Strona główna             Kontakt Język Polski English

 

Call Center COMFORTUM
tel. +48 42 631 02 03
email: spa@spahotele.pl
Szukaj hotelu
Wpisz dane hotelu który chcesz zarezerwować
Kraj:
Miasto:
Standard:
Obiekt:
Szukaj hotelu
Szukaj Pakietu
Szukaj na mapie

Promocja
RABAT na pakiety SPA nawet do 50%
Zarezerwuj pakiet z oferty promocyjnej SpaHotele.pl
Zadzwoń teraz: 512 233 070

Więcej

Akupresura

 A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   R   S   T   V   W   Y   Z 

wywodząca się z tradycyjnej chińskiej medycyny akupresura jest łagodną formą masażu. Podobne jak w akupunkturze, tak i akupresura poprzez stymulację określonych punktów ciała łagodzi dolegliwości. Wykonane palcami okrężne ruchy akupresuralne są szybko przyswajalne. Bez żadnych problemów można je wykonywać samemu w celu złagodzenia bólów głowy, uczucia zmęczenia oraz usunięcia blokad.
Akupresura zwana inaczej refleksoterapią jest pochodną akupunktury. Wywodzi się z medycyny chińskiej, a polega na masażu uciskowym poszczególnych punktów ciała. Punkty te nazywają się receptorami. Są to unerwione miejsca pozostające w ścisłym związku z określonymi organami. Poprzez masaż receptorów osiągamy ich lepsze ukrwienie, a co za tym idzie, również ukrwienie określonego narządu. Dlaczego i w jaki sposób to się odbywa nauka jeszcze nie wyjaśniła do końca. Mamy jednak szereg dowodów na potwierdzenie skuteczności masażu receptorów. Ten leczniczy masaż pozwala przywrócić zdrowie, poprawić samopoczucie, zwiększyć energię i siły regenerujące organizm.
Masaż akupresurowy – szczególnie polecany osobom zestresowanym. O osłabionym systemie immunologicznym. Poprzez punkty akupresurowe masaż zlikwiduje blokady energii, hamujące napływ chi (wewnętrznej energii), w wyniku której mogą rozwijać się choroby. Po masażu akupresurowym przywrócony zostaje jednolity przepływ energii.
BARDZO WAŻNE Akupresura wykorzystuje punkty akupunkturowe. Masaż zaczynamy zawsze od lewej nogi i od śródstopia.