a także I Mistrzostwa Makijażu Permanentnego Long-Time-Liner. Nie zabraknie konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, pokazów makijażu, wizażu, pokazu mody słynnej projektantki Sylwii Redy, show fryzjerskiego, podczas którego każdą z zainteresowanych Pań uczesze fryzjer polskich gwiazd show biznesu – Wojciech Myszczyszyn. Na odwiedzających czeka jeszcze wiele innych niespodzianek i zaskakujących wydarzeń jak pokaz charakteryzacji „Wampiry z Hollywood” zorganizowany przez grupę charakteryzatorów pracujących przy programie Szymon Majewski Show (TVN) oraz magazyn Make-Up Trendy.
Salon Wiosna dba o wszystkie kobiety. Dlatego też organizatorzy przygotowali wszystkim młodym mamom Kącik Malucha. Każda mama będzie mogła zostawić swoje dziecko pod czujnym okiem profesjonalnych opiekunów i rozkoszować się kosmetycznymi zakupami. Na dzieci w tym czasie czekają gry, zabawy, piosenki i konkursy. A po zakupach zmęczone Panie mogą zrelaksować się podczas degustacji hiszpańskiego oraz chorwackiego wina.
Oprócz tego podczas targów osoby poszukujące pracy w branży kosmetycznej będą mogły pozostawić swoje cv w recepcji targowej oraz zawiesić ogłoszenie na specjalnej tablicy ogłoszeń. Wszystkie zgłoszenia zostaną przekazane wystawcom.
Co ciekawe, Organizatorzy targów podjęli współpracę z firmą Świeża Manufaktura, która jest m.in. producentem nowego filmu fabularnego „Je suis Zeus”, który opowiada o młodym mężczyźnie, który dzięki swojej moralności i dobrym uczynkom osiąga sukces, mimo przeciwności ze strony świata nastawionego na konsumpcję i zło. Dzięki szerokiej współpracy Salonu Wiosna przy filmie, wszystkie Panie zapraszamy na casting, który odbędzie się w sobotę podczas trwania targów. To wspaniała możliwość dla każdej kobiety, aby otworzyć drzwi do kariery aktorki!
Zgodnie z jesienną tradycją również wiosną odbędzie akcja prozdrowotna – Cytologia-chwila, która ratuje życie! Kobiety będą mogły zasięgnąć porad dotyczących profilaktyki raka szyjki macicy na specjalnym stoisku Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy oraz portalu Menopauza.pl.
W czasie trwania Salonu Wiosna w hali obok obywać się będą targi dziecięce „Świat Dziecka”. Wszyscy zainteresowani rodzice oprócz zakupów kosmetycznych mogą również kupić potrzebne produkty, zabawki, gadżety i ubrania dla swoich pociech. To doskonała okazja, aby w jeden weekend zaopatrzyć się w coś dla siebie i swoich najbliższych.
Salon Wiosna wprowadza innowację w swoją strukturę. W czasie trwania targów 25-26 lutego przebiegać będzie transmisja on-line na portalach internetowych. Internauci i wszyscy zainteresowani mogą bezpośrednio śledzić wydarzenia targowe nie wychodząc z domu.
Organizatar Salonu Wiosna zaprasza również na Wielki Konkurs – Zostań Twarzą Kosmetyki Profesjonalnej. Nagrodą główną będzie udział w sesji zdjęciowej. Zwyciężczyni zostanie twarzą jesiennego wydania czasopisma Kosmetyka Profesjonalna. Dodatkowo 12 laureatek konkursu weźmie udział w sesji do ekskluzywnego kalendarza na 2013 rok.
Zapraszamy do udziału!

www.salon-wiosna.pl


W dniach 27-29 stycznia 2012 w jednej z największych hal wystawienniczych w Polsce, w samym centrum Warszawy, na EXPO XXI po raz kolejny odbędą się Międzynarodowe Targi Turystyczne ITM Warsaw.

Ich pierwsza edycja odbyła się w 2011 roku w tym samym miejscu. Uczestniczyło w niej ponad 100 wystawców reprezentujących ofertę 23 krajów. Targi odwiedziło prawie 5 000 gości indywidualnych i 250 gości branżowych. Za kampanię reklamową odpowiadał SPC House of Media.
Wśród wystawców znalazły się krajowe i regionalne biura turystyczne, biura podróży, touroperatorzy, organizacje turystyczne, linie lotnicze, hotele, prywatne firmy oraz wiele innych organizacji. Zarówno wystawcy, jak i odwiedzający chwalili profesjonalną organizację targów.


W nadchodzącej edycji targi będą nie tylko dużo większe, ale też bardziej rozbudowane.
Targi ITM Warsaw powiększą się o ITM Business Tourism – targi turystyki biznesowej. Powstały one dzięki fuzji z Meetings Poland Expo, najstarszymi, 13-letnimi, targami turystyki biznesowej w Polsce. ITM Business Tourism będą skupione na branży MICE – spotkań, incentive, konferencji i eventów. Ta gałąź gwałtownie się w Polsce rozwija, podobnie jak cała turystyka.
Targi zajmą specjalną, wydzieloną część Expo XXI. Będzie on otwarta zarówno dla gości biznesowych, jak i indywidualnych. Pozwoli to wystawcom wykorzystać efekt synergii i zaprezentować całą swoją ofertę, dla wszystkich typów klientów.
Organizatorzy szczególny nacisk położyli na zaproszenie na targi „business tourism buyers”, czyli osób odpowiedzialnych za zakup usług turystyki biznesowej. Przyjadą oni na targi zarówno z Polski, jak i z zagranicy.
Ekspozycje wystawców na ITM Business Tourism wzbogacone będą o liczne seminaria dla profesjonalnych organizatorów spotkań firmowych, eventów i szkoleń, a także warsztaty i wizyty studyjne zagranicznych partnerów.

Już teraz wiadomo, że w nadchodzącej edycji targów weźmie udział jeszcze więcej wystawców i krajów niż rok temu. Edycję swoim patronatem honorowym objęli Minister Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Promować je będą też liczni patroni medialni.

 

ITM Warsaw: www.itm-warsaw.pl

ITM Business Tourism: www.itm-warsaw.pl/itm-business-tourism


Jakie są kierunki rozwoju  dla hoteli Spa? Czy hotel Spa musi być Eco? Jakie trendy
w wyposażeniu wnętrz  hotelowych obowiązywać będą w najbliższym czasie?  Odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą targi INVEST-HOTEL organizowane
w dniach 19-21 października w Poznaniu.

Zarówno termin, jak i synergiczne połączenie z targami turystycznymi Tour-Salon sprawiają, że Invest-Hotel cieszy się zainteresowaniem wśród wiodących na rynku dostawców produktów
i usług dla hoteli i Spa.  W tym roku kilkadziesiąt firm zaprezentuje ponad 60 nowości, wśród których znajdą się m.in: luksusowe wanny, kosmetyki przyjazne środowisku,  produkty do saun, spa, welleness, dekoracje okienne, wysmakowane i eleganckie elementy dekoracji wnętrz: lustra, firany i maskownice, nowoczesna kolekcja płytek ściennych oraz systemy oświetleniowe i meble o nowatorskim designie.

 


Na targi po wiedzę

 

Targi dostarczą wielu okazji do zdobycia wiedzy na temat kondycji branży oraz wymiany doświadczeń podczas licznych prezentacji i seminariów tematycznych. Główny akcent konferencji położony zostanie na zagadnienia związane z ekologicznymi rozwiązaniami dla hoteli. Wśród poruszanych tematów znajdą się: zarządzanie energią w hotelarstwie, ECO-Spa, marketing ECO-hotelu, ekologiczne źródło energii cieplnej czy innowacyjne oświetlenie obiektu. W programie przewidziane są również zagadnienia związane z prowadzeniem ośrodków SPA  jak: Rozwiązania i kierunki rozwoju dla hoteli Spa, Zarządzanie i decyzje inwestycyjne
w ośrodkach SPA czy Panel ECO.

 

Szczegóły na stronie www.investhotel.pl.


Październikowe targi turystyczne w Poznaniu z jednej strony przyciągną tysiące profesjonalistów z branży, przyczynia się do nawiązania i podtrzymania licznych, lukratywnych kontaktów biznesowych, a drugiej strony będą radosną przygodą, pełną rozmów, wymiany opinii w atmosferze targowej wrzawy i klimatu wakacyjnych wojaży. Bo taki jest Tour Salon.

Region Partnerski Tour Salon 2011 – Zachodniopomorskie

W tym roku to właśnie ten piękny region będzie miał szansę na szczególną formę promocji
w Poznaniu. Zachodniopomorskie ze swoimi morenowymi wzniesieniami, licznymi jeziorami
i dolinami rzek, dużymi obszarami leśnymi, nadmorskimi klifami i fantastycznymi, piaszczystymi plażami to turystyczny raj. Historia i zabytki obecne są na każdym kroku. Trasy turystyczne prowadzą szlakiem cystersów i templariuszy. Stare zamki, dwory i pałace kryją tajemnice dawnych właścicieli
i znakomitych władców.

W Zachodniopomorskim łatwo połączyć zamiłowanie do uprawiania żeglarstwa i windsurfingu
z kąpielami słonecznymi, spływy kajakowe z obserwacją natury, wędrówki piesze i rowerowe
z odkrywaniem historii, wczasy w siodle z golfem, łowiectwo z zamiłowaniem do fotografii. Można uprawiać kitesurfing, paralotniarstwo, skoki spadochronowe, wybrać się w dzikie leśnie ostępy by uczestniczyć w szkole przetrwania. To właśnie tu znajduje się europejska Stolica Nordic Walking oraz najdłuższy w Europie wyciąg do nart wodnych.


Konferencje, eventy, spotkania – Travel 2.0

Targi Tour Salon to także niezliczona liczba konferencji, odczytów i spotkań podejmujących aktualne tematy branży – to doskonała możliwość rozwiania swoich wątpliwości.

Podczas dwudniowego eventu Travel 2.0 niezależni eksperci i praktycy będą dzielić się swoją wiedzą
z zakresu marketingu internetowego z przedstawicielami branży turystycznej i hotelarskiej. Wśród prelegentów znajdą się opiniotwórczy liderzy branży, znani blogerzy, specjaliści ds. marketingu internetowego, przedstawiciele agencji interaktywnych oraz managerowie dużych serwisów
e-commerce’owych. Organizatorzy eventu stawiają na jego praktyczny charakter, dlatego drugiego dnia konferencji, 20 października, zorganizowane zostaną praktyczne warsztaty dla hoteli i firm turystycznych z zakresu pozycjonowania, e-mail marketingu, funkcjonalności i użyteczności stron www oraz social media marketingu. Konferencji towarzyszyć będzie ponadto przegląd stron internetowych Dobra Strona Turystyki, podczas którego eksperci wyróżnią najbardziej interesujące serwisy  turystyczne 2011 roku. Już z początkiem sierpnia będzie można zgłaszać udział zarówno
w samej konferencji, jak i plebiscycie. Travel 2.0 jest kontynuacją zorganizowanej w 2009 roku
w Poznaniu konferencji E-fektywny Marketing w Turystyce i Hotelarstwie. Organizatorami tegorocznej edycji są Międzynarodowe Targi Poznańskie, Grupa eholiday.pl oraz serwis hotelarski HotelNews.pl.

XX Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej

Jak co roku Przegląd składał będzie się z dwóch części: konkursu na najlepsze wydawnictwa oraz wystawy zgłoszonych wydawnictw. W wydarzeniu mogą wziąć udział wydawcy literatury krajoznawczej i turystycznej, autorzy, związki twórcze i organizacje społeczne. Publikacje dotyczące obszaru Polski, a także obszarów przygranicznych, jeżeli stanowią geograficzną lub regionalną całość, oceniane będą w pięciu kategoriach: albumy krajoznawcze, przewodniki, mapy i atlasy, monografie
i inne opracowania krajoznawcze, informatory krajoznawcze i foldery.

Idea Miast Partnerskich

Ukraiński Charków, gruziński Kutais i czeskie Brno – Miasta Partnerskie Poznania od lat biorą udział
w Tour Salonie. W tym roku Brno podczas targów będzie obchodziło będzie jubileusz 45 lecia  podpisania oficjalnego porozumienia o współpracy z Poznaniem jako Miastem Partnerskim.

W ramach obchodów uroczystego jubileuszu w kwietniu br. w Brnie odbyły się „Dni Polskiej Kultury”. Co zaprezentuje Brno w Poznaniu  zobaczymy już w październiku na Tour Salonie.

Inspirujące gwiazdy i zintensyfikowany program wydarzeń

Poznańskie targi turystyczne to idealna okazja aby posłuchać, popatrzeć i porozmawiać
z niewątpliwymi gwiazdami polskiej turystyki. Marek Kamiński, Martyna Wojciechowska, Anna Lichota, Jacek Pałkiewicz – goście ostatniej edycji Tour Salonu chętnie opowiadali
o swoich podróżach, podpisywali książki, tym samym pobudzając do odkrywania nowych destynacji
i nabierania chęci do podejmowania wydawałoby się niemożliwych wyzwań. W tym roku organizatorzy spodziewają się niemniejszej plejady inspirujących postaci. Odwiedzi nas m.in. Romuald Koperski podróżnik, przewodnik po Syberii, pionier wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii, pilot samolotowy I klasy, pisarz, dziennikarz reportażysta, fotograf, myśliwy, nurek oraz zawodowy muzyk pianista.

Sprawdzona formuła targów

Targi turystyczne podobnie jak w ubiegłym roku potrwają cztery dni. Dwa pierwsze dni przeznaczone będą dla profesjonalistów, a kolejne dwa dla szerokiej publiczności. Taka formuła gwarantuje wszystkim zgromadzonym skorzystanie z tego, co ich najbardziej interesuje: nawiązania intratnych kontaktów biznesowych, spotkania się z branżą, zobaczenia nowości czy najnowszych trendów
w turystyce.

22 edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w dniach 19-22 października 2011 razem z Targami Wyposażenia Hoteli INVEST HOTEL (19-21 października).


Targi BEAUTY FORUM & SPA 2011 - Wrześniowy weekend kosmetyki i spa

W tym roku sezon jesienny rozpocznie kolejna edycja imprezy dla profesjonalistów– 17-18 września spotkamy się w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie na targach BEAUTY FORUM & SPA 2011.

Klarowny podział na strefy wystawiennicze (Kosmetyka, Wellness & SPA, Stopy i Paznokcie), bogaty program szkoleniowy, ekscytujące konkursy i mistrzostwa, profesjonalna organizacja poparta 14-letnim doświadczeniem na polskim rynku, to właśnie oferuje kolejna edycja Targów BEAUTY FORUM & SPA 2011.

Targom będzie towarzyszyć bogata oferta szkoleniowa. Cieszący się uznaniem Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny, to prelekcje z zakresu kosmetyki, makijażu klasycznego i permanentnego oraz nowinki z pogranicza dermatologii i kosmetyki. Wykłady podczas Kongres Wellness & SPA, będą natomiast źródłem informacji i cennych wskazówek dla osób zaczynających swoją przygodę z segmentem wellness & spa, a także dla tych, którzy poszukują nowoczesnych rozwiązań dla ośrodków, gabinetów i DaySpa. Kongres przygotowany  został we współpracy z Polskim Stowarzyszaniem SPA & Wellness. Zapraszamy także na Międzynarodowy Kongres Pielęgnacji Stóp i Podologii,podczas którego fachowcy z kraju i zagranicy podzielą się z uczestnikami swoją cenną wiedzą z tej dziedziny. Nowością tegorocznej edycji targów będzie Kongres Medycyny Estetycznej – coraz większa popularność i dostępność zabiegów łączących kosmetykę i medycynę estetyczną w spójna całość wymaga wypracowania optymalnych rozwiązań. Tu znajdziecie rady dotyczące kooperacji z lekarzami, warunków stałej współpracy. Również po raz pierwszy odbędzie się warsztat zdobienia ciałem naturalna henną - Orient w salonie – warsztaty zdobienia ciała henną. Szczegółowy program wszystkich wykładów znajduje się na naszej stronie internetowej www.beauty-fairs.com.pl.

Ruszyła przedsprzedaż! Bilety wstępu na targi i seminaria w promocyjnych cenach - szczegóły na www.beauty-fairs.com.pl.Podczas targów nie zabraknie emocji towarzyszących mistrzostwom i konkursom. Zachęcamy ośrodki spa i instytuty DaySpa do zgłaszania swojej kandydatury w konkursie „wSPAniałe miejsce na mapie urody”. Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wybierze pięciu finalistów, którzy otrzymają możliwość prezentacji podczas targów BEAUTY FORUM &SPA 2010 i na łamach magazynu BEAUTY FORUM. Dla laureata I miejsca przewidzieliśmy dodatkową nagrodę w postaci publikacji na łamach czasopisma Eden Spa. Zapraszamy na:
•    Mistrzostwa Makijażu Permanentnego,
•    Mistrzostwa Manikiuru Hybrydowego Black & White (NOWOŚĆ),
•    Mistrzostwa Facepainting Trophy (NOWOŚĆ),
•    Nailpro Cyber Competition.

Do zobaczenia we wrześniu!

Targi BEAUTY FORUM & SPA
17–18 września 2011
Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska
ul. Marca 56 C, Warszawa

Organizator:
Health and Beauty Media Sp. z o.o.,
tel.: + 48 (22) 858 79 55,
targi@health-and-beauty.com.pl
www.beauty-fairs.com.pl,

 


Wydarzenie dla branży hotelarskiej, czyli Targi WorldHotel 2011

Tegoroczna IV edycja Międzynarodowych Targów Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel 2011 odbędzie się w dniach 5-7 października. Podczas trzech dni wystawcy zaprezentują kompleksową ofertę aktualnych produktów, usług i rozwiązań w zakresie budowy, wyposażenia, modernizacji i obsługi obiektów noclegowych. Uczestnicy targów będą mieli również okazję skorzystać z przygotowanych przez ekspertów ciekawych szkoleń, konferencji i seminariów. Dodatkowo przez pierwsze dwa dni targom WorldHotel towarzyszyć będzie niezależna impreza, III Targi Technologii i Usług dla Koncertów, Eventów i Kongresów Event 2011 odbywająca się w sąsiedniej hali, co stworzy dodatkowe możliwości nawiązania nowych kontaktów biznesowych między uczestnikami obu imprez. Wydarzenia zorganizowane będą w warszawskim Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c.


- Targi WorldHotel to ściśle branżowe wydarzenie, które pozwala uczestnikom zapoznać się z najnowszymi trendami, jakie pojawiają się w biznesie hotelarskim. Ta impreza jest doskonałą okazją do nawiązywania kontaktów, wymiany opinii i doświadczeń, poznania aktualnych ofert producentów, dystrybutorów produktów i dostawców usług, a także nowości rynkowych. Dodatkowym atutem targów jest bogaty program merytoryczny, który będzie poświęcony różnorodnym zagadnieniom z zakresu działania biznesu noclegowego. Już trwają intensywne prace, aby tegoroczna edycja odpowiedziała w pełni na potrzeby odwiedzających nas inwestorów bazy noclegowej, właścicieli i osób zarządzających obiektami noclegowymi oraz architektów, projektantów wnętrz i przedstawicieli firm wykonawczych. W tym roku również po raz pierwszy nasze targi odbędą się równolegle do targów Event organizowanych w sąsiadującej hali, na których zaprezentują swoje oferty także hotele. Ponadto, wystawcy WordHotel będą mogli wykorzystać bliskość obu imprez, by zainteresować swoją ofertą uczestników targów Event, a przez to poszerzyć swoje kontakty biznesowe o osoby i firmy działające w tej branży mówi Renata Smolnytska Project Manager w MT Targi, odpowiedzialna za organizację Targów WorldHotel.

Oferta targowa

Wystawcy Targów WorldHotel zaprezentują produkty i usługi dla obiektów noclegowych, w tym oferty wyposażenia i wystroju wnętrz hotelowych, tekstyliów i galanterii hotelowej, sprzętu i środków do utrzymania i konserwacji obiektów, rozwiązań informatycznych, systemów rezerwacji i zabezpieczeń oraz infrastruktury rekreacyjnej, SPA&Wellness. Swoje propozycje przedstawią również firmy doradcze, stowarzyszenia i instytucje oraz wydawnictwa i portale branżowe.

Zwiedzający targi

Propozycje targów WorldHotel kierowane są do właścicieli i menedżerów hoteli, moteli, pensjonatów, obiektów SPA&Wellness, uzdrowisk, sanatoriów, ośrodków wypoczynkowych i agroturystycznych, centrów konferencyjnych, którzy licznie odwiedzają targi WolrdHotel. Wśród zwiedzających znajdują się również architekci i projektanci wnętrz oraz inwestorzy i firmy wykonawcze.

Więcej informacji można znaleźć na stronie targów www.worldhotel.pl.


Park Jurajski, czyli o kosmicznych atrakcjach na Orbicie

 

– Sprzedałem lodówkę, bo mi trochę brakowało na bilet – mówi Wojciech Cejrowski, pytany o to, jak zdobył pieniądze na swoją pierwszą wyprawę. – Turystą nie byłem nigdy. Każda wyprawa – od pierwszej do tej ostatniej – była dla mnie pracą zarobkową - dodaje podróżnik, pisarz, satyryk i jak sam o sobie mówi -komediant. I choć Naczelny Kowboj RP boczy się, gdy ma zawitać do polskiego miasta, to nie omieszka odwiedzić Wrocławia, aby uświetnić tegoroczną, trzecią już edycję Międzynarodowych Targów Turystycznych, które tym razem będą miały miejsce w Hali Orbita w dniach 8-10 kwietnia. Gość specjalny- Wojciech Cejrowski spotka się oczywiście ze wszystkimi zainteresowanymi, którzy pojawią się w hali przy ul. Wejherowskiej.

 

MTT rozrastają się z roku na rok coraz dynamiczniej, dzięki czemu każdy odwiedzający znajdzie tutaj dla siebie coś ciekawego i wyjątkowego. – Swoją ofertę turystyczną zaprezentuje ponad 200 wystawców - mówi Przemysław Bandura, prezes zarządu firmy JoyGroup, która organizuje wrocławskie targi. Będą wśród nich zarówno biura podróży z kraju, jak i z zagranicy (m.in. z Nepalu, Indonezji czy Bangladeszu), linie lotnicze, przedstawiciele województw, gmin i uzdrowisk, a także mnóstwo organizacji turystycznych. Dziesiątki konkursów będą z kolei niespotykaną szansą na zdobycie wielu cennych nagród, w tym tych najbardziej pożądanych – wycieczek zagranicznych!


W Orbicie nie będzie się można nudzić, bo organizatorzy zadbali o moc dodatkowych atrakcji. Targom będzie towarzyszył m.in. Festiwal Podróżników, podczas którego globtroterzy opowiedzą o swoich niesamowitych przygodach, zaprezentują unikalne fotografie, a co najważniejsze, podpowiedzą, jak przygotować się do wyjątkowej, prowadzącej przez pustynie Afryki, wyprawy z udziałem dzieci. W czasie trwania festiwalu poznamy wiele podróżniczych ciekawostek, dowiemy się jak przejechać Kubę rowerem oraz jak wygląda nurkowania wśród „Bałtyckich Titaników”.

 

Nie zapominajmy, że podróże to również kuchnie świata. Za sprawą Festiwalu Kulinarnego w Orbicie znajdzie się też coś dla miłośników dobrego jedzenia. W konkursie „Wrocławskie Smaki 2011” oraz licznych pokazach kulinarnych, odbywających się pod hasłem „Na wiosnę zdrowo i kolorowo na talerzu”, wezmą udział najlepsi wrocławscy kucharze. Przygotowano wielki show, który będzie okazją  do degustacji, także wyrobów regionalnych, wraz z możliwością ich zakupu. Natomiast przed halą nastąpi otwarcie sezonu grillowego, a zmęczeni odwiedzający będą mogli odpocząć przy małej czarnej w kawiarni.

 

Na targi warto wybrać się z naszymi pociechami, bo specjalnie dla nich Hala Orbita zmieni się w Park Jurajski, w którym staną modele dinozaurów. W specjalnej piaskownicy dzieci będą mogły odkopać... szkielet dinozaura! Na stoisku Stowarzyszenia Delta, będącego właścicielem trzech JuraParków w Polsce, najmłodsi będą mieli okazję poznać najróżniejsze gatunki tych pradawnych stworzeń, pomalować ich figurki oraz zabrać je do domu wraz z wypisanym dyplomem paleontologa.

 

Na Orbicie możemy też poczuć się jak w kosmosie. Czeka nas nieprawdopodobna podróż po planetach, Układzie Słonecznym czy Księżycu, w którą zabierze nas Planetarium Bajkonur. Wszystkim odwiedzającym Targi oferuje ono półgodzinne multimedialne seanse w kopule imitującej sklepienie niebieskie.

 

Od piątku do niedzieli (8-10.04) spodziewajmy się w Orbicie wielu atrakcji. Wspomnijmy jeszcze o strefach gastro i rozrywki, miasteczku zabaw dla rodzin oraz licznych konkursach z nagrodami, którymi będą - a jakże - zagraniczne wojaże. Po raz kolejny targi MTT staną się świętem i mekką dla wszystkich miłośników podróży i zagranicznych wyjazdów. Zapraszamy! Szczegóły na www.mttwroclaw.pl. Oraz na www.FaceBook.com/MTTWroclaw

 

 

 

Międzynarodowe Tragi Turystyczne Wrocław 2011

8-10 kwietnia 2011, Wrocław, Hala Orbita

ul. Wejherowska 34

 

Godz. Otwarcia:

Piątek – dzień branżowy – 10:00 – 17:00

Sobota – 10:00 – 17:00

Niedziela – 10:00 – 15:00

 

www.mttwroclaw.pl

 


W dniach 25 – 27 lutego 2011 r. w Łodzi odbędą się Targi  - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR. Łódzkie targi turystyczne to impreza z własną tożsamością budowaną już od wielu lat. W roku 2011 odbędzie się XVII już edycja tej oryginalnej imprezy.

NA STYKU KULTUR to przede wszystkim prezentacja oferty regionalnych organizacji turystycznych oraz projektów realizowanych przez instytucje powołane do promowania walorów turystycznych miast, państw i regionów świata - ich historii, kultury, obyczajów. Tego typu prezentacje uzupełnia oferta turystki krajowej i zagranicznej przygotowana przez touroperatorów i biura podróży.


W ramach ekspozycji targowej ofertę turystyczną  przedstawią instytucje samorządowe i lokalne z województw łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko - mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego. Nie zabraknie indywidualnych obiektów turystycznych i noclegowych, ofert uzdrowisk i sanatoriów czy  propozycji gospodarstw agroturystycznych.

PATRONI i PARTNERZY

Honorowymi patronami imprezy są Minister Sportu i Turystyki, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej,  Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Prezydent Miasta Łodzi. Targi NA STYKU KULTUR wspiera swoim autorytetem także szereg instytucji i organizacji branżowych. Są wśród nich m.in.: Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego,  Izba Turystyki Ziemi Łódzkiej, Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa.

Podjęliśmy bardzo szeroką współpracę medialną z tytułami i portalami branżowymi, spośród których warto wymienić: Travel Trade Gazette, Rynek Turystyczny, Magazyn Podróże, Magazyn Świat Podróże Kultura, portal polskich globtroterów travelbit.pl, traveladvisor.pl;  otowakacje.pl; gdzieco.pl; dziennikturystyczny.pl; businesshotels.pl; e-kurort.pl; groundflight.pl, turystyka24h; wiadomosci24.pl; szwendobylscy.pl .

 
REGION PARTNERSKI

Regionem partnerskim tegorocznej edycji targów jest WIELKOPOLSKA, która zaprezentuje się pod hasłem  "Wielka historia. Wielka przygoda". W ramach prezentacji obędzie się szereg eventów i wydarzeń dzięki którym będzie można lepiej poznać miejsca związane z początkami Państwa Piastów. Wielkopolska Organizacja Turystyczna postara się zainspirować gości do wybrania się na spływ kajakowy, eskapadę rowerową, pieszą lub na końskim grzbiecie. Szczególnie promowane będą miejsca o unikalnych walorach przyrodniczych.

W ramach prezentacji odbywać się będą interaktywne pokazy m.in. wyplatania koszy z wikliny czy mielenia ziarna na mąkę. Oczywiście nie zabraknie degustacji tradycyjnych potraw regionalnych. Będzie można spróbować pyr z gzikiem i sera smażonego.

 
TARGI dla BIZNESU
 
Targi NA STYKU KULTUR to ważne spotkanie branży turystycznej. W ubiegłym roku uczestniczyło w nim blisko 160 firm reprezentujących różne sektory turystyki. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom w ramach targów odbędzie się szereg wydarzeń o charakterze B2B m.in.:
 • seminarium dotyczące nowelizacji ustawy o usługach turystycznych
 • szkolenie  „Jak wykorzystać Social Media i Facebook w budowaniu relacji z klientem”
 • szkolenie „Jak wystawiać się na targach aby osiągnąć zamierzony efekt?”

na etapie uzgodnień

 • seminarium organizowane wspólnie z portalem otowakcje.pl dotyczące obsługi klienta
 • spotkanie szkoleniowe ze specjalistą medycy podróży w ramach akcji „PODRÓŻUJ BEZPIECZNIE” dla pracowników biur podróży w zakresie zagrożeń zdrowotnych osób wyjeżdżających poza granice Polski. Partnerem akcji jest portal globtroterów travelbit.pl .

 

TARGI dla INYWIDAUALNEGO ODBIORCY
 
Targi NA STYKU KULTUR to doskonała okazja dla mieszkańców Łodzi i regionu do zapoznania się 

z aktualną ofertą na sezon wiosna/lato  2011, a także możliwość odkrycia nieznanych dotąd miejsc i urokliwych zakątków, których tak wiele znajduje się na turystycznej mapie Polski i świata. W ramach imprez towarzyszących odbędą się m.in.:
 • spotkania z podróżnikami
 • prezentacje państw i regionów atrakcyjnych turystycznie
 • konkursy dla publiczności odwiedzającej targi w których nagrodami będą vouchery pobytowe ufundowane przez wystawców targów.
 • spotkanie z pasjonatami taniego latania, podczas którego przekażą oni praktyczną wiedzę jak tanio rezerwować bilety lotnicze
 • spotkanie w ramach akcji "Podróżuj bezpiecznie” na którym będzie można dowiedzieć się  jakie są zagrożenia zdrowotne związane z podróżowaniem i sposoby zabezpieczania się przed nimi – współpraca travelbit.pl
 • X finał konkursu turystyczno-krajoznawczego „A to Polska właśnie..." organizowanego przez Wyższą Szkołę Turystyki i Hotelarstwa
 • Wystawy fotograficzne
 • etap Wojewódzki Konkursu Polski Producent Żywności, którego celem jest promowanie regionalnych producentów żywności, produkujących dobrą, tanią i cenioną przez klientów żywność. Prezentacja produktów połączona będzie oczywiście z degustacjami.
 • MUZEALNIK ŁÓDZKI – wycieczki i zwiedzanie łódzkich muzeów na podstawie biletu wstępu na targi.

ym miejscem do upowszechniania idei tolerancji oraz współdziałania państw, regionów i narodów.

www.nastykukultur.pl


W dniach 17-18 listopada 2010 r. odbędą się największe i najstarsze w Polsce targi branży turystyki biznesowej Meetings Poland Expo. To nie tylko bardzo ważna data w biznesowym kalendarzu każdego profesjonalisty branży konferencyjno-kongresowej ale prawdziwe Święto Turystyki Biznesowej!
Od trzynastu lat impreza ta przyciąga tysiące odwiedzających. Od ubiegłego roku impreza odbywa się w nowoczesnych halach Warszawskiego Centrum EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12/14.

Targom Meetings Poland Expo towarzyszy Forum Ekonomiczne, konferencje, seminaria,
a także prezentacje na estradzie. Dla gości specjalnych – Zleceniodawców Konferencji (Hosted Buyers) dostępne są liczne udogodnienia i Study Tours, a także internetowy system umawiania spotkań na stoiskach.


Główne części Meetings Poland Expo & Forum 2010:

- XIII Targi Obiektów i Usług Konferencyjno-Szkoleniowych CEE BTF
(Central & Eastern Europe Business Tourism Fair)
- VI Targi Eventów i Incentive ADRENALINA (ADRENALINA Events & Incentive Fair)
- Liczne konferencje, seminaria i Forum Ekonomiczne.

Meetings Poland Expo to jedyna impreza w Polsce poświęcona całości branży spotkań: konferencjom, kongresom, incentive travel, szkoleniom, eventom firmowym oraz potrzebom samych Zleceniodawców – Korporacji, Stowarzyszeń, Izb Gospodarczych generujących zamówienia na usługi konferencyjne. To największe targi Meeting Industry w Polsce - ekspozycje targowe tworzy blisko 200 stoisk na 2000 m2 w sześciu salonach tematycznych: Obiekty konferencyjne, Profesjonalni Organizatorzy Konferencji i Eventów, Adrenalina, Catering, High-Tech, Wellness-SPA.

Ponad 4 tysiące odwiedzających i 116 wystawców w ubiegłorocznej edycji potwierdzają,
iż pomimo trudnej sytuacji gospodarczej targi pełnią bardzo ważną rolę całej branży spotkań.
Na rok 2010 swój udział zapowiedzieli partnerzy z Danii, Austrii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Finlandii, Ukrainy, Węgier oraz liczne organizacje skupiające profesjonalistów, m.in. medyczne, a także izby gospodarcze i samorządowe.


Organizowane przez Międzynarodowe Targi Łódzkie – II Targi URODA i ESTETYKA, które odbędą się w hali Expo w Łodzi, 20-21 listopada 2010 będą  imprezą kosmetyczno-kosmetologiczną, skierowaną zarówno do profesjonalistów, jak i dla osób zainteresowanych nowościami w kosmetyce. Zakres targów obejmuje m.in. kosmetyki pielęgnacyjne i kolorowe, biokosmetyki, kosmetyki naturalne, kosmeceutyki, kosmetyki do bezpiecznego opalania, kosmetyki do pielęgnacji dłoni, paznokci stóp i włosów oraz aparaturę i wyposażenie salonów kosmetycznych, klinik medycyny estetycznej i ośrodków SPA. Na targach zaprezentowana zostanie także oferta najlepszych salonów kosmetycznych.


Targi przestrzegają spójności tematycznej i prezentują się na nich najlepsi producenci i dystrybutorzy kosmetyków. Organizatorzy przywiązują dużą wagę, aby na nie pojawiały się preparaty bez odpowiednich badań i na imprezie nie ma też kontrowersyjnych żeli i akryli do stylizacji paznokci i solariów. W tegorocznych targach udział weźmie ponad 70 wystawców, którzy zaprezentują produkty  około 150 marek.

Profesjonaliści podczas targów URODA I ESTETYKA będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą sprzętu najnowszej generacji i akcesoriów do wyposażenia salonów kosmetycznych. W Łodzi pojawią się niemal wszyscy producenci i dystrybutorzy tego sprzętu.  Na stoiskach pokazane zastaną także najnowsze linie profesjonalnych kosmetyków przeznaczonych wyłącznie dla salonów.

Osoby indywidualne interesujące się nowościami w kosmetyce będą mogły zapoznać się zarówno z propozycjami uznanych już na rynku firm, jak i ofertą dopiero wkraczających na rynek. Wystawcy zaprezentują wszystko to co niezbędne do utrzymania doskonałej kondycji skóry i wyglądu – kosmetyki naturalne, biokosmetyki zarówno pielęgnacyjne, jak i kolorowe. Osoby ceniące sobie „opalony” kolor skóry poznają ciekawą ofertę bezpiecznych preparatów brązujących – alternatywy dla solariów.

II Targom URODA I ESTETYKA towarzyszyć będzie 2-dniowa konferencja zatytułowana „Kosmetologia dla zdrowia i urody”, jej celem jest odkreślenie nierozerwalnego związku piękna ze zdrowiem. Organizatorem konferencji jest Katedra Kosmetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym targom będą III  Mistrzostwa Makijażu Kreatywnego o nagrodę SZKLANEJ RÓŻY. Temat tegorocznych mistrzostw brzmi „Pejzaż miejski w makijażu i stylizacji”, a  ich celem jest wyłonienie i promocja utalentowanych adeptów  sztuki makijażu i wizażu. Odbędą się one w niedzielę, 21 listopada.

Targom towarzyszyć będzie  konkurs o Statuetkę MTł na najlepszy produkt prezentowany na targach oraz liczne atrakcje dla zwiedzających – prezentacje, pokazy i konkursy.

 

www.mtl.lodz.pl/uroda

II Targi Uroda i Estetyka

20-21 listopada 2010

Łódź, hala Expo ul. Stefanowskiego 30

Godziny zwiedzania:

Sobota, 20.10 – 10.00-18.00

Niedziela, 21.10 – 10.00-17.00

Bilet wstępu – 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy)

Udział w konferencji – 60 zł 1/dzień – z rejestracja on-line i 70 zł /1 dzień bez rejestracji


Szkolenia i konferencje towarzyszące ubiegłorocznym Targom Worldhotel cieszyły się tak wielką popularnością, że w salach zabrakło miejsc… Tegoroczny program zapowiada się jeszcze lepiej. Znajdziemy w nim blisko 10 różnych pozycji oraz wydarzenia specjalne. Warto zatem zaplanować czas i już zapisywać się na www.targiworldhotel.pl/rejestracja - rejestracja on-line gwarantuje wstęp na targi z 50% zniżką.

 

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych odbędą się w dniach 29 września- 1 października 2010 w Warszawie.


Co zrobić, aby biznes hotelarski przynosił zysk, albo jeszcze większy zysk? Takie pytanie z pewnością zadaje sobie prawie każdy. Na sukces, jak to zazwyczaj bywa, składa się wiele czynników, ale dwa odgrywają niebagatelną rolę – dobre kontakty i odpowiednio wykorzystana wiedza, których nie zabraknie podczas najbliższych Targów WorldHotel. Każdy związany z tą branżą znajdzie coś dla siebie, zarówno właściciele hoteli, prowadzący ośrodki SPA & wellnes, osoby planujące otworzyć pensjonat, architekci, czy inwestorzy.

Wiedza
Program tegorocznych targów obejmie wiele aktualnych tematów nurtujących branżę. Można w nim znaleźć niemal wszystko, co jest konieczne do właściwego i najbardziej opłacalnego prowadzenia obiektu noclegowego: od finansowania, kredytowania i podatkowania, poprzez kreowanie właściwego wizerunku, aspekty ekologiczne oraz związane z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych (mniejsze koszty), aż po doskonałą jakość w hotelowych salonach SPA. Wystarczy wymienić tylko kilka tematów wchodzących w skład konferencji, warsztatów i szkoleń,  aby przekonać się, że dotykają one wielu różnorodnych aspektów, z którymi spotykają się właściciele obiektów noclegowych. Są to m.in.:

Standardy księgi procedur i jakości SPA, finansowe i podatkowe aspekty inwestycji oraz działalności hotelowej,  tendencje na światowym rynku konsumpcji turystycznej – tworzenie preferencji gości hotelowych, kształtowanie konkurencyjnej tożsamości i wizerunku hotelu, efektywny marketing internetowy dla obiektów hotelowych, ekologiczny obiekt noclegowy od A do Z, osoba z niepełnosprawnością – pełnosprawny pracownik, hotele a meeting plannerzy. Wiedza i rozwój hotelarstwa w Polsce do 2015r. Pełny program targów można sprawdzić tutaj.

Wygoda
Oferta wystawców, dla większej wygody zwiedzających,  została podzielona na 5 sektorów tematycznych: wyposażenie i wystrój wnętrz, tekstylia i galanteria hotelowa, housekeeping, rozwiązania informatyczne, infrastruktura rekreacyjna oraz SPA & wellnes. Na zwiedzających będą czekać nie tylko różnorodne propozycje i setki pomysłów, ale również nowości produktowe, technologiczne i wzornicze. W jednym miejscu będzie można obok siebie porównać setki ofert i wybrać tę, która najbardziej odpowiada, również cenowo, właścicielom i managerom obiektów noclegowych, do których przede wszystkim skierowane są targi.  Więcej informacji na temat innowacyjnych produktów, które zostaną zaprezentowane podczas targów, można znaleźć tutaj.

Doradztwo
Nie zabraknie stoisk eksperckich z bezpłatnymi, indywidualnymi konsultacjami. Doradztwo obejmie m.in. następujące problemy:  analizy regionalne rynków hotelowych i potencjału wybranych lokalizacji; opracowywanie kampanii marketingowych; biznesplany i kosztorysy dotyczące remontów i modernizacji; projektowanie, zarządzanie, prawo i finanse w biznesie hotelarskim. Ponadto na wybranych stoiskach będzie można na miejscu zakupić wybrane produkty w niższych cenach przygotowanych specjalnie na targi, nawet z 40% zniżką.

Przed nami więc wiele atrakcji, których nie można przegapić. Warto więc zarezerwować czas, i już dziś zarejestrować się online na: www.worldhotel.pl/rejestracja by zakupić bilet z 50% zniżką.

Godziny otwarcia tragów:
29 – 30 września 2010, godz. 10.00–17.00
01 października 2010, godz. 10.00-16.00

Więcej informacji na stronie internetowej targów - www.worldhotel.pl

 

 

 

 Już tylko 3 miesiące pozostały do największego spotkania branży turystycznej w Polsce. 21 edycja Tour Salonu potrwa od 20 do 23 października 2010.

TOUR SALON 2010 – nowości i najnowsze trendy w turystce oraz szereg spotkań i konferencji

Przedstawiciele wszystkich polskich i wielu zagranicznych regionów, portali internetowych, wydawnictw i biur podróży, a także touroperatorzy, przewoźnicy oraz wystawcy z ekspozycji specjalnych: „WySPA Zdrowia”, „Turystyka Biznesowa”, ,,Turystyka Aktywna - EXTREME”, ,,Ekspozycja Autokarów”, już wkrótce utoną w gwarze rozmów biznesowych i wymienią myśli na licznych konferencjach. Październik w branży turystycznej to gorący miesiąc - od 21 lat stoi pod znakiem największego święta branży czyli poznańskiego TOUR SALONU.

 


 

Złote Piaski i Fryderyk Chopin

Krajem partnerskim tegorocznej edycji TOUR SALON jest Bułgaria urzekająca swoim pięknem i różnorodnością - o czym świadczy wzrastająca z roku na rok liczba turystów wybierających ją jako cel swoich podróży - i to zarówno latem, jak i zimą. Bułgaria - kraj partnerski targów TOUR SALON 2010 zaprasza na swoje stoisko wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej o tym niezwykłym miejscu, jego kulturze, kuchni czy atrakcjach turystycznych.

Regionem partnerskim TOUR SALONU 2010 zostało Mazowsze. Tegoroczna prezentacja Mazowsza odwołuje się do 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Na Stoisku Samorządu Województwa Mazowieckiego przedstawiona będzie oferta turystyczna województwa, zachęcając do poznania jego walorów przyrodniczych i krajobrazowych. Zaprezentowane zostaną największe miasta regionu, najciekawsze szlaki turystyczne oraz największe imprezy kulturalne. Na stoisku zaprezentują się: Geovita Sp. z o.o., Stołeczne Biuro Turystyki, Kurpiowska Organizacja Turystyczna, Lokalna Organizacja Turystyczna Północnego Mazowsza, Lokalna Organizacja Turystyczna MAZOWSZE CHOPINA, Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, Miasto Płock oraz Nadbużańska Lokalna Organizacja Turystyczna.

Konferencje, panele, workshopy

Na konferencji pt. „Jak skutecznie stracić klienta w turystyce”, organizowanej przez należący do Grupy Allegro ogłoszeniowy serwis turystyczny otoWakacje.pl słuchacze dowiedzą się m.in. jak opis oferty w katalogu wpływa na decyzję klienta, dlaczego w Internecie oferta musi być minimalna, jak rozwiązać reklamację, gdy minimalizm przerósł oczekiwania oraz dlaczego w hotelach Sharm-el-Sheikh bary obsługują katolicy, a nie muzułmanie. W wykładzie „Jak skutecznie stracić klienta w turystyce”, zainteresowani dowiedzą się, których zachowań należy szczególnie unikać w branży turystycznej.

„Travel 2.0” będzie natomiast swoistą kontynuacją cieszącej się ogromną popularnością ubiegłorocznej konferencji pt. „E-fektywny marketing w turystyce i hotelarstwie”, która podejmowała tematykę skutecznego wykorzystywania e-marketingu w branży turystycznej i hotelarskiej. W tegorocznym spotkaniu wezmą udział niezależni eksperci, którzy przedstawią nowatorskie podejścia do marketingu internetowego oraz najnowsze trendy.

Convention Bureau of Poland oraz Poznan Congress Center na tegorocznym Tour Salonie zaproszą na konferencję dedykowaną w szczególności branży MICE pt: „ROZWÓJ INFRASTRUKTURY MIASTA POZNANIA DLA POTRZEB PRZEMYSŁU SPOTKAŃ” – Poznań stolicą turystyki biznesowej. W programie m.in. prezentacja planów modernizacji i rozbudowy Poznan Congress Center na lata 2011-2014, prezentacja planów rozbudowy Dworca Głównego w Poznaniu oraz portu lotniczego Ławica.

W ramach nowej przestrzeni specjalnej PORT LOTNICZY TOUR SALON odbędzie się konferencja, która będzie podsumowaniem trwającej 10 lat współpracy pomiędzy poznańskim Portem Lotniczym Ławica a frankfurckim lotniskiem Fraport.

Natomiast „Turystyka LGBT – różne odcienie gejowskich podróży” to kolejna edycja konferencji traktująca o najbardziej zróżnicowanym a zarazem bardzo jednorodnym segmencie przemysłu turystycznego jaki tworzą podróżujący geje i lesbijki.

Speed Badminton wchodzi na (Tour)SALONy

Otwarte Mistrzostwa Polski i pokazy gry w modną mieszankę badmintona, squash i tenisa czyli Speed Badminton podczas targów Tour-Salon w Poznaniu to nie lada atrakcja dla miłośników aktywnego wypoczynku i kultury fizycznej. Impreza zorganizowana przez PZSB i Infoski.pl to świetna okazja do wykazania się aktywnością ruchową, możliwość rozegrania kilku setów oraz zobaczenia w akcji zawodników ze ścisłej czołówki światowej. Od środy do piątku w hali nr 5, pod opieką instruktorów, wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił w tej nowej dyscyplinie sportowej. W sobotę na 4 kortach rozegrane zostaną mecze finałowe „Speedminton Polish Open 2010”.

Tour Salon 2010 to także:

-Biznesowe „swatanie” - Za pośrednictwem wdrożonego przez MTP i cieszącego się rosnącym zainteresowaniem programu Business Planner Tour Salon, tylko podczas poprzedniej edycji umówionych zostało ponad 400 spotkań biznesowych. Business Planner to prosta metoda na zaangażowanie spotkania profesjonalnego zwiedzającego z wystawcą.

-Dwa pawilony + przestrzeń otwarta – ze względu na wzrost liczby wystawców i zamawianej powierzchni Tour Salon 2010 będzie zlokalizowany w dwóch pawilonach: pawilon 5, w którym znajdą się: Narodowe i Regionalne Organizacje Promocji Turystycznej, WySpa Zdrowia, Turystyka Biznesowa, Turystyka Aktywa – Extreme, Zakwaterowanie, wydawnictwa i portale internetowe. W nowym pawilonie 6B/ 6A zlokalizowane zostaną: biura podróży i touroperatorzy, usługi w turystyce, Ekspozycja Specjalna „Port Lotniczy Tour Salon" oraz wystawy. Przestrzeń otwarta będzie należeć do Ekspozycji Autokarów.

-Rodzima oferta demonstrowana jest szczególnie silnie na Discover Poland czyli nowatorskich warsztatach turystyki kwalifikowanej. Taka forma promocji cieszy się coraz większą popularnością wśród touroperatorów z zagranicy, co potwierdza wzrost zainteresowania polską ofertą turystyki aktywnej i daje nadzieję na dalsze upowszechnianie się naszego kraju, jako miejsca spędzania wakacji dla odbiorcy wymagającego i szukającego niestandardowych form wypoczynku (www.discoverpoland.mtp.pl)

-Trwające równolegle Targi Wyposażenia Hoteli Invest Hotel (www.investhotel.pl).

-Dla szerokiej publiczności: liczne konkursy z nagrodami, ścianka wspinaczkowa, atrakcje na scenie oraz szeroki wachlarz ofert wyjazdowych.

21 edycja Tour Salonu potrwa od 20 do 23 października 2010 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich

Więcej na: www.tour-salon.pl


W tym roku sezon jesienno-zimowy otworzy nowa impreza dla profesjonalistów – 18-19 września spotkamy się w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie na targach BEAUTY FORUM & SPA 2010.

Health and Beauty Media jako wydawca pism branżowych Beaty Forum i Nailpro oraz organizator międzynarodowych targów Beauty Forum, z uwagą śledzi nowe trendy i prężny rozwój branży kosmetycznej. W ostatnich latach flirt wellness & spa z kosmetyką przerodził się w poważny, trwały związek. Ten zgrany duet stał dla nas impulsem do modyfikacji formuły dotychczasowej jesiennej imprezy: Nailpro Show. 18 - 19 września spotykamy się więc w Warszawie na targach BEAUTY FORUM & SPA 2010 – imprezie dla profesjonalistów z branży kosmetyki klasycznej oraz paznokciowej, jak i zawodowców i pasjonatów segmentu spa & wellness. Podczas targów zapanuje spokój i harmonia uzyskana dzięki klarownemu podziałowi powierzchni wystawienniczej na trzy strefy tematyczne: Kosmetyka, Wellness i Spa oraz Stopy i paznokcie


Dla spragnionych wiedzy

Targom będzie towarzyszyć bogata oferta szkoleniowa. Wykłady podczas I Kongresu Wellness & Spa organizowanego przy współpracy Polskiego Stowarzyszenia SPA & Wellness, będą źródłem informacji i cennych wskazówek dla osób zaczynających swoją przygodę z segmentem wellness & spa, a także dla tych, którzy poszukują nowoczesnych rozwiązań dla ośrodków, gabinetów i DaySpa.  Cieszące się uznaniem Międzynarodowe Forum Kosmetyczne to ciekawe seminaria dotyczące kosmetologii, dermatologii, makijażu klasycznego, jak i najnowszych osiągnięć makijażu permanentnego. Zapraszamy także na II Międzynarodowe Forum Pielęgnacji Stóp i Podologii, podczas którego fachowcy z kraju i zagranicy podzielą się z uczestnikami swoją cenną wiedzą z tej dziedziny. Specjalnie dla fanów stylizacji paznokci przygotowaliśmy pokazy w ramach MASTER SHOW, podczas których uznani specjaliści będą prezentować na Scenie NAIL POINT nowe techniki pracy oraz zdobienia paznokci. Szczegółowy program wszystkich wykładów znajduje się na naszej stronie internetowej www.beauty-fairs.com.pl.

Ruszyła przedsprzedaż! Bilety wstępu na targi i seminaria w promocyjnych cenach - szczegóły na www.beauty-fairs.com.pl.

Mistrzostwa i konkursy

Podczas targów nie zabraknie emocji towarzyszących mistrzostwom i konkursom. Zachęcamy ośrodki spa i instytuty DaySpa do zgłaszania swojej kandydatury w konkursie „wSPAniałe miejsce na mapie urody”. Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wybierze pięciu finalistów, którzy otrzymają możliwość prezentacji w Strefie Relaksu podczas targów BEAUTY FORUM &SPA 2010 i na łamach magazynu BEAUTY FORUM. Dla laureata I miejsca przewidzieliśmy dodatkową nagrodę w postaci publikacji na łamach czasopisma Eden Spa.

Mimo modyfikacji formuły imprezy nie rezygnujemy z kreatywnych mistrzostw zdobienia paznokci. Opracowując nową koncepcję mistrzostw NailArt Trophy, pozostaliśmy przy podziale na dwie kategorie: 3D Design oraz Zdobnictwo płaskie. W tym roku uczestnicy mają możliwość wyboru jednej z kategorii, gdyż konkursy odbędą się w tym samym czasie 19 września 2010. Uczestnicy obu kategorii zmierzą się z tematem „Wszystko złoto, co się świeci”. Finaliści wezmą udział w międzynarodowych mistrzostwach Word Cup NailArt, które odbędą się podczas targów BEAUTY FORUM 2010 w Monachium.

Szczegółów dotyczących wszystkich konkurencji należy szukać na naszych stronach internetowych www.nailpro.com.pl i www.beauty-fairs.com.pl.

Do zobaczenia we wrześniu!

Targi BEAUTY FORUM & SPA
18–19 września 2010
Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska
ul. Marca 56 C, Warszawa

Organizator:
Health and Beauty Media Sp. z o.o.,
tel.: + 48 (22) 858 79 55,
targi@health-and-beauty.com.pl
www.beauty-fairs.com.pl


Już po raz czwarty zapraszamy do Krakowa na profesjonalne Targi Wyposażenia i Usług SPA & Wellness, które odbędą się w terminie 28-29 maja 2010 (piątek, sobota).

Targi SPA & Wellness stanowią doskonałą okazję do zapoznania się z najnowszymi urządzeniami, kosmetykami, technologiami i rozwiązaniami, które są niezbędne w nowoczesnym hotelu, gabinecie kosmetycznym, odnowy biologicznej i SPA.

 


W programie Targów zaplanowaliśmy wiele interesujących wydarzeń, które pozwolą zdobyć wiedzę na temat najnowszych trendów w branży SPA i Wellness m. in.:

 

 • 28. maja (piątek) - kongres „Nova jakość w Wellness & Spa”, organizowany wspólnie z  firmą Nova 2. Wśród poruszanych tematów znajdą się informacje dotyczące  najnowszych osiągnięć technologicznych oraz najbardziej pożądanych rozwiązań z zakresu Wellness & Spa spotykanych na rynku hotelarskim. Kongres jest oparty nie tylko o teoretyczne rozważania, ale dużą część poświęca praktycznym rozwiązaniom, przedstawianym na funkcjonujących obiektach. Kongres skierowany jest do właścicieli obiektów hotelowych, inwestorów hotelowych, osób zarządzających obiektami SPA i Wellness oraz wszystkich, którzy w najbliższej przyszłości chcą rozszerzyć swoją ofertę właśnie o tę niezwykle popularną i pożądaną część usługową.
 • 29. maja (sobota) - konferencja „Programy wellness – sposób na sukces Spa”, zorganizowany przez Polski Instytut Spa i Wellness. To profesjonalne kompendium wiedzy o tym jak dzięki programom wellness uczynić ofertę ośrodka Spa bardziej oryginalną, atrakcyjną i rentowną. W programie między innymi: charakterystyka programów wellness, trendy, przykłady stosowania terapii wellness w zagranicznych ośrodkach Spa, analiza rentowności, propozycje programów rozwoju wewnętrznego oraz rozwiązania dla biznesu i inne.

To wszystko i jeszcze więcej już w maju na Targach w Krakowie, które pełnią rolę przewodnika po bogatym świecie wellness i SPA.

 

Biuro organizacyjne i tereny targowe:

Targi w Krakowie Sp. z o.o.

31-586 Kraków, ul. Centralna 41a

tel. (+4812) 686 14 03

e-mail: miliszkiewicz@targi.krakow.pl

www.spa.krakow.pl


JUŻ DZIŚ IDŹ PO WAKACJE...
24-25 kwietnia weź udział w największej
WYPRZEDAŻY WAKACJI w Warszawie,

Targach Turystyki i Wypoczynku LATO 2010
Centrum MT Polska, ul. Marsa 56 c


Ponad 350 wystawców:
wymarzone wakacje, wyjazdy weekendowe, ciekawe miejsca na spędzenie urlopu
tysiące propozycji podroży krajowych i zagranicznych
zniżki tylko na targach

W programie m.in.:
zawody na ustawienie najwyższej wieży ze skrzynek od Coca-Coli
tor gokartowy
nauka tańca towarzyskiego za darmo
plac zabaw HULAKULA z bezpłatną opieką animatorów
konkursy z atrakcyjnymi wycieczkami do wygrania

Na zakończenie targów – WIELKA FIESTA! – weź udział w egzotycznym korowodzie samby razem z nami!

XV Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2010
Centrum MT Polska, ul. Marsa 56 c
24 kwietnia (sobota) - godz. 10.00 - 19.00
25 kwietnia (niedziela) - 10.00 - 19.00

JUŻ DZIŚ IDŹ PO WAKACJE...

24-25 kwietnia weź udział w największej

WYPRZEDAŻY WAKACJI w Warszawie,

 

Targach Turystyki i Wypoczynku LATO 2010

Centrum MT Polska, ul. Marsa 56 c

 

Ponad 350 wystawców:

wymarzone wakacje, wyjazdy weekendowe, ciekawe miejsca na spędzenie urlopu

tysiące propozycji podroży krajowych i zagranicznych

zniżki tylko na targach

 

W programie m.in.:

zawody na ustawienie najwyższej wieży ze skrzynek od Coca-Coli

tor gokartowy

nauka tańca towarzyskiego za darmo

plac zabaw HULAKULA z bezpłatną opieką animatorów

konkursy z atrakcyjnymi wycieczkami do wygrania

 

Na zakończenie targów – WIELKA FIESTA! – weź udział w egzotycznym korowodzie samby razem z nami!

XV Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2010

Centrum MT Polska, ul. Marsa 56 c

24 kwietnia (sobota) - godz. 10.00 - 19.00

25 kwietnia (niedziela) - 10.00 - 19.00


Odbywające się w dniach 20-21 marca Forum Fryzjerstwa LOOK 2010 oraz Forum Kosmetyki i Solariów beautyVISION tradycyjnie już na 2 dni staną się miejscem kreowania najnowocześniejszych trendów na sezon 2010/2011.

Do najważniejszych atutów targów należą licznie prezentowane premiery rynkowe. W ofercie znajdą się na przykład: super utrwalające ale nie obciążające włosów lakiery, gama naturalnych produktów do stylizacji włosów, a także meble stanowiące doskonały element wyposażenia salonu, nożyczki, sterylizatory oraz preparaty do nowoczesnej koloryzacji. Dla wygody zwiedzających targi zgłoszone nowości zostaną specjalnie oznakowane.
Emocjonujące wydarzenia
Pierwszego dnia targów na zwiedzających czekają widowiskowe zmagania pretendentów do mistrzowskich tytułów. W sobotę w Otwartych Mistrzostwach Polskich Fryzjerstwa Polskiego wezmą udział juniorzy. W tym samym dniu odbędzie się również prestiżowy konkurs KREATOR oraz Mistrzostwa NAIL ART NAIL EXPERT 2010.
Sobota na Scenie Głównej targów upłynie pod znakiem najnowszych trendów w makijażu, które prezentować będzie m.in. słynny włoski wizażysta Nico Baggio. W tajniki sztuki malowania hinduską henną wprowadzi gości targowych Anya Chantler.W niedzielę emocje sięgną zenitu. Wówczas właśnie wyłonieni zostaną zwycięzcy Otwartych Mistrzostw Fryzjerstwa Polskiego w kategorii seniorów, Otwartych Mistrzostw Polski w Przedłużaniu i Zagęszczaniu Włosów oraz Otwartych Mistrzostw Polski w Makijażu Profesjonalnym. Drugiego dnia targów podczas pokazów na Scenie Głównej najnowsze trendy w cięciu, koloryzacji i stylizacji włosów zaprezentuje m.in. Grupa Artystyczna Waldemar Wagner (dla Goldwell), a także styliści Artego i KEMON. Atrakcją będzie również widowiskowy pokaz make-up technikami wodoodpornymi „Karnawał Rio de Janeiro w Polsce!” w wykonaniu Ireneusza Folaron ze Szkoły Makijżu, Wizażu i Stylizacji Anity Folaron. Wydarzenia na Scenie Głównej uzupełnione zostaną licznymi pokazami na stoiskach wystawców.
Podczas niedzielnych pokazów nie zabraknie jednego z największych nazwisk branży fryzjerskiej Gościem specjalnym targów LOOK będzie uznawany za mentora, ikonę i edukatora młodych Tim Hartley, gwiazda Davines. Pokazy Tima to niezwykłe show, podczas którego zobaczyć można najbardziej wyszukane i awangardowe stylizacje, zaskakujący dobór kolorów oraz kontrastujących ze sobą długości włosów.

Dydaktyka w pięknej oprawie
Targi LOOK i beautyVISION mają w swej ofercie szereg warsztatów i seminariów, umożliwiających zdobycie wiedzy, dyskusję na temat tendencji w branży oraz wymianę opinii. W niedzielę odbędzie się IV Kongres Nail Expert beautyVision, którego niekwestionowaną gwiazdą będzie koreańska mistrzyni nail design Kyung-Hee Choi. O roli edukacji i jej znaczeniu na rynku pracy rozmawiać będą uczestnicy seminarium organizowanego przez Zuzannę Sumirską. Nowością na targach będzie ponadto konferencja Kosmetyka i Kosmetologia, podczas której poruszona zostanie mi.n. tematyka zwalczania cellulitu, działania kwasu hialuronowego oraz marketingu w salonie kosmetycznym.

Targi LOOK i beautyVISION odbędą się w dniach 20-21 marca 2010 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (informacje o zasadach wstępu: www.beautyvision.mtp.pl).
Międzynarodowe Targi Łódzkie zapraszają w dniach 26 – 28 lutego 2010 r. na XVI edycję Międzynarodowych Targów – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR. Honorowymi patronami imprezy są Minister Sportu i Turystyki, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Prezydent Miasta Łodzi.

Celem imprezy jest zaprezentowanie inicjatyw oraz projektów realizowanych przez instytucje
i organizacje powołane do promowania walorów turystycznych miast, państw i regionów świata, ich historii, kultury, obyczajów, a także ofert indywidualnych przedstawicieli branży turystycznej.

Zaproszenie do udziału w targach przyjęło 160 przedstawicieli branży turystycznej. Wśród nich są wystawcy zagraniczni, którzy reprezentować będą następujące kraje: Białoruś, Czechy, Egipt, Gruzję, Izrael, Litwę, Palestynę, Portugalię, Rosję, Tunezję, Słowenię, Sri Lankę, Ukrainę, Węgry oraz Wielką Brytanię. Ich prezentację uzupełni oferta turystki wyjazdowej do innych zakątków świata prezentowana przez biura podróży.

W ramach ekspozycji targowej polską ofertę turystyczną  przedstawią instytucje samorządowe i lokalne z województw łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko- mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego. Nie zabraknie indywidualnych obiektów turystycznych i noclegowych oraz ofert gospodarstw agroturystycznych.


TARGI dla BIZNESU
Targi NA STYKU KULTUR to ważne spotkanie branży turystycznej. W ubiegłym roku uczestniczyło w nim blisko 160 firm, reprezentujących różne sektory turystyki m.in. biura podróży, touroperatorów czy indywidualnych organizatorów. 
Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom w ramach targów odbędzie się szereg wydarzeń o charakterze B2B:
 •  Konferencja „JAK ROZWIJAĆ TURYSTYKĘ W GMINIE I POWIECIE?”
Pierwszego dnia targów Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi wraz z Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Łódzkiego organizuje konferencję poświeconą zagadnieniom związanym z tworzeniem produktu turystycznego. 

Seminarium skierowane jest przede wszystkim do przedstawicieli lokalnych władz samorządowych: wójtów, burmistrzów, radnych, a także pracowników wydzielonych jednostek urzędów gminnych i powiatowych odpowiedzialnych za sprawy turystyki.

Jego celem jest zwrócenie uwagi na kluczową rolę zaangażowania władz w procesie rozwoju turystyki w regionie. Referaty, przygotowane przez przedstawicieli uczelni wyższych z Krakowa (Uniwersytet Jagielloński), Poznania (Akademia Ekonomiczna) i Łodzi (Uniwersytet Łódzki, Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi) oraz praktyków (ROT WŁ), zaprezentują szerokie spektrum możliwości wspierania branży turystycznej przez decydentów i administrację terenową.

 • Łódzki Jarmark Turystyczny

Workshop organizowany jest po raz drugi przez MTŁ i TTG we współpracy z Regionalna Organizacją Turystyczną Województwa Łódzkiego. Podstawowym celem workshopu jest umożliwienie bezpośrednich kontaktów twórcom, właścicielom i dystrybutorom produktów turystycznych z Łodzi i województwa z podmiotami zainteresowanymi kupnem ofert turystyki przyjazdowej do naszego regionu.

 • Seminarium WYKORZYSTANIE MOŻLIWOŚCI INTERNETU W BIZNESIE TURYSTYCZNYM

Podczas seminarium poruszone będą zagadnienia dotyczące najważniejszych aspektów zaistnienia firmy w Internecie.

Uczestnicy dowiedzą się o sytuacji reklamy internetowej na Polskim rynku i trendach światowych, możliwościach wykorzystania najważniejszych narzędzi internetowych w procesie pozyskania klientów i budowania relacji, ze szczególnym naciskiem na narzędzia Google i programu reklamowego Google AdWords.

- wpływ internetu na biznes,
- zmiany zachowania konsumentów pod wpływem Internetu,
-  przedstawienie narzędzi promocji w internecie (wyszukiwarka, email marketing, blogi, youtube, reklama lokalna, display, sieci partnerskie) - na zasadzie plusów i minusów,
- strategie marketingu w internecie ze względu na cele biznesowe firmy,
- analityka internetowa czyli czego się można dowiedzieć o swoich klientach w Internecie.

 • Seminarium JAK OPTYMALNIE PRZYGOTOWAĆ MULTIMEDIA (film, zdjęcia, virtual tour)

W dobie coraz szybszego Internetu tekst schodzi na plan dalszy. Dziś każdy potencjalny klient biura podróży, czy osoba chcąca odkryć uroki nowego miejsca, w pierwszej kolejności szuka informacji w sieci. Poza ceną, to właśnie dobrze spreparowane multimedia pozwalają poczuć miejsce i emocje, jakie mu towarzyszą.  Na podstawie subtelnych różnic w przekazie dokonujemy decyzji. Często planujemy podróż z dużym wyprzedzeniem, aby uniknąć niespodzianek. Jak rozkochać internatów w naszej ofercie, pozwolić im marzyć?  Tego uczestnicy dowiedzą się na seminarium firmy Tim Bosko.

 • Seminarium ZMIANY W ZASADACH ORGANIZACJI WYPOCZYNKU DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Organizatorem seminarium jest Izba Turystki Ziemi Łódzkiej wraz z Kuratorium Oświaty w Łodzi. Podczas spotkania poruszane będą następujące zagadnienia:

 1. Nowe rozporządzenie MEN dotyczące wypoczynku:
  1. procedury postępowania,
  2. działania kuratorium wobec "dzikich koloni", które zostaną wskazane,
  3. kontrole placówek przed i podczas trwania wypoczynku.
  4. Organizacja imprez turystycznych przez szkoły:
   1. zasady akceptowania imprez – dokumenty,
   2. działania kuratorium względem "szarej strefy" - nauczycieli prowadzących ukrytą działalność oraz ludzi "pomagających" organizować takie imprezy.
 2. Współpraca między branżą turystyczną i kuratorium - zasady przepływu informacji, organizacja szkoleń podstawowych i uzupełniających
 • Panele dyskusyjne dla studentów kierunków turystycznych

Wspólnie z Wyższą Szkoła Turystyki i Hotelarstwa zapraszamy wysokich studentów kierunków turystycznych na spotkania z przedstawicielami branży na których będą mogli zapoznać się z profilem ich działalności, możliwościami zatrudnienia i wymogami pracodawców. Dla przedsiębiorstw turystycznych spotkania te będą okazją do spotkania się z potencjalnymi pracownikami oraz zebrania danych osób zainteresowanych podjęciem pracy w turystyce.

___________________________________________________

 

TARGI dla INYWIDAUALNEGO ODBIORCY
Targi NA STYKU KULTUR to doskonała okazja dla mieszkańców Łodzi i regionu do zapoznania się z aktualną ofertą na sezon 2010, a także możliwość odkrycia nieznanych dotąd miejsc i urokliwych zakątków,  których tak wiele znajduje się na turystycznej mapie Polski. W ramach imprez towarzyszących odbędą się m.in.:
 • Prezentacja Województwa Śląskiego

Śląska Organizacja Turystyczna oraz Śląskie zapraszają na  prezentację regionu w ramach której odbędą się m.in.:

- Występy zespołu ŚLĄSK  - piątek godz. 11.00, 12,15, 13.30, 14.45, 16.00; sobota godz. 10.30, 11.45, 13.00, 14.15, 15.30; niedziela godz. 10.30, 11.45, 13.00, 14.15
- animacja ROZBIERAMY ŚLĄZACZKĘ, ROZBIERAMY ŚLĄZAKA - piątek godz. 11.30, 14.00; sobota godz. 12.15, 14.45; niedziela godz. 11.00, 13.30
- animacja POZNAJ ŚLĄSKIE SMAKI CZYLI WSPÓLNE KULANIE ŚLĄSKICH KLUSEK - piątek godz. 12.45, 15.15; sobota godz. 11.00, 13.30 16.00; niedziela godz. 12.15
- zabawa DETEKTYW Szlaku Zabytków Techniki
- liczne konkursy z nagrodami

 • „Tunezja. W poszukiwaniu Dżinów i przygód” i „Śląsk. Kraina nieodkrta”

Prezentacje fotograficzne w formie warsztatów przygotowane przez niezalezych fotografów Annę Olej – Kobus i Krzysztofa Kobusa. Od lat przemierzają Polskę, by poprzez zdjęcia i reportaże pokazywać jej piękno. Współpracującą z licznymi wydawnictwami oraz pismami poświęconymi podróżom i turystyce. Za album „Podróże bez granic - Tunezja” otrzymali najwyższą nagrodę „Złoty Jaśmin” przyznawaną przez Tunezyjskie Ministerstwo Turystyki. Podczas targów zabiorą nas w podróż w świat arabskiej baśni z tysiąca i jednej nocy - pełnej barw, muzyki i orientalnego klimatu oraz odkryją przed nami krainę pełną fascynujących miejsc pełnych legend i tajemnicy.

 • „Słowenia na styku kultur”

Wzrok, węch, smak, słuch i dotyk to zmysły, które mają niezwykle silny wpływ na decyzje człowieka. Ale wpływ ten zmienia się w zależności od czasu i przestrzeni. Przejawy tego widoczne są również w różnorodności kulturowych regionów Słowenii.

Pod względem geograficznym Słowenia położona jest na styku światów alpejskiego, panońskiego, dynarskiego i śródziemnomorskiego. Wyjątkowe zróżnicowanie środowiska przyrodniczego i wzajemne przenikanie naturalnych regionów, gdzie od wieków mieszały się różne kultury, odcisnęły szczególne piętno na mieszkańcach tych ziem. Na stosunkowo niewielkiej powierzchni zrodziła się ogromna różnorodność, która dzisiaj stanowi wyzwanie dla turystów.

 • MUZEALNIK ŁÓDZKI – przewodnik po łódzkich muzeach

Tradycyjnie podczas tragów NA STYKU KULTUR zapraszamy zwiedzających na wycieczki po Łodzi. W tym roku będą to wycieczki po łódzkich muzeach.

Zapraszamy publiczność targów NA STYKU KULTUR z biletem wstępu na zorganizowane zwiedzanie z przewodnikiem do:

- Centralne Muzeum Włókiennictwa,
- Muzeum Fabryki,
- Muzeum Miasta Łodzi,
- Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne,
- Muzeum Sztuki ms2,
- Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK,
- Muzeum Farmacji,
- Muzeum Bajki,
- Muzeum Książki Artystycznej.

 • KONKURS Z NAGRODAMI dla publiczności odwiedzającej targi

Przedmiotem konkursu jest wyłonienie 10 osób, które wybiorą najciekawsze stoisko
XVI Międzynarodowych Targów – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR, uzasadnią swój wybór i prześlą odpowiedź do Międzynarodowych Targów Łódzkich za pomocą formularza on-line zamieszczonego na www.nastykukultur.pl . Nagrodami będą vouchery pobytowe ufundowane przez wystawców targów.

 • Etap Wojewódzki Konkursu Polski Producent Żywności
Organizowanie wojewódzkiego etapu konkursu Polski Producent Żywności w naszym województwie jest już kilkuletnią tradycją. U podstaw tej inicjatywy tkwi promowanie najlepszych polskich producentów żywności, często nie docenianych i anonimowych, ale mogących skutecznie konkurować na europejskim rynku żywności. Każda edycja tego konkursu przeprowadzona na terenie województwa łódzkiego ma za zadanie promowanie regionalnych producentów żywności, produkujących dobrą, tanią i cenioną przez klientów żywność, na polskich komponentach i w oparciu o polski kapitał. Spośród wyłonionych przez Kapitułę Wojewódzką laureatów wybierani są producenci, którzy przy wsparciu finansowym Marszałka Województwa mają możliwość pokazania firmy i produktów na targach w kraju i za granicą
 • Promocja wydawnictwa edukacyjnego dla młodzieży „WYBIERAM WĘDROWANIE”.

Organizatorem spotkania jest Łódzki Oddział PTTK we współpracy z Kuratorium Oświaty w Łodzi. Każdy z uczestników otrzyma bezpłatny egzemplarz promowanej książki

 • Wystawa  „W centrum kultury – wielokulturowość ziemi łódzkiej”

Wystawa zorganizowana została przez Wyższą Szkołę Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi. Fotografie autorstwa pracowników Uczelni - Justyny i Jakuba Grabowskich prezentują dawne, wielokulturowe tradycje województwa łódzkiego. Przedstawiają zabytkową zabudowę miast i wsi naszego regionu, tworzącą niegdyś charakterystyczny ład i porządek. Nietypowe, oryginalne układy urbanistyczne, domy, rezydencje, świątynie oraz nekropolie różnych wyznań pochodzą z okresu rozwoju Łódzkiego Okręgu Przemysłowego ukształtowanego na początku XIX w. Czeskie cmentarze w Zelowie i Faustynowie, synagogi w Żychlinie i Grabowie, kirkuty w Szadku i Zduńskiej Woli, aleksandrowski Rynek czy pabianickie domy tkaczy to tylko niektóre z prezentowanych na wystawie miejsc. Miejsc, które dziś położone ustronnie, z dala „od cywilizacji”, niszczejące i coraz bardziej zapominane przez obecnych mieszkańców, stanowią cenną pamiątkę czasów dawnego prosperity naszego regionu. Przypominają kim byli twórcy łódzkiej „potęgi przemysłowej” – Polacy, Niemcy, Czesi, Żydzi i Rosjanie…


Park Jurajski, czyli o kosmicznych atrakcjach na Orbicie

– Sprzedałem lodówkę, bo mi trochę brakowało na bilet – mówi Wojciech Cejrowski, pytany o to, jak zdobył pieniądze na swoją pierwszą wyprawę. – Turystą nie byłem nigdy. Każda wyprawa – od pierwszej do tej ostatniej – była dla mnie pracą zarobkową - dodaje podróżnik, pisarz, satyryk i jak sam o sobie mówi -komediant. I choć Naczelny Kowboj RP boczy się, gdy ma zawitać do polskiego miasta, to nie omieszka odwiedzić Wrocławia, aby uświetnić tegoroczną, trzecią już edycję Międzynarodowych Targów Turystycznych, które tym razem będą miały miejsce w Hali Orbita w dniach 8-10 kwietnia. Gość specjalny- Wojciech Cejrowski spotka się oczywiście ze wszystkimi zainteresowanymi, którzy pojawią się w hali przy ul. Wejherowskiej.

MTT rozrastają się z roku na rok coraz dynamiczniej, dzięki czemu każdy odwiedzający znajdzie tutaj dla siebie coś ciekawego i wyjątkowego. – Swoją ofertę turystyczną zaprezentuje ponad 200 wystawców - mówi Przemysław Bandura, prezes zarządu firmy JoyGroup, która organizuje wrocławskie targi. Będą wśród nich zarówno biura podróży z kraju, jak i z zagranicy (m.in. z Nepalu, Indonezji czy Bangladeszu), linie lotnicze, przedstawiciele województw, gmin i uzdrowisk, a także mnóstwo organizacji turystycznych. Dziesiątki konkursów będą z kolei niespotykaną szansą na zdobycie wielu cennych nagród, w tym tych najbardziej pożądanych – wycieczek zagranicznych!

W Orbicie nie będzie się można nudzić, bo organizatorzy zadbali o moc dodatkowych atrakcji. Targom będzie towarzyszył m.in. Festiwal Podróżników, podczas którego globtroterzy opowiedzą o swoich niesamowitych przygodach, zaprezentują unikalne fotografie, a co najważniejsze, podpowiedzą, jak przygotować się do wyjątkowej, prowadzącej przez pustynie Afryki, wyprawy z udziałem dzieci. W czasie trwania festiwalu poznamy wiele podróżniczych ciekawostek, dowiemy się jak przejechać Kubę rowerem oraz jak wygląda nurkowania wśród „Bałtyckich Titaników”.


Nie zapominajmy, że podróże to również kuchnie świata. Za sprawą Festiwalu Kulinarnego w Orbicie znajdzie się też coś dla miłośników dobrego jedzenia. W konkursie „Wrocławskie Smaki 2011” oraz licznych pokazach kulinarnych, odbywających się pod hasłem „Na wiosnę zdrowo i kolorowo na talerzu”, wezmą udział najlepsi wrocławscy kucharze. Przygotowano wielki show, który będzie okazją  do degustacji, także wyrobów regionalnych, wraz z możliwością ich zakupu. Natomiast przed halą nastąpi otwarcie sezonu grillowego, a zmęczeni odwiedzający będą mogli odpocząć przy małej czarnej w kawiarni.

Na targi warto wybrać się z naszymi pociechami, bo specjalnie dla nich Hala Orbita zmieni się w Park Jurajski, w którym staną modele dinozaurów. W specjalnej piaskownicy dzieci będą mogły odkopać... szkielet dinozaura! Na stoisku Stowarzyszenia Delta, będącego właścicielem trzech JuraParków w Polsce, najmłodsi będą mieli okazję poznać najróżniejsze gatunki tych pradawnych stworzeń, pomalować ich figurki oraz zabrać je do domu wraz z wypisanym dyplomem paleontologa.

Na Orbicie możemy też poczuć się jak w kosmosie. Czeka nas nieprawdopodobna podróż po planetach, Układzie Słonecznym czy Księżycu, w którą zabierze nas Planetarium Bajkonur. Wszystkim odwiedzającym Targi oferuje ono półgodzinne multimedialne seanse w kopule imitującej sklepienie niebieskie.

Od piątku do niedzieli (8-10.04) spodziewajmy się w Orbicie wielu atrakcji. Wspomnijmy jeszcze o strefach gastro i rozrywki, miasteczku zabaw dla rodzin oraz licznych konkursach z nagrodami, którymi będą - a jakże - zagraniczne wojaże. Po raz kolejny targi MTT staną się świętem i mekką dla wszystkich miłośników podróży i zagranicznych wyjazdów. Zapraszamy! Szczegóły na www.mttwroclaw.pl. Oraz na www.FaceBook.com/MTTWroclaw

Międzynarodowe Tragi Turystyczne Wrocław 2011
8-10 kwietnia 2011, Wrocław, Hala Orbita
ul. Wejherowska 34

Godz. Otwarcia:
Piątek – dzień branżowy – 10:00 – 17:00
Sobota – 10:00 – 17:00
Niedziela – 10:00 – 15:00

www.mttwroclaw.pl


Już po raz drugi serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowej imprezie targowej dedykowanej wyłącznie branży hotelarskiej. Tegoroczna edycja targów WorldHotel odbędzie się w dniach 4-6 listopada w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.
Ideą targów jest przedstawienie pełnej i różnorodnej oferty produktów, usług i rozwiązań dla obiektów noclegowych o różnym standardzie. Wysoki poziom merytoryczny wydarzenia docenił Waldemar Pawlak, Wiceprezes Rady Ministrów i Minister Gospodarki, który objął WorldHotel Patronatem Honorowym.


Ekspozycja targowa została podzielona na pięć sektorów tematycznych: wyposażenie i wystrój wnętrz hotelowych; tekstylia i galanteria hotelowa; sprzęt i środki do utrzymania i konserwacji obiektów hotelowych (housekeeping); rozwiązania informatyczne, systemy rezerwacji i zabezpieczeń; infrastruktura rekreacyjna, spa & wellness.

Oferta wystawców skierowana jest do: właścicieli i menedżerów hoteli, moteli, pensjonatów, uzdrowisk, sanatoriów, ośrodków wypoczynkowych, obiektów Spa & Wellness, centrów konferencyjnych; architektów i dekoratorów wnętrz; doradców inwestycyjnych; inwestorów; deweloperów; przedstawicieli samorządów, instytucji i stowarzyszeń branży hotelarskiej.

Dodatkowym atutem targów WorldHotel jest program bezpłatnych szkoleń, konferencji i spotkań branżowych będących cennym źródłem wiedzy i pomysłów oraz bodźcem do poszukiwania najbardziej opłacalnych rozwiązań w biznesie hotelarskim.
Podczas WorldHotel na stoiskach eksperckich będzie można również skorzystać nieodpłatnie z indywidualnych konsultacji doradców specjalizujących się m.in. w analizach regionalnych rynków hotelowych i potencjału wybranych lokalizacji, opracowywaniem kampanii marketingowych, biznesplanów i kosztorysów dla remontów i modernizacji, a także doradztwem w zakresie projektowania, zarządzania, prawa i finansów.

Zapraszamy do wygodnej rejestracji online - Kliknij tu.
Dzięki tej rejestracji 50% zniżka na zakup biletu.

Więcej informacji na www.worldhotel.plJak stworzyć renomowane SPA? Jakie kosmetyki i urządzenia stosować? Jakie zabiegi oferować, aby codziennie zachwycać klientów?

Profesjonalne Targi SPA & Wellness w Krakowie powstały, by odpowiadać na ważne pytania.

Już po raz trzeci zapraszamy do Krakowa na Targi Wyposażenia i Usług SPA & Wellness, które odbędą się w terminie 29-31 maja 2009.

Targi stanowią doskonałą okazję do zapoznania się z najnowszymi urządzeniami, rozwiązaniami czy kosmetykami wykorzystywanymi w nowoczesnych salonach kosmetycznych i ośrodkach SPA. Targom towarzyszy bogaty program merytoryczny opracowany we współpracy z najważniejszymi ośrodkami szkoleniowymi i consultingowymi w Polsce. Program stanowi formę profesjonalnego doradztwa inwestorskiego, a także szkolenia personelu, w trakcie którego można zdobyć certyfikaty oraz poznać oryginalne i niepowtarzalne rozwiązania.

Biuro organizacyjne i tereny targowe:
Targi w Krakowie Sp. z o.o.
31-586 Kraków, ul. Centralna 41a
tel. (+4812) 686 14 03
e-mail:krupa@targi.krakow.pl
www.spa.krakow.pl


Dlaczego warto odwiedzić Targi Lato?

Bo już w kwietniu poczujesz klimat wakacji!

Zapoznasz się z ofertami turystyki krajowej i zagranicznej, z ciekawymi propozycjami miast, regionów, a także ich ofertą noclegową w zależności od własnych preferencji. Będziesz mógł wybrać zarówno stylowy zabytkowy dworek, jak i leśny pensjonat. Jeśli marzysz o relaksie, masażach, kąpieli w czerwonym winie, mleku czy miodzie, tu spełnisz swoje marzenia, a pomogą w tym oferty prezentowanych ośrodków SPA, sanatoriów i uzdrowisk, np. Nałęczowa czy Druskiennik. Na Targach LATO coś dla siebie znajdą tak amatorzy dzikiej beskidzkiej przyrody, leśnych mazurskich wędrówek i turystyki aktywnej , jak i ci, którzy preferują egzotyczne plaże nad ciepłymi morzami, błogie lenistwo lub wypoczynek niestandardowy, „szyty na miarę” pod indywidualnego klienta.
Na wielu stoiskach będziesz mógł spróbować doskonałych regionalnych potraw i przysmaków, otrzymać foldery i materiały reklamowe, a także obejrzeć filmy, zdjęcia z atrakcyjnych miejsc Polski i świata, i już w kwietniu poczuć powiew wakacji.

Bo zarezerwujesz urlop w promocyjnej cenie i wygrasz ciekawe nagrody!

Wystawcy i organizatorzy jak roku specjalnie na Targi przygotowali wiele promocyjnych ofert turystycznych, a także rabaty produktów dostępnych na kiermaszu sprzętu sportowo-turystycznego (lista atrakcji i propozycji Wystawców – w załączeniu). Chętni wezmą udział w licznych konkursach, w których będą mogli wygrać m.in. pobyty w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach, weekendowe wyjazdy w atrakcyjne miejsca Polski, a także książki, przewodniki, bilety do ogrodu zoologicznego i wejściówki na stołeczne wydarzenia kulturalne (filmy, spektakle teatralne, monodramy, koncerty, wystawy).

Bo miło spędzisz rodzinny weekend!

Organizatorzy Targów LATO nie zapomnieli także o swoich najmłodszych gościach. Maluchy pobawią się niezwykłymi zabawkami w specjalnie przygotowanym do tego „ogródku”, a starsze dzieci i ich rodzice w tym czasie obejrzą pokazy wyścigów modeli samochodów na mini torach wyścigowych. Zainteresowane tym osoby sprawdzą swoje zdolności kierowania pojazdami RC (radio control), a do tego najmłodsi kierowcy codziennie będą mieli szansę wylosowania cennych nagród w postaci zdalnie sterowanych zabawek.
Dzieci mniej zainteresowane motoryzacją zajrzą do namiotu Wikingów i przymierzą wyposażenie średniowiecznego wojownika, natomiast fani sportowej rywalizacji sprawdzą się w przechodzeniu pod poprzeczką umieszczoną pomiędzy dmuchanymi palmami. Mali intelektualiści wezmą udział w konkursach plastycznych, quizach, a także w warsztatach, podczas których dowiedzą się wielu ciekawostek o życiu i twórczości F.Chopina.

Bo posłuchasz muzyki i odprężysz się po tygodniu pracy!

Na Targach nie zabraknie też oferty kulturalnej, m.in. tej promowanej przez Województwo Lubelskie – Region Partnerski Targów LATO. Na specjalnie zaaranżowanej scenie przez trzy dni zaprezentują się zespoły grające muzykę ludową, klasyczną, jazzową i klubową, a warszawski klimat zapewni wszystkim Kapela Praska.

Przyjdź i sprawdź, dlaczego warto odwiedzić Targi LATO!

Na miejscu przekonasz się, ile czeka Cię tu atrakcji, ciekawostek turystycznych i propozycji ciekawego spędzenia urlopu.

Wstęp na Targi jest bezpłatny, a zwiedzający, którzy wcześniej zarejestrują się na stronie: www.targilato.pl, otrzymają specjalny kupon LATO upoważniający do rabatów, gratisów i innych atrakcji oferowanych przez wystawców, a jednocześnie przeczytają o szczegółach dotyczących kwietniowej imprezy.

Godziny otwarcia Targów:

24-25.04 (piątek-sobota): 10.00-18.00
26.04 (niedziela): 10.00-16.00CIEPŁY BAŁTYK

to kompleksowy program i targi promujące wydłużenie sezonu turystycznego nad Bałtykiem poprzez inwestycje w infrastrukturę rekreacyjno-wypoczynkową. Właściciele i managerowie hoteli, pensjonatów, domów wczasowych poszukują sposobów na zainteresowanie pobytem w ich obiektach niezależnie od kaprysów pogody, oferując różnorodne formy rekreacji i atrakcje, a co za tym idzie coraz chętniej inwestują w wyposażenie i infrastrukturę obiektu.

CIEPŁY BAŁTYK

bezpośredni kontakt oferentów i inwestorów; spotkania z włodarzami miast i gmin planujących inwestycje; spotkania z właścicielami / managerami hoteli, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, ośrodków wellness & spa w ramach odbywającej się równolegle Giełdy Hoteli i Pensjonatów; spotkania z właścicielami rezydencji prywatnych.

Najnowsze kolekcje, ciekawe aranżacje, indywidualne wzornictwo, ekonomiczne rozwiązania:
Wszystko co niezbędne dla funkcjonowania: pokoi hotelowych, łazienek i toalet, recepcji, holu, sal konferencyjnych i wielofunkcyjnych oraz rekreacyjnych w tym spa i wellness.


Bezpłatne szkolenia światowych firm consultingowych:
 • prognozy i trendy rynkowe, planowane inwestycje,
 • podatkowe aspekty funkcjonowania obiektów i możliwości ich optymalizacji,
 • zasady współpracy z sieciami hotelowymi,
 • oczekiwania poszczególnych grup docelowych względem obiektów hotelowych,
 • efektywne zarządzanie obiektami, racjonalizowanie wydatków,
 • sposoby zyskiwania długotrwałej przewagi konkurencyjnej na rynku turystycznym,
 • zagadnienia HACCAP i zapobiegania legionelli - program targów.

Indywidualne bezpłatne konsultacje:
Najwięksi specjaliści z zakresu: analiz regionalnych rynków hotelowych i potencjału wybranych lokalizacji, opracowywania kampanii marketingowych, biznesplanów oraz kosztorysów dla remontów i modernizacji, doradztwa w projektowaniu, zarządzaniu, prawie i finansach.

Nagrody i rabaty:
Możliwość wygrania kompleksowego i absolutnie nowatorskiego wyposażenia prezentowanego w ramach projektu Pokój Przyszłości i to za darmo! Specjalne promocje i kupony rabatowe na stoiskach wystawców tylko dla gości targowych.

Wstęp na targi i wydarzenia im towarzyszące
 Warunkiem uczestnictwa w targach i szkoleniach jest zakupienie biletu wstępu i rejestracja.

Chcesz kupić bilet za 50%? Zarejestruj się wcześniej na
www.prerejestracja.worldhotel.pl


Uwaga!Udział w niektórych szkoleniach jest dodatkowo odpłatny i wymaga osobnego zgłoszenia u organizatora. Szczegółowe informacje znajdują się w programie targów - program targów

Dla osób spoza Warszawy atrakcyjne oferty:
- PKP Przewozy Regionalne Sp. z o.o. - oferta "powrót gratis" - sprawdź
- noclegów w hotelach o różnym standardzie - wejdź

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na www.worldhotel.pl


Targi coraz bardziej biznesowe

Znane od 11 lat targi turystyki biznesowej BTF w coraz większym stopniu profilowane są jako impreza dla środowisk biznesowych. Cztery lata temu dołączyły do BTF niezwykle widowiskowe Targi Eventów i Incentive ADRENALINA z ofertami imprez biznesowych, cieszące się wzrastającym zainteresowaniem firm. Wyrazem ambicji, aby impreza miała wymiar regionalny, było przyjęcie nazwy Central Eastern European Business Tourism Fair. A od trzech lat organizatorzy wielki nacisk kładą na przygotowanie w tym samym czasie i miejscu Środkowoeuropejskiego Forum Ekonomicznego, na które składa się kilka sesji tematycznych i debat. Zbiorcza nazwa całego przedsięwzięcia to Warszawskie Spotkania Biznesowe. Cel jest jeden: umacnianie pozycji Polski, a zwłaszcza Warszawy, jako naturalnego miejsca spotkań biznesowych całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. A więc nie tylko Davos i Krynica, ale też Warszawa!


 


Sesje, debaty i networking

Organizatorzy zapewniają niezwykle atrakcyjny program debat dla biznesmenów. Pięć sesji tematycznych przebiegać ma pod wspólnym hasłem „Jak dziś zmierzyć się z wyzwaniami burzliwego świata?”, odnosząc się do ostatnich zawirowań na światowych rynkach finansowych. Uczestnicy debat z korporacji, firm, stowarzyszeń i uczelni będą mieli okazję do networkingu przy stolikach i w Klubie VIP, nie powinno zabraknąć im okazji do rozmów na stoiskach z wystawcami.


Po pierwsze gospodarka!

Sesja inauguracyjna podejmie zagadnienie: „Warszawa jako ekonomiczny hub Europy Środkowej i Wschodniej”. Gospodarz tego panelu, Fundacja Warsaw Destination Alliance, będzie poszukiwać odpowiedzi na pytanie, czy jest to jedynie wizja promocji kraju czy realna perspektywa gospodarcza? Moderatorami dyskusji będą Andrzej Jonas, redaktor naczelny The Warsaw Voice oraz Alex Kloszewski, prezes Fundacji WDA.


Nowe technologie w służbie biznesmena

Kolejna sesja poświęcona będzie natomiast nowym technologiom IT oraz możliwościom ich zastosowania przez biznesmenów. Gospodarz: Torell, jedna z wiodących firm oferujących rozwiązania dla firm, ale także hoteli i restauracji.


Klient w centrum uwagi

Sesję dotyczącą trendów w marketingu i sprzedaży poprowadzą przedstawiciele magazynu Brief. Jedną ze specjalności Brief jest marketing miejsc oraz marketing miast i regionów.


Czy będziemy gotowi na EURO?

II edycja konferencji naukowo-praktycznej poświęconej współdziałaniu samorządu gospodarczego z władzami Warszawy i Mazowsza bierze na warsztat właściwe przygotowanie stolicy do EURO 2012. Wśród mówców będą prezes Warszawskiej Izby Przedsiębiorców Waldemar Piórek, rektor Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie Ireneusz Michałkow, a zagraniczne opinie o Polsce komentować będą przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz dziennikarze i twórcy emigracyjni.


Nowoczesne zarządzanie kadrami

Zagadnienie nowoczesnego zarządzania nowymi kadrami omawiać będą aż cztery znane i cenione firmy szkoleniowe: Instytut Rozwoju Biznesu, F5, Edustacja.pl, Training Partners.
Honorowi Ambasadorowie Polskich Kongresów
Zgodnie z tradycją, w jednym z warszawskich hoteli odbędzie się Gala Ambasadorów Kongresów Polskich. Począwszy od 2008 roku, jej program objąć ma swoim patronatem Marszałek Sejmu RP.


Goście ze Wschodu (także Dalekiego)

Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód, jeden z patronów Warszawskich Spotkań Biznesowych 2008, przygotowuje spotkania z biznesmenami z krajów wschodnich sąsiadów Polski. W tym gronie znajdą się dyplomaci, przedstawiciele izb gospodarczych, poszukujący miejsc dla realizacji misji gospodarczych i konferencji. Spodziewana jest także delegacja z Korei.


Odpowiedzialność i troska

W gonitwie spraw biznesowych nie zapominamy o potrzebach poszkodowanych przez los. Organizatorzy Warszawskich Spotkań Biznesowych zwracają się do Wystawców i Gości o pomoc Fundacji „Mam Marzenie” w realizacji marzeń dzieci nieuleczalnie chorych. Podróże to jedno z najczęstszych marzeń najmłodszych...


Ekstremalne przeżycia w relacjach

Zaprezentowana zostanie wystawa fotografii z ekstremalnej wyprawy Dariusza Morsztyna, polskiego entuzjasty psich zaprzęgów. Będzie też można spotkać podróżnika globtrotera Marka Kamińskiego.


Late Night Adrenalina Event

Po udanym dniu targowym wystawcy spotkają się na zasłużoną rozrywkę w Klubie muzycznym. Będzie głośno i adrenalinowo!


Nocna adrenalina za kierownicą

Pierwszy dzień targów zakończy Nocny Rajd Adrenaliny organizowany przez Automobilklub Centrum. W programie przewidującym dziesięć prób sportowych weźmie udział ok. 50 załóg amatorów oraz zaproszonych zawodników.


Wzmocniona promocja

Dziennik ”Rzeczpospolita” jest nie tylko patronem medialnym Warszawskich Spotkań Biznesowych. W dniu 6 listopada ukaże się dodatek tematyczny „Polska – kraj kongresów i konferencji” w nakładzie 100.000 egz. Specjalne publikacje zapowiedziały także: Gazeta Prawna, MICE POLAND, TTG.


Rekordowa wielkość

Tegoroczne Targi BTF+ADRENALINA zapowiadają się jako najważniejsze z dotychczasowych. Ekspozycja zajmie aż cztery sale – całe piętro Pałacu Kultury i Nauki.
Ciebie też nie może tu zabraknąć!Uzdrowiska, sanatoria, hotele i ośrodki z ofertą SPA oraz wellness ponownie zaprezentują się w październiku na największych w Polsce targach turystycznych TOUR SALON. Od kilku już lat na targach tych wyodrębniana jest bowiem ekspozycja specjalna "WySPA Zdrowia".


Zaprezentuj swój obiekt na TOUR SALON …

Przestrzeń "WySPA Zdrowia" stworzyliśmy z myślą o obiektach SPA, które chcą z jednej strony zaprezentować swoje oferty klientom końcowym, z drugiej zaś nawiązać nowe kontakty biznesowe w sprzyjającej atmosferze, jaką stwarza przeznaczenie dwóch pierwszych dni targów wyłącznie dla profesjonalistów z branży turystycznej – mówi Magdalena Halicka – Gołębiowska, Dyrektor Targów TOUR SALON.

Aby wyróżnić wystawców ekspozycji SPA od pozostałych, Międzynarodowe Targi Poznańskie tradycyjnie przygotowały specjalne projekty gotowych stoisk w zielonej kolorystyce. Pomiędzy stoiskami umiejscowiona zostanie scena przeznaczona dla wystawców, na której będą oni mogli zorganizować np. pokazy masażu, konkursy, występy. Już teraz serdecznie zapraszamy naszych wystawców do współtworzenia z nami programu wydarzeń, który uatrakcyjni pobyt na targach zwiedzającym, a dla organizatorów będzie świetną okazją do dodatkowej promocji - mówi Magdalena Halicka – Gołębiowska.
Uczestnicy targów TOUR SALON 2007 otrzymają w tym roku rabaty w wysokości 5% ceny.

… i wyposaż go na targach INVEST-HOTEL

Równolegle z targami TOUR SALON odbywać się będą Targi Wyposażenia Hoteli INVEST-HOTEL, dzięki którym właściciele hoteli będą mieli okazję zapoznać się z kompleksową ofertą produktów i usług niezbędnych do budowy, modernizacji i wyposażenia hotelowego SPA. W tym roku wiodący oferenci materiałów i urządzeń budowlano-instalacyjnych zaprezentują najnowocześniejsze systemy poboru i odpływu wody, specjalistyczne pompy i filtry, systemy ogrzewania wody oraz wyposażenie przebieralni. Nie zabraknie także prezentacji basenów AFS, wanien SPA oraz urządzeń do terapii wodnych. Zainteresowanych aktualnymi trendami w wyposażeniu SPA zaciekawią z pewnością ekspozycje saun, łaźni, łóżek do masażu, kapsuł SPA oraz solariów. Całości dopełnią profesjonalne kolekcje kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała oraz dostosowane do przestrzeni hotelowych urządzenia do fizjoterapii i rehabilitacji.

Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON oraz Targi Wyposażenia Hoteli INVEST – HOTEL odbędą się w dniach 16 – 18 października 2008 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.


www.tour-salon.pl

www.invest-hotel.mtp.pl

Masz narty, ale nie bardzo wiesz, gdzie z nimi jechać? Pragniesz spędzić szałowego Sylwestra w gronie przyjaciół? Planujesz trekking po Polsce? Jesteś zafascynowany kulturą innych narodów? Odwiedź XVI Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw Tour & Travel, które odbędą się już 25-27 września 2008 roku w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki.


Targi TT Warsaw, to niesamowite wydarzenie adresowane tak do początkujących amatorów podróży, jak i wprawnych globtroterów, podczas którego każdy zwiedzający będzie mógł

- skorzystać z setek ofert przygotowanych bezpośrednio przez przedstawicieli blisko 60 krajów
- znaleźć nietypową propozycję spędzenia urlopu w jesienno-zimowym sezonie turystycznym
- poszukać pomysłów na zimowy lub świąteczny pobyt w kraju bądź za granicą
- zasięgnąć praktycznych porad oraz zdobyć konkretne informacje na temat miejsca planowanego urlopu
- podyskutować z ludźmi, dla których turystyka jest pasją poznać fascynujące zakątki naszego globu
- przeżyć porywającą przygodę z kulturą, tradycjami i historią innych narodów
- zebrać materiały pomocne każdemu turyście – przewodniki, informatory, mapy itp.

Na miłośników naszej ojczyzny czeka prawdziwa gratka w postaci Polskiego Stoiska Narodowego, na którym:

- prawie wszystkie polskie regiony zaprezentują swoje największe atrakcje turystyczne
- będzie można odkryć nietuzinkowe trasy zwiedzania Polski
- przedstawiony zostanie cały wachlarz urokliwych miejsc od plaż Bałtyku, poprzez jeziora, lasy i rzeki, po górskie krajobrazy Tatr
- zaprezentowane zostaną wytwory kultury i tradycji danego regionu
- odbędzie się degustacja regionalnych smakołyków

Niewątpliwie wielką atrakcją będzie stoisko Indonezji, która w tym roku wystąpi w roli Kraju Partnerskiego Targów TT Warsaw. To jedyne na świecie państwo położone na przeszło 13 tysiącach wysp, podczas imprezy zademonstruje urzekające bogactwo swojej przyrody, piękno architektury, a także magię wspaniałych świątyń i różnorodności kulturowej.

Podczas targów swoje propozycje zaprezentują:
- kraje i regiony z całego świata
- touroperatorzy oraz biura podróży
- organizatorzy wyjazdów zimowych
- organizatorzy turystyki biznesowej
- hotele i pensjonaty
- ośrodki wypoczynkowe oraz SPA & Wellness
- uzdrowiska i sanatoria
- przewoźnicy (linie lotnicze, autokarowe, kolejowe i promowe)

Informacje praktyczne:
Wszystkich zwiedzających obowiązuje rejestracja

Pierwszy dzień targów (25 września) przeznaczony jest wyłącznie dla branży i klientów biznesowych, drugi i trzeci dzień targów (26 i 27 września) – dla wszystkich zwiedzających.

Miejsce: Pałac Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

Uwaga!
Posiadacze karnetów z targów LATO 2008 w dniach 26-27 września mają wstęp bezpłatny.

Organizator:
Międzynarodowe Targi Polska Sp. z o.o.

Więcej na: www.ttwarsaw.pl

W dniach 12-14 września w łódzkiej Hali EXPO odbędą się I Ogólnopolskie Targi SPA & Wellness (nie tylko) dla Biznesu. Jest to pierwsza impreza targowa łącząca indywidualną i wyrafinowaną filozofię SPA z elementami intensywnego trybu życia świata biznesu.

Głównym celem nadchodzącej imprezy jest przybliżenie idei SPA oraz zapoznanie społeczeństwa z możliwościami i ofertą polskiego rynku SPA & Wellness, począwszy od relaksujących i naturalnie odmładzających pobytów w krajowych ośrodkach odnowy biologicznej, poprzez aranżację własnego, domowego lub hotelowego SPA, a kończąc na zakupie profesjonalnych kosmetyków z linii SPA & Wellness. Zaznaczmy w tym miejscu, iż targi adresowane są zarówno do żeńskiej, jak i męskiej widowni.

Wystawcy zostali podzieleni na 5 głównych grup rynkowych:

• istniejące oraz powstające obiekty hotelowe i konferencyjne z zapleczem SPA & Wellness
• biura pośrednictwa sprzedaży ofert i pobytów SPA & Wellness
• zlokalizowane w większych miastach gabinety odnowy biologicznej DAY SPA
• producenci sprzętu wyposażeniowego gabinetów SPA & Wellness, z uwzględnieniem aranżacji wnętrz (architektura SPA)
• producenci i dystrybutorzy linii kosmetycznych wykorzystywanych w salonach odnowy biologicznej.


Organizator Targów
JAM Group™
Biurowiec KASKADA
Ul. Narutowicza 7/9 pok. 413, 414
90-117 Łódź
Tel.: (42) 292 00 77
Fax: (42) 292 00 78
E-mail: biuro@spatargi.pl
www.spatargi.plTargi SPA & Wellness w Krakowie stanowią doskonałą okazję, aby zapoznać się  z najnowszymi trendami w branży Wellness & SPA. Druga edycja imprezy, trwająca od 29 do 31 maja 2008, pozwoli wystawcom na prezentację najnowszych urządzeń i technologii oraz rozwiązań dla gabinetów kosmetycznych, odnowy biologicznej i SPA. Zwiedzający będą mieli okazję przekonać się jak dobór urządzeń, kosmetyków czy zabiegów umożliwia zamianę dotychczasowego gabinetu w centrum zysku SPA. W hali wystawienniczej przy ul. Centralnej 41A w Krakowie na powierzchni 1500 m2 swoją ofertę zaprezentuje ponad 70 wystawców.

Targi wyróżnia podział na cztery platformy tematyczne obejmujące zarówno wszelkie wyposażenie techniczne obiektów SPA i Wellness, jak i wyspecjalizowane linie pielęgnacyjne, profesjonalne kosmetyki, programy związane z nowymi metodami relaksacji czy terapią alternatywną. Są to: EquipSPA, BeautySPA, MedSPA, VitalSPA. Taki podział ułatwia poruszanie się gości po ekspozycji oraz gwarantuje odpowiednią równowagę oferty w obszarach usługowych Wellness i SPA.

Targi skierowane są do: inwestorów, dyrektorów, menedżerów hoteli, ośrodków SPA, farm piękności, gabinetów odnowy biologicznej, gabinetów kosmetycznych, klubów fitness, solariów, klinik zdrowia, sanatoriów i uzdrowisk, terapeutów, architektów i designerów, przedstawicieli ośrodków szkoleniowych, a także instytucji finansowych.

Targi Spa & Wellness to również bogaty program merytoryczny, który gwarantuje zdobycie rzetelnej informacji. W czasie trzydniowych seminariów i warsztatów szkoleniowych będzie można wzbogacić swoją wiedzę na temat:

-najnowszych trendów w ośrodkach SPA
-tworzenia SPA
-nowoczesnych technik masażu i zabiegów pielęgnacyjnych w SPA.


Termin targów : 18-20 kwietnia 2008Targi LATO to:
• niepowtarzalna okazja do kupienia wymarzonych wakacji w promocyjnej cenie
• tysiące pomysłów na weekend, urlop, czy obóz dla dzieci
• rodzinny piknik, podczas którego czeka moc atrakcji dla zwiedzających (impreza na orientację, konkursy z nagrodami, występy zespołów muzycznych, pokazy tańca, degustacje specjałów regionalnych i wiele innych atrakcji)

Znajdziesz tu propozycje:
• biur podróży oferujących wyjazdy na każdą kieszeń i do każdego zakątka świata
• organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży
hoteli, pensjonatów, schronisk
• ośrodków wczasowych i rekreacyjnych
• uzdrowisk, sanatoriów i ośrodków SPA
• gospodarstw agroturystycznych
• szkół językowych
• przewoźników (linie lotnicze, autokarowe, kolejowe i promowe)
a także sprzętu, wyposażenia i akcesoriów oraz wynajmu i sprzedaży samochodów i przyczep kempingowych w wydzielonym Salonie Caravaningowym

Miejsce:
Akademia Wychowania Fizycznego, ul. Marymoncka 34, Warszawa

Wstęp bezpłatny

(Karnety wstępu na Targi LATO 2008 upoważniają do bezpłatnego zwiedzania najbliższej edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw Tour & Travel w dniach 26-27 września 2008)

Godziny otwarcia:
• 18 i 19 kwietnia 2008 godz. 10.00-18.00
• 20 kwietnia 2008 godz. 10.00-16.00

Organizator:
Międzynarodowe Targi Polska Sp. z o.o.

Kontakt:
tel. (022) 529 39 31
lato@mtpolska.com.pl

Więcej na www.targilato.pl
Termin targów : 10.04 - 12.04.2008

Ciepły Bałtyk
to kompleksowy program i targi promujące wydłużenie sezonu turystycznego nad Bałtykiem poprzez inwestycje w infrastrukturę rekreacyjno-wypoczynkową. Właściciele i managerowie hoteli, pensjonatów, domów wczasowych poszukują sposobów na zainteresowanie pobytem w ich obiektach niezależnie od kaprysów pogody, oferując różnorodne formy rekreacji i atrakcje, a co za tym idzie coraz chętniej inwestują w wyposażenie i infrastrukturę obiektu.]

Ciepły Bałtyk
bezpośredni kontakt oferentów i inwestorów; spotkania z włodarzami miast i gmin planujących inwestycje; spotkania z właścicielami / managerami hoteli, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, ośrodków wellness & spa w ramach odbywającej się równolegle Giełdy Hoteli i Pensjonatów; spotkania z właścicielami rezydencji prywatnych.

Jeżeli Twoja Firma oferuje rozwiązania mające na celu zwiększenie atrakcyjności pobytowej na terenie istniejących oraz nowopowstających obiektów wypoczynkowo-rekreacyjnych, te targi są dla Ciebie.

Uzdrowiska, sanatoria, hotele i ośrodki SPA oraz wellness w jednym miejscu – będzie z czego wybierać. Już po raz trzeci tegorocznym Targom Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2007 towarzyszyć będzie bowiem „WySPA Zdrowia”.

„WySPA Zdrowia” to ekspozycja specjalna podczas największych w Polsce targów turystycznych, na której prezentować się będą obiekty mające w swej ofercie zabiegi zdrowotne i rekreacyjne. Będzie to doskonała okazja, by wybrać dla siebie ofertę najlepszą spośród wielu, a przy okazji obejrzeć także pokazy masażu. O dużej popularności wyspy świadczy fakt, iż w ubiegłym roku zaprezentowało się na niej kilkudziesięciu wystawców, z których ofertą miało okazję zapoznać się ponad 20 tysięcy osób z całego świata.
Targi TOUR SALON odbędą się w dniach 24 – 27 października 2007r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Więcej informacji na stronie www.tour-salon.pl


Zdjęcia z targów:
 

Cały świat na TT Warsaw
Targi TT Warsaw to impreza dla każdego, kto jest ciekawy świata. Nowością tegorocznej edycji będzie Global Village – miejsce, w którym będzie można bliżej poznać kulturę krajów z całego świata, smak regionalnych potraw oraz podziwiać tańce narodowe. W Global Village będzie można przez chwilę poczuć się jak na egzotycznym wyjeździe, odkryć najciekawsze zakątki świata.Rodzime atrakcje
Kraje z całego świata będą promować swoje największe atrakcje turystyczne na stoiskach narodowych. Nie zabraknie wśród nich Polskiego Stoiska Narodowego, na którym zaprezentują się wszystkie polskie regiony. To niepowtarzalna okazja by zobaczyć, jak piękny i bogaty w atrakcje turystyczne jest nasz kraj.

Targi TT Warsaw to tysiące propozycji turystycznych, które przedstawią m.in.:

 • biura podróży
 • kraje i regiony
 • agencje turystyczne
 • ośrodki wypoczynkowe
 • hotele
 • pensjonaty
 • uzdrowiska i sanatoria
 • przewoźnicy
 • firmy ubezpieczeniowe
Informacje praktyczne:
goście posiadający karnety wstępu z targów LATO 2007 będą mogli wymienić je na bezpłatne bilety na targi TT Warsaw 2007 w specjalnie oznaczonym punkcie bezpośrednio przed targami,
przy wejściu na targi obowiązuje rejestracja. Nie dotyczy ona szkół oraz gości z karnetami targów LATO 2007.

CENY BILETÓW:
 • 12 zł – za każdy dzień targów
 • 20 zł – bilet na 2 dni
 • 30 zł – bilet na 3 dni

Pierwsze w Polsce profesjonalne Targi Wyposażenia, Usług i obiektów SPA & WELLNESS odbędą się w terminie 31.05 – 02.06.2007 w centrum targowym przy ul. Centralnej 41A w Krakowie. Na specjalistycznych targach spotkają się jednocześnie oferenci towarów, programów i wyposażenia dla inwestorów z oferentami usług WELLNESS i SPA dla gościa SPA.Zapraszamy do udziału w ramach platform tematycznych:
EquipSPA, BeautySPA, MedSPA, VitalSPA, TourSPA. W programie targów także: WELLSPAFIELD - blok seminariów i warsztatów prowadzonych przez polskich i zagranicznych ekspertów.


Co roku wiele osób staje przed dylematem, dokąd wyjechać na letni urlop lub gdzie spędzić kolejny weekend. Doskonałą okazją do porównania turystycznej oferty wyjazdowej, zarówno krajowej jak i zagranicznej, są dwunaste już Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2007, które odbędą się 20-22 kwietnia tego roku w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Organizatorem wydarzenia są Międzynarodowe Targi Polska.


 Krótkie sprawozdanie z targów
XIII Międzynarodowe Targi Wyposażenia, Modernizacji i Budowy Obiektów Sportowych i Wypoczynkowych „Sport-Rekreacja”

Odbywający się w ramach Targów Salon Fitness, Wellness & Spa był doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą dla sektora fitness, wellness&spa oraz do uzyskania cennych informacji bezpośrednio od specjalistów z branży.
Uczestnicy mieli możliwość zweryfikowania dostępnej oferty rynkowej, ale także do poszerzenia wiedzy podczas dwudniowego Forum Branży Fitness & Wellness współorganizowanego przez Polski Związek Fitness & Wellness.
Zaprezentowano m.in. nowe szanse rynku beauty i medical wellness, planowanie i projektowanie ośrodków fitness oraz możliwości biznesowe branży. Specjaliści omówili również zagadnienia związane z marketingiem.
Podczas targów nasz portal www.spa-prestige.pl wspólnie z grupą\"Polskie Hotele SPA & Wellness\" organizował konkurs dla zwiedzających. Dziękujemy wszystkim za udzielenie odpowiedzi oraz wyrażenie skojarzeń z SPA w Polsce. Nagrodę w postaci weekendu dla 2 osób w hotelu Magellan z Bronisławowa otrzymała Pani Marzena Trębska z Warszawy. Gratulujemy!

więcej

II Kongres Biznesu Spa i Medycyny Estetycznej „SPA&Beauty Profit 2007” rozpocznie się 29 marca w Hotelu Łeba**** w Łebie. Udział w tym znaczącym wydarzeniu zapowiedzieli wybitni eksperci z kraju oraz zagranicy w dziedzinie Spa i medycyny estetycznej. Kongres daje uczestnikom przede wszystkim możliwość zdobycia bezcennych informacji o najnowszych trendach w światowym i europejskim biznesie SPA, zdobycia wiedzy na temat funkcjonowania nowoczesnych obiektów i sposobach pozyskiwania nowych gości.


Wysoki poziom organizacyjny i światowej klasy eksperci rokrocznie przyciąga wielu uczestników i sponsorów. Nie zabraknie również praktycznych warsztatów. Nowością zaplanowaną na tegoroczny kongres będą specjalistyczne targi, na których będzie można zapoznać się z najnowszymi urządzeniami, technologiami i kosmetykami. Konferencja odbędzie się w dniach 29-30 marca. 

 

 Krótkie Sprawozdanie z Targów


więcej

W dniach 28-31 marca 2007 grupa "POLISH SPA & WELLNESS HOTELS" brała udział w Międzynarodowych Targach UITT Podróże i Turystyka w Kijowie, Ukraina.
Ponad 500 osób uczestniczyło w konkursie, w którym Pani Svitlana Khitrova wygrała pobyt weekendowy SPA dla 2 osób w hotelu Malinowy Zdrój z Solca Zdroju.

  

Grupa Polskich Hoteli SPA & Wellness (hotele: Magellan, Malinowy Zdrój, Bryza) wystawia się podczas Międzynarodowych Targach ITB w Berlinie w dniach 7-11.03.2007 w hali nr 16, stoisko 103.

Podczas targów doszło do porozumienia między hotelami i podpisania porozumienia, które zaowocowało w otwarciu nowego portalu SPA promującego polskie hotele za granicą.

Portal www.spa-wellness-hotels.com
Organizowanemu już po raz drugi Kongresowi Biznesu Spa i Medycyny Estetycznej SPA&BEAUTY PROFIT 2007 towarzyszyć będą specjalistyczne targi. Zapoznać się będzie można z najnowszymi urządzeniami, technologiami i kosmetykami, jakie dostawcy mają do zaproponowania w tym roku.
II Kongres Biznesu Spa i Medycyny Estetycznej SPA&BEAUTY PROFIT 2007 to spotkanie profesjonalistów i ekspertów z całego świata poświęcone rozwojowi rynku, trendom i zmianom, jakie nas czekają w najbliższym czasie w dziedzinie spa i medycyny estetycznej.

Konferencja odbędzie się w dniach 29-30 marca 2007 roku w czterogwiazdkowym Hotelu Spa Łeba w Łebie. Organizatorem Wydarzenia jest Firma Forten Media, wydawca miesięcznika Hotel Profit oraz organizator znanych kongresów i konferencji specjalistycznych, jak Kongres Biznesu Hotelarskiego „Hotel & Event Profit”.

24 listopada 2006 roku odbyło się seminarium organizowane przez K & P Consulting w Hotelu Radisson w Krakowie. Podczas seminarium odbyły się 4 wykłady m.in. "10 złotych reguł" dla skutecznego i efektywnego biznesu SPA. Po południu zorganizowano koncert zdrowia dla uczestników i wykładowców. Podczas koncertu uczestnicy mogli wysłuchać certifikowanego i doświadczonego terapeuty dźwiękiem.

Uczestnikami seminarium byli m.in.: inwestorzy obszarów SPA i Wellness, dyrektorzy i zarządcy Hotelami i Ośrodkami SPA, przedstawiciele DAY SPA, przedstawiciele Marketingu i wiodący Terapeuci w obiektach SPA oraz wielu innych. Obecni byli też przedstawiciele prasy i mediów.


spa-prestige.pl reprezentował Pan Paweł Polka - właściciel Tourisline Polska. Nasz katalog SPA&Wellness w Polsce 2006 znalazł się pośród materiałów dla inwestorów.

W Warszawie po raz dziewiąty odbyły się targi BTF 2006 (Targi Obiektów i Usług Konferencyjno-Szkoleniowych Europy Środkowo-Wschodniej) w dniach 16-17 listopada 2006 roku w Pałacu Kultury i Nauki połączone z II targami Imprez i Podróży "Adrenalina".

Targi zostały podzielone na sześć salonów tematycznych: obiekty konferencyjne i kongresowe, profesjonalni organizatorzy konferencji, catering, technika i sprzęt konferencyjny, adrenalina i incentive, harmony-wellness-spa.


Dziękujemy bardzo za wizyty tak wielu gości podczas Targów Tour Salon w Poznaniu. Nasze konkursy cieszyły się bardzo dużą popularnością. Przypomnijmy, ze nagrodami dnia były kosmetyki SPA firmy Thalgo, nagrodą główną pobyt weekendowy w hotelu SPA FALTOM z Gdynii.
Po przejrzeniu wszystkich opinii dla autorki najciekawszej wypowiedzi Pani Krystyny Mielczarek ufundowaliśmy kolejny pobyt weekendowy dla 2 osób w hotelu SPA Erania.


A oto treść wypowiedzi:

Cieszę się bardzo, że powstał portal który zapewnia przegląd ośrodków spa w Polsce. Znałam go już wcześniej gdyż dokonywałam rezerwacji przez stronę spahotele. Jest ona przejrzysta, ma odpowiednią do tematyki kolorystykę i łatwo się po niej poruszać. Dużą zaletą portal jest to , ze przedstawia ofertę skierowaną do szerokiego grona klientów - na weekend w spa można wybrać się już za kilkaset złotych

Opinie negatywne: nie mam uwagRozwiązanie konkursu spa-pretige.pl z główna nagrodą pobytem w hotelu SPA Faltom z Rumii

Prezentacja zabiegów na scenie zorganizowana przez spa-prestige.pl i hotel Magellan

SPA-PRESTIGE.PL weźmie udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych Tour Salon 2006 w dniach 25-28.10.2006.
Zapraszamy na stoisko nr 67 do Pawilonu 3 A.

Szykujemy dla Państwa szereg atrakcji - konkursy z nagrodami, możliwość uzyskania rabatu na pobyty w hotelach SPA i wiele innych.

Pozdrawiamy
spa-prestige team


.:: Zobacz także

    Tour Salon 2006 »

SPA-PRESTIGE.PL brało udział w XIV Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw Tour & Travel w dniach 21 - 23 września 2006.
Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska SPA & WELLNESS w Pałacu Kultury i Nauki.
W dniu 25.09.2006 wybraliśmy autora najciekawszej opinii o naszym portalu. Nagrodę główną - WEEKENDOWY POBYT w *** hotelu SPA wraz z zabiegami otrzymała Pani Marta Lipińska-Maciejak z Sochaczewa.
A oto cyctat opinii:


Co podobało się Pani na portalu www.spa-prestige.pl?
Jedyny w Polsce portal, który pokazuje tylko wybrane obiekty, dokładnie wyselekcjonowane SPA popierając się opiniami klientów. Trzymajcie tak dalej...

Co nie podobało się Pani na portalu www.spa-prestige.pl?
Szkoda, że portal spa-prestige.pl jeszcze w pełni nie funkcjonuje.

Na więcej konkursów zapraszamy na Targi Tour Salon 2006 do Poznania w dniach 25-28.10.2006.Od lewej:
Łukasz Tomczak (spa-prestige.pl)
Sylwia Piotrowska-Piróg (hotel Piramida)
Tadeusz Cegliński (hotel Piramida)


Paweł Polka (spa-prestige.pl)
Justyna Galikowska (hotel Magellan)
Anna Stefańczyk (Malinowy Zdrój)Łukasz Tomczak (spa-prestige.pl)
Justyna Galikowska (hotel Magellan)
Anna Stefańczyk (Malinowy Zdrój)

Pierwsza edycja Targów SPA & Wellness International Expo 2006 miala miejsce w dniach 7 - 8 kwietnia 2006, w Warszawie, w Centrum Targowym Murator Expo, w Blue City.

Na Targach obecne były firmy z różnych branż związanych z tematyką SPA. Targi miały charakter głównie branżowy, większość stanowiły osoby związane zawodowo ze SPA.


Stoisko Acadayspa na targach:


Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki podczas targów w Berlinie!!